Vdekja horror e Dj të famshëm turk në Londër, e therën me thikë dhe e përvëluan me ujë të nxehtë
21/09/2023 10:30
Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë sot për “integrimin”
21/09/2023 10:12
Ligjvënësi i lartë amerikan: Uashingtoni duhet të angazhohet më shumë për zgjidhjen e ngërçit Kosovë-Serbi
21/09/2023 10:00
Në këtë aeroport të klasit botëror së shpejti do të lëvizet pa pasaporta
21/09/2023 09:31
Birmingami shpalli falimentin, ndërhyn qeveria: Hetim si u arrit në këtë pikë
21/09/2023 09:14
Presidenti gjerman Steinmeier: Zgjidhje evropiane për problemet e emigracionit
21/09/2023 09:00
Zelensky, akuza në Këshillin e Sigurimit: OKB-ja është e pafuqishme!
21/09/2023 08:55
Polonia: Nuk do armatosim më Ukrainën
21/09/2023 08:43
Sytë te hierarkia ushtarake e Kinës pas zhdukjes së ministrit të Mbrojtjes
21/09/2023 08:06
Çështja Hunter Biden, republikanët përplasen në Kongres me Prokurorin e Përgjithshëm
20/09/2023 23:05
UNESCO shton ishullin tunizian Djerba në listën e trashëgimisë botërore
20/09/2023 21:41
Video shokuese tregon rrëmbimin e Audi-t nga grabitës të armatosur në qendër të Chicago, SHBA (fotot)
20/09/2023 21:39
Stuhia sjell përmbytje/ Spanja nuk gjen qetësi, uji vërshon në rrugë e banesa
20/09/2023 21:00
Mjekët e Mbretërisë së Bashkuar në grevë për të tretën ditë, kërkojnë rritjen e pagave
20/09/2023 20:47
Vizita e parë që pas kurorëzimit mbret! Charles III në Francë, pritet nga Macron
20/09/2023 20:32
Seuli kritikon bashkëpunimin ushtarak mes Rusisë dhe Koresë së Veriut: Kërcënon Ukrainën dhe Korenë e Jugut
20/09/2023 20:25
“Tema e ngritur nga kryesia shqiptare, më se e përshtatshme”/ Lavrov në Këshillin e Sigurimit akuza ndaj Ukrainës: Kërcënon me asgjësim etnitë
20/09/2023 19:22
Ministri rus i mbrojtjes Shoigu viziton ekzibicionin ushtarak në Teheran (fotot)
20/09/2023 19:20
Blinken në Këshillin e Sigurimit: Rusia po e përdor urinë si armë, po kryen krime kundër njerëzimit në Ukrainë
20/09/2023 19:09
BE kërkon qartësime nga Polonia për skandalin e vizave Shengen ‘me para’ (fotot)
20/09/2023 18:50
Guterres zbulon dëshmitë tronditëse të krimeve ruse në Ukrainë, nga dhuna seksuale deri te ekzekutimet e civilëve
20/09/2023 18:05
Lufta në Ukrainë/ Zelensky thirrje nga salla e KS: Nuk duhet të presim, duhet të veprojmë tani
20/09/2023 17:50
Gjashtë palestinezë vriten nga ushtria izraelite në 48 orë në Bregun Perëndimor e në Gaza (fotot)
20/09/2023 17:47
“Kriza klimatike ka hapur dyert e ferrit”/ Shefi i OKB-së mesazh botës: Mos u dorëzoni ndaj lakmisë për karburantet fosile
20/09/2023 17:39
Dy tornado vrasës lënë të paktën 10 të vdekur, mbjellin shkatërrim në brigjet lindore të Kinës (video-foto)
20/09/2023 17:09
Arrestohet ukrainasi, zhvati familjet e ushtarëve të rënë gjatë konfliktit me Rusinë
20/09/2023 17:08
Dhunë në familje dhe të dënuar në mungesë! Tre të arrestuar për vepra të ndryshme penale në Korçë, një tjetër në kërkim
20/09/2023 16:49
Protestues në kryeqytetin armen kërkojnë dorëheqjen e kryeministrit pas humbjeve në Karabak (fotot)
20/09/2023 16:38
Biden, nesër një tjetër paketë “të rëndësishme” ndihme ushtarake për Ukrainën
20/09/2023 16:29
Paralajmërimi i presidentit zviceran: Ngrohja globale kërcënon paqen botërore
20/09/2023 16:26