Putin: Rusia nuk shqetësohet nga anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, zgjerimi do sjellë tensione
30/06/2022 10:11
Ukrainasit vrapojnë të tmerruar në park, momenti kur raketat godasin Kremenchukun (Pamjet)
30/06/2022 09:49
Ukraina shkëput lidhjet diplomatike me Sirinë
30/06/2022 09:21
Lisiçansku përballet me bombardime të jashtëzakonshme ruse
30/06/2022 09:15
Gjykata franceze shpall fajtorë 20 të akuzuarit për sulmet terroriste të vitit 2015 në Paris
30/06/2022 08:35
Dënim me vdekje për shoferin? Kamioni me 53 viktima, u hoq si pasagjer 
30/06/2022 08:25
SHBA: Putin ende synon kontrollin e pjesës më të madhe të Ukrainës
30/06/2022 08:07
SHBA dhe aleatët e saj bllokojnë pasuri të oligarkëve rusë me vlerë mbi 30 miliardë dollarë
29/06/2022 23:08
Abuzonte seksualisht me gra e fëmijë! 30 vite burg për R Kelly e “I believe I Can Fly”
29/06/2022 22:36
Plazhi amerikan i rikthehet familjes me ngjyrë, 100 vjet pas sekuestrimit diskriminues nga autoritetet (fotot)
29/06/2022 21:10
Ish-ndihmësja e Shtëpisë së Bardhë: Trump donte të shkonte drejt Kapitolit me mbështetësit e tij
29/06/2022 20:57
​Erdogan-Biden: Është e mundur të hapet një korridor për grurin nga Ukraina
29/06/2022 20:50
“Rrezik i lartë  nga Covid”, CDC shton në listë dy vende të reja
29/06/2022 19:53
20 trupa të vdekur gjenden në shkretëtirën jugore të Libisë pas prishjes së automjetit – grupet e shpëtimit (fotot)
29/06/2022 19:48
NATO me strategji të re: Do mbrojmë çdo pëllëmbë të territorit tonë
29/06/2022 19:46
SHBA-ja ndaloi abortet, reagon për herë të parë Meghan Markle
29/06/2022 19:25
Video/ Babai po mbyste foshnjën në mes të rrugës në Athinë, shqiptarët ndërhyjnë dhe e shpëtojnë
29/06/2022 18:37
51 emigrantë humbën jetën brenda kamionit, arrestohen dy meksikanët e akuzuar
29/06/2022 18:29
Sulm në Kanada/ Dy persona të armatosur plagosin gjashtë oficerë në një bankë (Foto)
29/06/2022 18:07
Fosili i ‘gruas së shpellës’ rezulton 1 milionë vjet më i lashtë nga sa mendohej, studiuesit ndryshojnë ‘pemën e jetës’ (fotot)
29/06/2022 17:49
Lirohen 144 ushtarë ukrainas në shkëmbimin e të burgosurve me Moskën
29/06/2022 17:28
Policia e Belgjikës kap laborator ilegal drogash brenda bazës ajrore të NATO-s (fotot)
29/06/2022 17:12
Raporti i OKB-së: Emigrantët në Libi vriten, torturohen dhe përdhunohen
29/06/2022 17:09
Zjarre të rënda në periferi të Athinës teksa vala e të nxehtit ngre temperaturat në 38°C (video-foto)
29/06/2022 16:48
I dënuar me vdekje nga Rusia, britaniku Shaun Pinner apelon vendimin
29/06/2022 16:46
Procesi më i shpejtë i anëtarësimit! Suedia dhe Finlanda ftohen zyrtarisht për t’u anëtarësuar në NATO
29/06/2022 16:22
Milioneri britanik u qëllua për vdekje nga e dashura ‘e refuzuar’ që e priste me armë në vilën spanjolle (fotot)
29/06/2022 16:15
Romë, kafshët nuk përballojnë të nxehtin, u hidhen ushqime të ngrira!
29/06/2022 15:47
Misteri i vdekjes së pornstares japoneze, të gjetur të lidhur në pemë pas takimit me të panjohurin (fotot)
29/06/2022 15:45
Gazetarët kundër Macron: Ku shkojnë paratë tona? Grevë për licencat!
29/06/2022 15:31