E mërkurë, 7 Qershor 2023
Pallati që “fundosi” Vangjush Dakon/ Top Channel siguron dosjen, detaje nga hetimet
Aktualitet
SPAK thërret për të dëshmuar sanitaren që u kërcënua nga kryebashkiakja e Roskovecit
Aktualitet
Kurti dhe Sveçla rrezikojnë “non gratën”/ Murati: Do të duhej të diskutonim çfarë sansionesh do t’i vendoseshin Serbisë
Kosova, Rajoni
Dosja “Dako”/ Ndërtimi i pallatit 11 vite më parë, supervizori 79-vjeçar i mbikëqyrjes së punimeve pa liçencë
Aktualitet
Mediu në prag të pretencës/ Dy mbrojtësit e tij do paraqiten në gjyq apo do pranojë avokatin e shtetit
Aktualitet
“Policia e Kosovës të tërhiqet”/ Escobar: Vuçiç të bindë serbët të marrin pjesë në zgjedhje
Kosova, Rajoni
KAS rrëzon kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë” për të shpallur te pavlefshme zgjedhjet në Kamëz
Politikë
“Trupin e zhduka me acid”/ Gjenden eshtrat e 22-vjeçares shqiptare të zhdukur në vitin 2014, dëshmia tronditëse e vrasësit
Aktualitet
Publikimi i testit të Gjuhë Letërsisë, reagon Kushi: Garantojmë se tezat nuk kanë hyrë për të favorizuar një apo dy maturantë
Politikë
Mbështetësit e Bashës kërcënuan deputetët, Bardhi: Kjo sjellje hedh në erë bashkëjetesën në PD
Politikë
Morën para për të punësuar një person në Drejtorinë e Burgjeve/ Arrestohen me urdhër të SPAK dy punonjësit
Aktualitet
Publikohet sërish në rrjetet sociale teza e maturës, pas Gjuhës së Huaj edhe Gjuhë Letërsia
Aktualitet
Debate të ashpra në mbledhjen e Kryesisë së PD/ Gara do të mbahet më 29 korrik! 17 anëtarë votuan pro, dy kundër, tre abstenuan
Politikë
Nuk votuan për hapjen e garës për kryetar! Mbështetësit e Bashës mësyjnë në mbledhjen e Kryesisë, kërcënojnë deputetët e PD
Politikë
Top News – Tensionet në mbledhjen e Kryesisë / Basha i dënon-Ushqejnë politikën e vjetër të baltës
Top News – 100-vjetori i Jakov Xoxës/ Përkujtohet nga akademia e shkencave, merr pjesë Veliaj
Top News – Provimet e maturës/ Teza e Gjuhës dhe Letërsisë, u testuan 30 mijë nxënës
Top Channel/ Kurti e Sveçla drejt “non gratës”! Kosova:Do duhej të diskutonim sanksionimin e Serbisë
Top News – Rriten edhe kostot e prodhimi / INSTAT – Çmimet e importit u rritën lehtë
Top News – Vuçiç ‘përgatit’ Daçiç për kryeministër / Mediat serbe: Brnabiç gati të japë dorëheqjen
Top News – Rusia paralajmëron ofensivë të re / Medvedev: Kievi dështoi, tani të rrëzojmë regjimin
Top Channel/ Arrestohen me urdhër të SPAK dy punonjës të burgjeve, morën para për punësimet
Top News – Shfuqizohet bordi i naftës, Ibrahimaj-Tregjet e karburanteve janë stabilizuar
Top News- ‘Gangster me demokratët, langaraq me Ramën’, Salianji sulmon Bashën
Top News – Kina lë pas SHBA dhe aleatët / Ushtria ‘komuniste’ me teknologjinë më të avancuar
Top News – Suedia ‘dorëzohet’ përballë Erdogan / Lejon ekstradimin e mbështetësve të PKK-së në Turqi
Top News – Irani mund të godasë Izraelin me ‘Fattah’ / SHBA vendos sanksione mbi programin raketor
Top News – Vuçiç ‘më i lehtë’ se Kurti / Escobar pas takimit: Do bindë serbët për zgjedhje
Top Channel/ Provimet e maturës, gjimnazistët po testohen për njohuritë e matematikës
Në përditësim