Ushtari i forcës kundër terrorizmit në Francë goditet me thikë në stacionin e policisë, pak ditë para ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike
16/07/2024 01:23
Stuhi dhe shi i rrëmbyeshëm në Afganistan, 40 persona të vdekur
15/07/2024 20:32
Peshkatarët në Ekuador, nën kërcënimet e bandave për të transportuar drogë me barkat e tyre (fotot)
15/07/2024 19:28
Zelensky prezanton planin për Samitin e dytë ndërkombëtar të paqes, synon pjesëmarrjen e Rusisë
15/07/2024 19:18
Dhjetra të plagosur në përplasjet e dhunshme mes studentëve në Bangladesh për vendet e punës (fotot)
15/07/2024 18:59
Punonjësi i funeralit shtanget kur gruaja në qesen e mbyllur merrte ende frymë (fotot)
15/07/2024 18:32
Gjykata rrëzoi akuzat ndaj tij për dokumentet e klasifikuara, reagon Trump: Ky është hapi i parë, por duhet të hidhen poshtë të gjitha
15/07/2024 18:22
Njeriu më i pasur në Afrikë thotë se ‘nuk zotëron shtëpi’ jashtë Nigerisë (fotot)
15/07/2024 17:56
Pas Trump, edhe Elon Musk thotë se i ka shpëtuar ‘dy atentateve’ ndaj jetës së tij (fotot)
15/07/2024 17:20
Pamje të rënda, rrufeja vret dy të rinj në Turqi, viktima 23-vjeçar tentoi të shpëtonte shokun
15/07/2024 16:58
Modelja e famshme e Instagram burgoset për trafik njerëzor e skllavëri (fotot)
15/07/2024 16:50
Izraeli kryen sulme të reja ajrore në Gazën jugore dhe qendrore, banorët nuk dinë ku të zhvendosen
15/07/2024 16:35
Akuzat për dokumentet e klasifikuara, Gjykata pushon çështjen gjyqësore ndaj ish-presidentit Trump
15/07/2024 16:32
Gjermania refuzon sërish thirrjet për të dërguar aeroplanë luftarakë në Ukrainë
15/07/2024 16:00
Qyteti gjerman ndalon ‘dhelprën e heshtur’ në shkolla prej ngjashmërisë me ‘simbolin radikal’ turk (fotot)
15/07/2024 15:35
Nga Europiani te Lojërat Olimpike, Gjermania rikthen kontrollet në kufirin me Francën: Frikë për akte terroriste!
15/07/2024 13:36
“Dështim pas dështimi për të mbrojtur Trumpin”, ish-agjenti i Shërbimit Sekret analizon gabimet: Kur panë autorin 150 metra larg, snajperistët duhet të…
15/07/2024 12:41
Përse kërkoi këpucët e tij kur u rrethua nga agjentët e Shërbimit Sekret? Ja si përgjigjet Donald Trump
15/07/2024 12:40
Minutë pas minute/ Si ndodhi atentati i dështuar ndaj Trump, çfarë komunikoi ish-presidenti me agjentët gjatë momenteve të tensionit
15/07/2024 10:49
Përpjekja për vrasjen e Trump/ 20-vjeçari u refuzua nga ekipi i qitjes së shkollës së tij: Ishte gjuajtës shumë i keq
15/07/2024 10:13
VIDEO/ “Dikush është mbi çati”! Publikohen pamjet për herë të parë, të gjithë e pikasën autorin që zvarritej pak para se të qëllonte mbi Trump
15/07/2024 09:31
Një ditë pas atentatit që tronditi Amerikën/ Çfarë dihet dhe çfarë mbetet mister për sulmin ndaj Trump
15/07/2024 07:50
Pikëpyetje rreth atentatit ndaj ish-Presidentit Trump, ku dështoi siguria?
15/07/2024 07:35
“Ishte fëmijë i vetmuar, e ngacmonin…”/ Detaje të reja për autorin e dyshuar të atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
15/07/2024 07:23
“Nuk ka vend në Amerikë për dhunë”/ Presidenti Biden përcjell mesazhin e bashkimit pas atentatit ndaj ish-Presidentit Trump
15/07/2024 07:15
Profil/ U vra pasi tentoi të eliminonte Trump, si u shndërrua 20-vjeçari nga një nxënës i qetë, në një “monstër”
14/07/2024 23:47
Pas humbjes dramatike me Spanjën, Mbreti Charles III ka një mesazh për Kombëtaren angleze: Mbajeni kokën lart!
14/07/2024 23:46