E enjte, 24 Qershor 2021
Legjitimiteti i zgjedhjeve lokale të 2019/ Kushtetuesja pezullon shqyrtimin, vendos t’i drejtohet Komisionit të Venecias
Aktualitet
Denoncimi i Fiks Fare/ Mashtron me vende pune dhe marrjen e provimeve, pazaret bëhen në fakultet
Aktualitet
Alketa Nushi shkarkohet nga KPA/ Biznesi i bashkëshortit dhe mangësitë profesionale i dhanë fund karrierës
Aktualitet
Kufizimet e lëvizjes nuk do hiqen/ Skënder Brataj: I druhemi përhapjes së variantit delta të covid
Aktualitet
Turistët po vijnë nga Kosova/ Rikthehen polakët. Por në krye qëndron turizmi patriotik
Aktualitet
Ervin Karanxha nuk shkon në vetting/ Nuk shkon para gjykatës. Avokatët: Është në spital nga presioni i opinionit publik
Aktualitet
“Korrupsioni, frenoi investimet”/ Zef Preçi: Korrupsioni, beteja e humbur e çdo qeverie
Politikë
Kushtetuesja shqyrton legjitimitetin e zgjedhjeve të 30 qershorit/ Përfaqësuesja e qeverisë kërkon rrëzimin e kërkesës së Ademit
Politikë
Kreu i KLP-së në Top Talk: Zero shanse që prokurorët e SPAK-ut “të kapen” nga politika
Aktualitet
Këmbana alarmi për kolapsin nga Vettingu në prokurori e gjykata/ Kërkohet ndërhyrje urgjente ligjore
Aktualitet
Shtyrja e negociatave/ Rama: Nuk e humbas më gjumin për këtë, kur të duan jemi gati për martesë
Politikë
“Esenca e vlera e BE në pikëpyetje” Zaev: Identiteti maqedonas s’mund të jetë subjekt i negociatave
Politikë
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, vetëm 1 rast i ri në 24 orët e fundit
Aktualitet
Mbërrijnë refugjatë nga Bangladeshi, ecin në male për 14 ditë në këmbë nga Greqia. Kërkojnë punë dhe strehim
Aktualitet