Kupa e Gollobordës/ Zhvillohet kampionati i 11-të i mundjes në Ostren
18/05/2024 12:42
Ekspozitë e Pashk Përvathit në Tetovë/ Piktori ekspozon 31 peizazhe dhe portrete në Maqedoninë e veriut
17/05/2024 19:58
Zbulohet një nga misteret e kryeveprës së Leonardo da Vinçit? Historiania italiane pretendon se ka gjetur ku ndodhet peizazhi prapa Mona Lisës 
17/05/2024 16:57
Fotot/ Sopranoja e njohur shqiptare takon Mbretin Charles, ja eventi i rëndësishëm që i bëri bashkë
17/05/2024 16:27
Nënshkruhet marrëveshja mes Qendrës Kombëtare të Librit dhe Shoqatës së Shkrimtarëve të Serbisë! Në fokus shkëmbimi i të dhënave dhe përkthimi i veprave letrare
17/05/2024 13:09
Shfaqet “Legjenda e Bastunit”, filmi në kinema nën distribucionin e Top Channel Films
17/05/2024 12:30
Filmi shqiptar “Guna përmbi tela”, Rama: Do t’i nënshtrohet një restaurimi dixhital
16/05/2024 08:10
Piktori shqiptar në Muzeun e Futbollit Gjerman! Në ekspozitë bashkë me Dalinë, Picasson, Banksyn…
15/05/2024 19:41
Java Franceze e Kulturës, për herë të parë në Tiranë shfaqja ujore “Fous de Bassin”/ Veliaj: Falas për publikun
15/05/2024 16:14
Java kulturore e Francës, larmishmëri aktivitetesh ku përfshihen koncerte, ekspozita dhe lojëra
13/05/2024 20:44
Filmi “Guxim” shfaqet në Lezhë! Prodhimi i tretë i “Top Channel Films” pritet mirë nga publiku
13/05/2024 20:19
Recitali i Violeta Beshirit! Këngëtarja 16-vjeçare interpreton për herë të parë në Durrës
13/05/2024 12:30
33-vjetori i botimit të gazetës “Koha Jonë”, Presidenti Bajram Begaj i jep titullin “Mjeshtër i Madh” Nikoll Lesit
11/05/2024 15:35
Filmi “Guxim”, sukses në Fier! Prodhimi i tretë i Top Channel Films Do të shfaqet edhe në Lezhë e Përmet
10/05/2024 20:11
Zbulohet mozaiku nën rrënojat e shkollës “Gjergj Kastrioti” në Durrës, i përket shekullit të I dhe të II të Erës Sonë
09/05/2024 20:02
Nderohet dëshmori i tre luftërave! Bust në Tropojë për Tahir Sinanin
05/05/2024 19:32
“Dita ka mirësinë që falje ti”, Flutura Açka ndan mesazhin e ndjerë për mungesën e të birit: Lutem që dita të jetë e gjatë dhe jeta e shkurtër
05/05/2024 13:07
Koncert për flaut, flautistja Jonela Golemi interpreton në sallën e rikonstruktuar të Universitetit të Arteve
04/05/2024 20:01
E Premtja e Madhe, besimtarët ortodoksë ndjekin marshimin e Epitafit
03/05/2024 20:00
Panairi i poçarisë, riti i besimtarëve ortodoksë në të premten e zezë para pashkëve
03/05/2024 15:35
Teme Sejko, i sakrifikuari i çamëve/ Nderohet në 80-vjetorin e përkujtimit të gjenocidit të Çamërisë
03/05/2024 14:14
Java e Europës 2024/ Aktivitete artistike, muzikore dhe ekspozita për gjithëpërfshirjen, diversitetin dhe të drejtat e njeriut
02/05/2024 19:55
Vezët e kuqe të Pashkëve, tradita e besimtarëve ortodoksë të enjten para ditës së shënuar
02/05/2024 15:55
Koncert për flaut, Jonela Golemi me orkestrën simfonike të RTSH
01/05/2024 19:55
Rritet me 100% numri i vizitorëve në parkun arkeologjik të Apolonisë, 10 mijë vizitorë vetëm në muajin prill
01/05/2024 15:36
Dita e Punëtorëve pritet me festë në Bulqizë, nxënësit e 9-vjeçares e shfrytëzojnë për të promovuar kulturën
01/05/2024 12:56
Shqipëria në Luftën e Dytë Botërore/ Tryeza e rrumbullakët e qendrës së librit me rastin e 80 vjetorit të çlirimit
30/04/2024 20:35