Katari shtyn për ‘dialog konstruktiv’ me talibanët për arritje të progresit në Afganistan (fotot)
30/09/2023 21:42
Qindra emigrantë të dëshpëruar në trenat e bllokuar meksikanë, dhjetra kilometra larg kufirit të SHBA (foto-video)
30/09/2023 21:11
Armenët në protesta anti-qeveritare për largimin e bashkëatdhetarve nga Nargorno-Karabak (fotot)
30/09/2023 19:32
Uashington/ Kopshti zoologjik i jep lamtumirën pandave
30/09/2023 19:13
Qindra protestojnë në Bruksel kundër edukimit seksual të fëmijëve në shkolla (fotot)
30/09/2023 19:01
Gjashtë të vdekur, 15 të bllokuar nëntokë pas shembjes në minierën e arit në Zimbabve (fotot)
30/09/2023 18:32
Ndizet debati, çfarë përfitojnë vërtet migrantët në Gjermani
30/09/2023 18:14
Foto nga superhëna e fundit e plotë e vitit, ja pse quhet “hëna e korrjes”
30/09/2023 17:47
Japoni/ Rritet mbështetja për bazat amerikane mes tensioneve me Kinën
30/09/2023 17:33
Putin shënon përvjetorin e aneksimit të 4 rajoneve ukrainase, pavarësisht se nuk ka kontroll të plotë
30/09/2023 17:05
Shoferi i autobusit të nxënësve të aksidentuar në Angli kishte ‘probleme shëndetësore’ në timon, thonë familjarët (fotot)
30/09/2023 16:50
Raporti i SHBA: Pekini shpenzon miliona dollarë për manipulimin e informacionit/ Reagon ashpër Kina
30/09/2023 16:26
Tragjedia e nëndetëses OceanGate do të kthehet në film për aventurën drejt Titanikut (fotot)
30/09/2023 15:34
Çimkat pushtojnë Parisin, ndërhyjnë autoritetet: Nuk shpëton asnjë
30/09/2023 13:48
Grekët të shkatërruar pas përmbytjeve katastrofike, tmerr edhe në Nju Jork!
30/09/2023 13:43
Rusia e sulmoi gjatë natës, Ukraina rrëzon 30 dronë iranianë
30/09/2023 11:23
Me Rusinë apo BE-në, Sllovakia vendos sot! Zgjedhjet mund t`i fitojë kandidati pro-rus
30/09/2023 10:18
Sky Shield, Gjermania kërkon mburojë ajrore për Europën!
30/09/2023 09:19
Kina inauguron trenin e parë me shpejtësi të lartë nën ujë
30/09/2023 09:12
SHBA paralajmëron për planet e Kinës për mbizotërimin e informacionit
30/09/2023 08:40
​Anglia ndalon pirunët, thikat dhe pjatat plastike njëpërdorimshme
29/09/2023 22:47
Uashingtoni i bën thirrje Serbisë të tërheqë forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën
29/09/2023 21:57
JPMorgan pranon të paguajë $75mln për akuzat e bashkëpunimit financiar me pedofilin Jeffrey Epstein në trafikun e minoreneve në Ishujt Virgin
29/09/2023 21:50
Londër/ Dënohet shqiptari, shiste kokainë në 4 muaj 1 milion paund fitim
29/09/2023 21:20
Përmbytjet masive në New York , shpallet gjendje e jashtëzakonshme
29/09/2023 21:10
Ish-presidenti polak Valesa apel rinisë: Bota duhet ndryshuar
29/09/2023 21:00
​Punonjësi gjerman i muzeut ndërron pikturën me një false dhe shet origjinalen për një jetë luksoze
29/09/2023 20:15