Ekspozohen makinat Retro/ Koleksionistë nga Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bëhen bashkë në Pogradec
03/07/2021 15:52
“Gjiro classica” në kala/ Tango, jazz dhe muzikë klasike të kompozitorit PIazzola
03/07/2021 13:24
Ekspozitë e studentëve të multimedias/ Qëndron e hapur në galerinë FAB
03/07/2021 13:20
Përkujtohet Aleksandër Xhuvani/ Ekspozita me botimet dhe studimet
30/06/2021 19:50
Festa e Ballëm Sulltanit/ Dita e shënuar në Martanesh është futur në kalendarin botëror të pelegrinazhit
30/06/2021 15:51
Festivali “Naltitude” në Lëpushë/ Fshati i turistëve mes maleve tërheq turistët me natyrën malore
30/06/2021 15:44
220-vjetori i lindjes së Çelo Picarit/ Përkujtohet lindja e kapedanit të famshëm
29/06/2021 12:36
Lazarati ndryshe: Mbahet për herë të parë panairi i biznesit rural/ Synohet të kthehet në fshat turistik
29/06/2021 10:20
Pas 9 vitesh, gjendet piktura e zhdukur e Pablo Picassos
29/06/2021 10:03
Kampi i artit në Gjirokastër/ 12 artistë nga Evropa frymëzohen në qytet
27/06/2021 12:30
Në Artkand, piktura e Simon Rrotës/ Ankandi për veprën e vitit 1929 nis nga 15 mijë euro
26/06/2021 19:53
Koncert në kala, tre tenorët ‘ringjallin’ publikun elbasanas
26/06/2021 15:30
Koncert me muzikë baroke/ Sonte në lulishten e kryeministrisë
25/06/2021 19:55
Për këngë e valle në Lushnje/ Zhvillohet festivali folklorik me pjesëmarrës nga të gjitha trevat
25/06/2021 12:28
“Mik festival”, në Korçë/ Edicioni i katërt i festivalit do zhvillohet edhe në Kolonjë
24/06/2021 20:08
E majta ndryshe në Shqipëri/ Një botim për ata që folën ndryshe dhe u heshtën
24/06/2021 12:29
Koncert simfonik në Shkodër/ Orkestra frymore sjell kryeveprat botërore
24/06/2021 12:25
Zbulime të reja në Amantia/ Arkeologët zbulojnë një varr në qytetin antik
23/06/2021 19:56
Ekspozita e fëmijëve piktorë/ Në galerinë “Nikolet Vasia” vendosen punimet e 47 fëmijëve
23/06/2021 15:23
Netët e dramës shqip/ Eventi që ka nisur prej vitit 2014
22/06/2021 20:27
Në Artkand, piktura e Zef Kolombit/ “Portret gruaje” nis me çmimin fillestar prej 15 mijë euro
19/06/2021 21:00