Top News – Skandal në familjen e Zoran Zaev/ Kapet shoferi me 200 kg marijuanë
12/04/2021 20:21

Familja e kryeministrit të Maqedonisë së veriut Zoran është përfshirë në një skandal pasi shoferi I kushëririt të tij Trajce Zaev, është kapur me 200 kg marijuanë me një vlerë prej rreth 800.000 euro, në Prilep. Kryeministri deklaroi se tw gjithw do tw vendosen para ligjit, pa marrw parasysh se cili wshtw apo, cfarw posti mban. Kryeministri pohon se shoferi i furgonit nuk është i punësuar në kompanitë e familjes Zaev, dhe se as furgoni nuk është në pronësi të familjes Zaev. Ndwrsa Prokuroria nuk e ka zbuluar pronësinë e furgonit. “Duke pasur parasysh ndjeshmërinë e rastit dhe fshehtësinë e hetimit, Prokuroria Themelore Publike për ndjekjen e krimit të organizuar dhe korrupsionit, për momentin, s’mund të japw më shumë hollësira. Prokurori kompetent po i ndërmerr të gjitha veprimet e domosdoshme për zbardhjen e rastit edhe për zgjerimin e procedurës hetimore dhe ndaj personave të tjerë të përfshirë”, thuhet në njoftimin e policisë. Në mesin e gjashtë personave të arrestuar për kontrabandë të drogës në aksionin e policisë maqedonase dhe DEA-s amerikane, është edhe eprori i policisë së Prilepit, Kire Spirkoski.

Top News – OBSH hap dritën jeshile/ Miraton vaksinën kineze sinovac
07/05 22:08
Top News – Situatë dramatike në Indi/ OBSH: Infektime të larta nga covid në rang global
07/05 21:20
Top Channel/ Bllokimi i Trump në Facebook/ Bordi votoi për ndalimin e llogarisë së ish presidentit
07/05 20:03
Top News – Arritje teknologjike në IBM/ Krijon mikroçipin më të vogël e të fuqishëm në botë
07/05 19:33
Top News – Përleshje në Bregun perëndimor/ Ushtarët izraelitë hapin zjarr, vrasin 2 palestinezë
07/05 19:32
Top News – Kufiri ndan dhe bashkon… Binjakët suedezë, të ‘dënuar’ nga covidi
07/05 19:31
Top News – Nën 40 vjeçarët në Britani/ Mund të marrin një alternativë të Astrazeneca-s
07/05 17:47
Top Channel/ Raporti për Ballkanin: i adopton ligjet anti-korrupsion, por nuk i zbaton si duhet
07/05 17:01
Top Channel/ Mpiksjet e gjakut, moshave nën 40 vjeç u ofrohet një alternativë e AstraZeneca-s
07/05 17:00
Top News – Varianti indian në Britani/ Rritet shqetësimi, përhapet shpejt, sfidon vaksinimin
07/05 16:02
Top Channel/ Mediat gjermane, zbulim tronditës: Serbia po fsheh vdekjet nga Covid!
07/05 15:34
Top Channel/ 3 mijë doza kanabis në shtëpi, gjykatësi fal reperin: I duhen për krijimtari!
07/05 15:27
Top Channel/ Breshëri plumbash në det, rojet libiane hapin zjarr mbi tre peshkarexha italiane
07/05 15:26
Top Channel/Rusia autorizon Sputnik me një dozë, Putin: Vaksina po aq e besueshme sa Kallashnikovi!
07/05 15:26
Top Channel/ Gjermani, qeveria jep OK: Lehtësime për të vaksinuarit dhe shëruarit nga Covid-19!
07/05 15:25
Top News – Britani-Francë, ulen tensionet/ Londra tërheq luftanijet nga ishulli i Xhersit
07/05 14:28
Top News – ‘Ushtria private e Putinit’/ Wagner Group nën akuza për vrasje e përdhunime
07/05 14:12
Top News – ‘Më shumë se dyfishi…’/ Studimi, koronavirusi ka vrarë 7 milionë njerëz
07/05 14:04
Top News – Vjen ‘Sputnik V Light’/ Vetëm me një dozë, ‘efikase si një kallashnikov’
07/05 13:55
Top News – Nepali, një Indi e dytë/ Koronavirusi ‘pushton’ edhe Everestin
07/05 13:52