Inflacioni rritet/ 0.1 pikë më shumë se një muaj më parë. U rrit çmimi i ushqimeve
10/06/2024 15:17
Euro dobësohet pas rezultatit të zgjedhjeve evropiane, shënojnë rënie edhe aksionet e mëdha në të gjitha tregjet kryesore evropiane
10/06/2024 11:51
Mjalti i majit, bletërritësit e Lushnjës mblidhen bashkë në një panair
08/06/2024 15:15
OSSH prezanton planin e masave për furnizimin me energji elektrike gjatë sezonit, Balluku: Gatishmëri maksimale për mirëmenaxhimin e situatës
07/06/2024 17:45
Reduktohet me 2 miliardë lekë borxhi ndaj OSHEE Group, kontribut nga bizneset, por edhe nga familjarët
06/06/2024 19:18
Tronditet tregu i patates/ Divjakë, mbiprodhimi dhe kërkesa e ulët detyroi fermerët që të përgjysmojnë çmimin
02/06/2024 20:52
Korçës i ikin punëtorët! Të gjithë drejt bregdetit për paga më të larta
02/06/2024 13:29
Shifrat/ Të huajt bëjnë të famshme Shqipërinë në TikTok, ia kalon dhe Greqisë e Italisë
02/06/2024 08:41
Më pak leje ndërtimi! Viti 2024 tregon një rënie të kërkesës për ndërtime të reja
01/06/2024 19:43
Tatimet “falin” profesionistët, 9 mijë tatimpaguesve do t’ju njihen 30% shpenzime afrofe
01/06/2024 12:16
Tri kategoritë e profesionistëve të lirë që do të përfitojnë 30% zbritje të shpenzimeve nga tatim fitimi
31/05/2024 12:31
Kreditë, rekord për 4 muaj! Fluks kërkesash në banka, kryesojnë huatë për biznes dhe për të blerë shtëpi
30/05/2024 19:51
Pagat në bashki do të rriten! Ministri për Pushtetin Vendor shpjegon projektin, parashikohet edhe reduktim i punojnësve
29/05/2024 15:35
Poliçani, gati të prodhojë municione! Punonjësit e Kombinatit: Duhen vetëm disa investime në infrastrukturë
29/05/2024 15:29
Mashtrimi me mikrokreditë/ Guvernatori Sejko: Banka ka ngritur një grup pune, do vendosim një likuidator
28/05/2024 19:32
Remitancat, të ardhurat që emigrantët dërgojnë në shtëpi janë ulur! Eksperti tregon arsyet
28/05/2024 16:24
13.8 milion euro për ujin e Elbasanit, zbatohet projekti që parashikon furnizim nga 18 deri në 24 orë në ditë. Do përfitojnë 50 mijë banorë
28/05/2024 16:10
Aktmarrëveshjet me OSHEE, firmosen 1628 kontrata për shlyerjen e debisë, 795 abonentë familjarë përfituan 70 % reduktim kamate
27/05/2024 16:03
Mashtrimi financiar si fenomen, flasin ekspertët: Skandali i mikrokredive prej tregut të parregulluar
26/05/2024 19:57
Privati, më shumë energji se shteti! Përmbyset trendi, hidrocentralet private prodhuan më shumë se ato publike
26/05/2024 12:52
Hapet Sazani për turistët/ Ishulli u hap më vonë këtë vit për shkak të burokracive
25/05/2024 15:35
Eksportet shqiptare rriten në Prill! 1.8 % më shumë krahasuar me një vit më parë, 350 milionë euro, cilat ishin grupet kryesore që ndikuan
25/05/2024 15:12
Problemet e fermerëve të qershisë/ Në Godolesh kërkojnë pikë grumbullimi frigoriferike për të ruajtur prodhimin
25/05/2024 13:31
U hoqi licencën dy kompanive për mikrokreditë, Banka e Shqipërisë njoftim zyrtar për klientët: Nëse keni ankesa…
24/05/2024 19:37
Pjeshkët dëmtohen nga kërminjtë në Lushnjë, fermerët: Janë shtuar shumë këtë vit
23/05/2024 12:32
Partneriteti tregtar SHBA-Kosovë, biznesmeni Shkëlqim Devolli takon kongresmenët amerikanë në Washington
22/05/2024 15:18
Mikrokreditë, guvernatori në Komisionin e Ekonomisë: Nuk kishim fuqi ligjore që t’i ndalonim
21/05/2024 19:30