Dieta
Siguria ushqimore nis në shtëpi, faktet që duhet të dini
Çfarë i ndodh trupit nëse nuk hani fruta dhe perime?
Pesë mënyra të thjeshta si të humbisni dhjamin rreth belit
Dieta
Efektet e konsumit të ujit me limon sipas dietologëve
Kura e duhur kundër anemisë, si ndikon lëngu i karrotës
1200 lloje qershish në botë, cilat gjenden në treg
Dieta më e re sipas ekspertëve: Fasulet me bukë të thekur
Dieta
Këto janë dietat më të mira popullore për shëndetin e zemrës, sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës
Për një zemër të shëndetshme? Ja disa nga ushqimet që ndihmojnë
Karbohidratet e rafinuara dhe mishi i kuq nxisin rritjen globale të diabetit të tipit 2, thotë studimi
Shokon studimi: Konsumimi i tepërt i sheqernave ka 45 efekte negative shëndetësore
Dieta
Dieta mesdhetare mund të ulë rrezikun e zhvillimit të demencës, sipas studimit
Dieta e shumëpërdorur nga Kim dhe Kourtney Kardashian dyfishon rrezikun e sëmundjeve të zemrës
Hugh Jackman ndan dietën e tij mjaft strikte për t’u rikthyer si Wolverine
Pijet e gazuara, patatet e skuqura dhe kofshat e pulës, ‘vrasës të heshtur’ të stomakut tuaj
Dieta
Pesë gabimet që nuk ju lejojnë të humbisni peshë
Për disa kilogramë më pak, konsumoni këtë frut dhe do të habiteni me rezultatet!
Mendoni për një dietë të plotë të lëngshme për humbje peshe?! Ja çfarë duhet të dini për efikasitetin e saj
Mos ndoshta po e teproni me sasinë e djathit në dietën tuaj?! Ja çfarë pasojash ka kjo te shëndeti…
Dieta
Zbuloni përfitimet shëndetësore të lëngut të shegës!
A e dini se gjatë gjithë jetës mund të keni konsumuar insekte? Në cilat produkte gjenden
Sekreti i një jete të shëndetshme dhe të gjatë varet i gjithi nga ky zakon i thjeshtë i të ngrënit!
Nuk është ai i lopës, këto janë llojet më të mira të qumështit që reduktojnë kolesterolin e lartë!
Dieta
Pak flitet për vitaminën U, efekti pozitiv që ka në organizmin tuaj!
Shtatë ushqimet me karbohidrate që duhet të blini për të ulur kolesterolin
Keni konsumuar një darkë super kalorike?! Fruti që e bën më të lehtë tretjen!
Sa duhet të presim për të fjetur pas konsumimit të darkës?!
Dieta
Ushqimet që do t’ju vijnë në ndihmë në pastrimin e enëve të gjakut!
Ushqimet më të mira dhe më të këqija për trurin tuaj!
Kërcitja e dhëmbëve, shkaqet e rrezikshme dhe zgjidhjet natyrale që mund t’i provoni