Paga minimale bëhet 40 mijë lekë/ Qeveria: Subvencion për kostot shtesë të biznesit me shumë punëtorë
01/03/2023 12:40
Eksportet e bujqësisë shqiptare! Zv/ministri: Për të “kapur” Anglinë duhen shtuar sipërfaqet e mbjella
28/02/2023 19:47
Pallatet e vjetra do verifikohen! Auditim teknik për ndërtesat mbi 50 vjet, për shembje ose riparime
28/02/2023 19:45
Në banka, 11.3 mld euro kursime! Kursimet në euro rriten më shumë se kursimet në lekë
27/02/2023 20:02
Ndërtimet shtrenjtohen/ Një çifti të ri i duhen 20 vite punë për të blerë një shtëpi
27/02/2023 20:01
Rritja e interesit nuk i ndal kreditë/ Shtrëngohen kushtet, por kredimarrja po rritet
26/02/2023 19:33
Biznes me dele nga Spanja! I riu në Llakatund nuk emigroi por punon në vendlindje
26/02/2023 12:21
I kthehet tokës pas emigrimit / Fermeri nga Lushnja: Rikthimi pas 8 vitesh, vendimi më i mirë
25/02/2023 19:42
Të varur nga puna e emigrantëve/ Sollën 1.13 miliardë euro, shumica nga vendet e BE-së
25/02/2023 19:38
Dega kryesore Fibank te Kullat Binjake zgjerohet për një shërbim të përmirësuar ndaj klientëve
24/02/2023 20:38
Forcimi i lekut uli borxhin/ Ekspertët: Ndikimin më të madh e dha rritja e çmimeve
24/02/2023 19:35
Borxhi i Shqipërisë, 11 mld euro! Të ardhurat rekord në vitin 2022 e ulën borxhin në 66.79% të PPB
23/02/2023 19:33
“Bankers Petroleum Albania” prodhoi rreth 540 mijë ton naftë në Patos-Marinëz gjatë 2022-shit
23/02/2023 12:20
Veliaj: Këto janë ditët më të mira për industrinë e turizmit dhe kulinarisë të restoranteve në Tiranë
22/02/2023 14:29
Perimet e Divjakës/ Fermerët të kënaqur me shitjen e karotave këtë sezon
22/02/2023 12:48
Drejtori i AMF prezanton projektligjin “Për fondet e pensionit privat” në Komisionin për Ekonominë dhe Financat
21/02/2023 14:50
Luleshtrydhja “Made in Albania”, nga Frakulla në tregjet e rajonit dhe BE-së
21/02/2023 12:10
Kreditë, interesat godasin të vegjlit/ Vështirësohet marrja e një kredie për banim
20/02/2023 16:18
Energjia e pastër në Shqipëri/ Në parlament projektligji i përmirësuar për burimet e rinovueshme
19/02/2023 19:40
Ndalen investimet, shtohen shitjet/ Pjesa dërmuese e ndërmarrjeve shqiptare janë biznes me pak punëtorë
18/02/2023 15:06
E shet prodhimin në tregun vendas! Emigranti që u kthye për t’ju kushtuar bujqësisë në vendlindje
18/02/2023 12:12
Ngadalësohet rritja ekonomike! Berzh: Këtë vit 0.5% më e ulët se parashikimi
16/02/2023 19:44
2023 nis mbarë për Bujqësinë! Po eksportohen më shumë perime, bulmet dhe mjaltë se një vit më parë
16/02/2023 19:42
Biznes me kallama e zhukë/ Agronomi që “pastron” kanalet e Myzeqesë për biznes
16/02/2023 12:38
“Shërbimet Financiare”, KE vlerëson AMF për përafrimin me direktivat evropiane në sektorin financiar
14/02/2023 12:32
Tërmeti goditi dhe ekonominë/ Biznesi parashikon vështirësi në tregtinë mes Shqipërisë e Turqisë
13/02/2023 19:53
“Rritje abuzive e çmimit të qumështit”! Ekspertët: Vlerat për nënproduktet nga delja e dhia po shtrenjtohen me hile
12/02/2023 19:48
Ushqimet, ende të shtrenjta/ Bie çmimi i vajit, por mielli, orizi dhe sheqeri mbi çmimin e vendosur nga Bordi
10/02/2023 19:52
Inflacioni ulet në 7.2%/ Në rënie ndikoi ulja e inflacionit në Eurozonë
10/02/2023 15:13
Kërcënimet ndaj ekonomisë! Banka e Shqipërisë: Inflacioni i lartë, ulet fuqia blerëse
09/02/2023 19:49