Shëndeti
Simptomat e kolesterolit të lartë tek meshkujt 30 vjeç/ Shtatë shenja të pazakonta në duar dhe gishta gjatë natës
Zbuloni vitaminat dhe mineralet më të rëndësishme për trupin që do ju shërbejnë gjatë plakjes
“Lufta” e viruseve në Shqipëri! Mbi 12 mijë të prekur nga infeksionet, prilli kurrë kaq problematik
Shëndeti
Studimi i ri/ Në cilën orë duhet të hani darkë për të shmangur dhjamosjen dhe rritjen e sheqerit në gjak
Gripi i shpendëve një shqetësim për shkencëtarët në SHBA dhe Europë! Sa të rrezikuar jemi nga një pandemi e re
Shfaqet “kolla e mirë”! Përveç fëmijëve infeksioni Pertus po prek edhe të rriturit e vaksinuar
Efekti i lëngut të limonit në funksionin e mëlçisë
Shëndeti
Fluks në pediatri! Mjekët në Lushnjë: Vizitat nuk janë normalitet i kësaj periudhe
Kanceri i zorrës së trashë, dyfishohen rastet edhe në Shqipëri! Më shumë prek…
Pse vitamina C duhet pikërisht tani, dozat e nevojshme dhe ku gjendet
Rastet me kancerin e prostatës ka të ngjarë të dyfishohen deri në 2040, studim!
Shëndeti
Pezullohen barnat me rimbursim, shkak sistemi elektronik i AKSHI-it. Rikthehen radhët në qendrat spitalore, pacientët detyrohet t’i blejnë vetë ilaçet që duhet t’i merrnin falas
Vuani nga problemet me stomakun? Ky është lëngu me tre përbërës që i jep fund dhimbjeve
Diabeti i tipit 1 në Angli/ Projekti pilot, pacientëve u jepet “pankreasi artificial”
Studimi/ Kanabisi mund të shkatërrojë qelizat e kancerit të lëkurës
Shëndeti
Studimi/ Një orë vrap, 7 orë jetë më shumë
Vuani nga reumatizma? Mësoni si të përdorni xhenxhefilin kundër dhimbjeve të tmerrshme që mund të keni
Nga kontaminimi me baktere, deri tek sëmundjet e ndryshme në organizëm, zbuloni efektet e padëshiruara të mishit të pulës
Skuqja në të njëjtin vaj? Shkencëtarët zbulojnë rrezikun serioz, ja çfarë i bën mëlçisë, zorrëve dhe trurit
Shëndeti
Zbuloni sekretin se si të llogarisni moshën e organizmit tuaj
A është plakja e trurit e trashëgueshme, kujdesi që ju duhet
80% e mjekëve gabimisht besojnë se nikotina shkakton kancer të mushkërive! Ja si ta nxirrni atë jashtë trupit
Rreziku nga sëmundja X/ Diskutimi në Forumin Botëror në Davos të Zvicrës për të shmangur kaosin
Shëndeti
Parandalimi i një pandemie të re/ Forumi në Baku, letra e dakordësisë firmoset nga shumë personalitete
Zgjoheni në mëngjes dhe ndizni direkt një cigare? Ja nga çfarë sëmundje po vuani
Kura me tetë kokrra trëndafil të egër për shëndetin e gjithë organizmit
Si të largoni dhimbjen e mesit me metoda të thjeshta në shtëpi
Shëndeti
Problemet e shëndetit mendor në Vlorë, shtohen vizitat! Alarmante numri i të rinjve që po konsumojnë drogë
Të miturit, probleme me dhëmbët! Stomatologët: 84% e fëmijëve nën 5 vjeç kanë nevojë për ndërhyrje dentare
Një infeksion misterioz “mishngrënës” po përhapet në të gjithë Japoninë dhe askush nuk e di pse