“Super Mario”” në Shëngjin/ Djaloshi që e ka lidhur jetën me detin: Gjysmën e kohës e kaloj në varkë
15/06/2024 15:32
Të jetosh me mbetjet e naftës! Situatë shqetësuese në Kallm të Fierit, banorët: Vuajmë prej 30 vitesh
15/06/2024 12:28
Të rinjtë duan pasuri pa punuar! Transformimi i rinisë shqiptare. Një pjesë synojnë luksin, por përtojnë të studiojnë
15/06/2024 12:09
Kushtuan 30 milionë euro, pas denoncimit në Fiks Fare vihen në punë ashensorët në pallatet e rindërtimit në Shijak
14/06/2024 20:45
Gjuha e huaj/ Rezultate më të ulëta se vitin e kaluar, Vlora me mesataren më të lartë
14/06/2024 19:48
Urimi për Kurban Bajramin/ Myftiu i Korçës përcjell mesazhin për besimtarët myslimanë
14/06/2024 15:16
“Lagjja e artistëve” në “Komunën e Parisit”, Veliaj: Investimi në art prodhon ekonomi
13/06/2024 16:29
Inside Story/ Mungesa e krahut të punës, kërcënon mbarëvajtjen e sezonit veror
12/06/2024 21:40
Fiks Fare/ Zgjedhjet për rektor në Universitetin e Elbasanit të paracaktuara, kandidatja përjashtohet padrejtësisht nga gara
10/06/2024 20:45
Karnavalet në Korçë! Sezoni turistik çelet me edicionin e 17 ndërkombëtar, 28 grupe ndezin atmosferën në qytet
09/06/2024 13:14
Koleksionistët e këmborëve! Historia e dy të rinjve nga Fieri që kanë siguruar zile 150 vjeçare
09/06/2024 13:10
Izolimi nga shoqëria! “Hikokomori” ekziston edhe në Shqipëri
09/06/2024 12:48
Alarm me aksidentet në punë! Vetëm në muajin maj humbën jetën 6 persona, problem kushtet e sigurisë
09/06/2024 12:36
Fluksi i turistëve shton kërkesat për punë, bizneset në Durrës sytë te filipinasit
09/06/2024 12:30
“Vuajmë për krah pune”/ Bojaxhiu në “Punë Pa Teka”: Nuk vijnë edhe pse ofrojmë pagë të lartë, duan të ikin jashtë
08/06/2024 18:41
Punë Pa Teka/ “Pagova 20 mijë euro për të ikur me kamion”, i riu nga Kukësi: Se dija nëse do mbërrija gjallë në Angli, u ktheva…
08/06/2024 18:28
“Bëja një javë rrugë ferrave për të ikur në Greqi”/ Punonjësi i gipsit në “Punë Pa Teka”: Shumë e vështirë në vendin fqinj
08/06/2024 18:23
Konviktet e reja në “Qytetin Studenti”/ Veliaj: Studentët do të gjejnë kushte tërësisht të rehabilituara në shtator
08/06/2024 15:13
Të hënën, provimi i Gjuhë-Letërsisë! 20 pyetje me zgjedhje, 12 me shtjellime dhe një ese, profesori: Më shumë rëndësi ka…
08/06/2024 12:09
“Na ka marrë malli të dëgjojmë zë fëmije”/ Braktisja e fshatrave, në Petë Mavrovë jetojnë vetëm 14 banorë të izoluar
07/06/2024 12:14
Brezi që do të ndryshojë tregun e punës! “Gjenerata Z” nuk do të lejojë shtypjen dhe shfrytëzimin
07/06/2024 12:11
Mbështetje e të rinjve përmes sportit: Bankers dhuron pajisje sportive për 240 nxënësit e shkollës së Zharrzës
05/06/2024 23:47
“Run for autism”/ Gara e vrapimit e organizuar në parkun e liqenit artificial të Tiranës
05/06/2024 16:11
Rriten qiratë sociale, rreth 100 familje në Korçë dalin në protestë
05/06/2024 12:22
Protestë për vaditjen! Banorët e fshatit Shushicë në Elbasan kërkojnë kanalin që e thau hidrocentrali
04/06/2024 17:14
Një rrugë merr emrin e Remzi Hoxhës, qyteti i Tiranës ndjesë publike familjes së sipërmarrësit që u zhduk nga SHIK-u i Berishës në 1995
04/06/2024 15:37
Gati hapja e urgjencës së sëmundjeve të brendshme në QSUT, flet drejtoresha: Po kryejmë testet e fundit
04/06/2024 14:40