Rinovohet marrëveshja, USAID-i shton me gati 30 mln dollarë mbështetjen për Shqipërinë
16/04/2024 21:16
Deklaratat e Metës ndaj kreut të SPAK, deputeti Sula: Akuza të tilla tregojnë se drejtësia e re po depërton te “të paprekshmit”
16/04/2024 20:57
Komisioni i Senatit miraton kandidaturën e ambasadorit të ri amerikan në Shqipëri, David J. Kostelancik
16/04/2024 20:46
Asambleja Parlamentare e KiE i thotë “po” anëtarësimit të Kosovës, Bardhi: Moment historik
16/04/2024 20:42
Meta foli për “laraska dhe sufllaqexhinj” në Partinë e Lirisë, del “viktima” e parë. Braimllari jep dorëheqjen nga posti i nënkryetarit
16/04/2024 18:50
Qendra e re Administrative e Vaqarrit, Rama publikon pamjet: Do të shërbejë si hapësirë multifunksionale, me salla komunitare e mjedise edukimi
16/04/2024 18:22
“Rusia duhet të paguajë për luftën në Ukrainë”, Basha në KiE: Vendimi të shërbejë si pengesë ndaj çdo agresioni të ardhshëm
16/04/2024 16:15
Basha takim me kreun e Parlamentit të Ukrainës: Diskutuam situatën atje dhe nevojën për të shtuar ndihmën
16/04/2024 15:51
“Kushëriri vrasës më me integritet se Dumani”, Meta e kërcënon dhe e fyen, kreu i SPAK i përgjigjet: Akuza të pabaza që i bëhen institucionit
16/04/2024 15:05
Shqipëria kryeson rritjen e trafikut të pasagjerëve në shkurt, Rama: Po ngjitemi gjithnjë e më lart dhe gati për të mirëpritur botën
16/04/2024 15:05
Pamjet para dhe pas transformimit të ish-fabrikës së tullave në Lushnjë, Rama: Do të shndërrohet në një park për prodhim energjie
16/04/2024 14:38
“Ti ke fjetur me Lulin dhe flini herët”, Balla përplaset me Bardhin në Komisionin e Ligjeve: Edukata është si këmisha e bardhë që…
16/04/2024 14:00
Kuvendi mirëpret takimin e Komisionit për Demokraci dhe Siguri të NATO-s, Nikolla: Ky organizimin rikonfirmon kontributin aktiv të Shqipërisë në Aleancë
16/04/2024 13:59
Begaj viziton familjen e presidentit të ndjerë Ibrahim Rrugova: Një lider vizionar dhe shembull frymëzimi! Kombi shqiptar nuk do të ishte këtu pa kontributin e tij
16/04/2024 13:19
Largimi i maxhorancës nga komisioni hetimor, Salianji në deklaratë: Rast i paprecedentë, si skutave njësoj si me të dhënat e TIMS për qëllime kriminale
16/04/2024 12:47
Sali Berisha mbeti jashtë grupit të PD, Kuvendi zbulon arsyen për Top Channel: Prej fillimit të legjislaturës nuk ka qenë…
16/04/2024 12:35
“Kërkuan 5 minuta pushim dhe ikën si keqbërës”, Salianji reagon pas braktisjes së komisionit të TIMS nga PS: E pangjarë që një shumicë parlamentare të bojkotojë parlamentin
16/04/2024 11:20
Socialistët u larguan nga Komisioni Hetimor i TIMS, reagon Gogu: Ligji u shkel sistematikisht me injorancë
16/04/2024 11:13
“Si e kanë bërë pasurinë?”, Ngjela shpërthen ndaj Monika Kryemadhit dhe Ilir Metës: Kanë pasur paratë e popullit në dorë, tregoni sa…
16/04/2024 10:54
Hetimet e SPAK, Meta paralajmëron largimin e Monika Kryemadhit nga partia? Kreu i PL: Nuk mund të ketë dy shoferë në timon
15/04/2024 22:47
Mitsotakis kandidoi Belerin për eurodeputet, reagon Braçe: “Merr koburen vramë moj”, ku është katandisur Greqia!
15/04/2024 22:18
“Enver Hoxha më thirri, u pendova që s’i shkova”, rrëfimi i fortë i Spartak Ngjelës: Më thanë se do më vriste! I kalova poshtë shtëpisë, ai u ngrit në këmbë dhe…
15/04/2024 21:33
Kandidat i Mitsotakis për eurodeputet, studiuesi Ardit Bido: Sot Beleri nxori zbuluar fytyrën e tij dhe shqipfolësit që e mbështesin
15/04/2024 20:21
Berisha mbetet jashtë PD! Kuvendi rikthen të gjithë të përjashtuarit e Bashës, por jo ish-kryeministrin
15/04/2024 19:32
Ambasadori i BE takim me kryetaren e GJK, Holta Zaçaj: Diskutuam për punën e gjykatës dhe bashkëpunimin në të ardhmen
15/04/2024 19:25
Kërkuan pushim 5 minuta, socialistët nuk kthehen më në Komisionin e TIMS, Salianji: Do kthehen me një këmbë. U frikësuan nga…
15/04/2024 18:06
Osmani e Begaj takim në Prishtinë, vlerësojnë marrëdhëniet vëllazërore mes Kosovës e Shqipërisë
15/04/2024 17:59