E hënë, 22 Prill 2024
12:33
Netanyahu “kundër” SHBA-së: Do kundërshtojmë çdo sanksion ndaj ushtrisë izraelite!

Nuk do të pranojmë asnjë lloj sanksioni ndaj ushtrisë sonë, deklaroi kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu pas raportimeve se Shtetet e Bashkuara kanë vendosur ta ndërpresin ndihmën për njërën prej njësive të saj.

12:26
Shtëpi muze për Avni Rustemin/ Në 100 vjetorin e vrasjes, përfundon restaurimi në Libohovë

Në Libohovë 100 vjet pasi Avni Rustemi është ndarë nga jeta ka përfunduar restaurimi i shtëpisë së tij të lindjes e cila prej dekadash ishte në degradim dhe rrezikonte shembjen.

12:17
Merret vendimi, BE-ja zyrtarisht kushtëzon integrimin e Serbisë me normalizimin e raporteve me Kosovën

Këshilli i Ministrave i Bashkimit Evropian (BE) ka miratuar sot vendimin përfundimtar për të ndryshuar kornizën negociuese për anëtarësim me Serbinë, duke e kushtëzuar pranimin e saj me normalizimin e marrëdhënieve me fqinjin e vet, Kosovën.

12:15
Momenti i tmerrshëm kur një punonjëse torturon një 93-vjeçare! E godet me pelenë të ndotur dhe tenton ta mbysë

Një punonjëse sociale 26-vjeçare është akuzuar për sulm ndaj një paciente të moshuar me demencë në një shtëpi kujdesi në Michigan.

12:04
“RAI3” reportazh për kampet e refugjatëve në Shqipëri, akuza zyrtarit të Kryeministrisë si avokat i trafikantëve, Agaçi: Do t’i padis për shpifje

Televizioni italian ka transmetuar një reportazh mbi marrëveshjen mes Italisë dhe Shqipërisë për kampet e refugjatëve që pritet të ndërtohen në vendin tonë.

11:55
Rikthehet konsensusi në Komisionin për kontratat në shëndetësi, PS bën gati planin e hetimit

Një ditë para rimbledhjes së Komisionit Hetimor për Kontratat e Partneritetit Publik Privat në Shëndetësi, mazhoranca ka hartuar tashmë një Plan më të detajuar Hetimor të cilin do ta prezantojë nesër në mbledhjen e koordinuar të komisionit.

11:53
Reportazhi i medias italiane mbi marrëveshjen për emigrantët/ Berisha dhe Malltezi thyejnë masën e arrestit, gazetari futet në banesën e tyre

Media italiane, “Rai3”, ka bërë një reportazh lidhur me ndërtimin e kampit të refugjatëve që pritet të vijnë nga Italia në vendin tonë, në bazë të marrëveshjes së arritur mes dy palëve.

11:36
Tentoi të kalonte në Portin e Durrësit me automatik të fshehur nën dyshekun e rulotit, pranga 66 vjeçarit Italian! Nën hetim i riu që u kap me mbi 16 mijë euro të padeklaruara

Një 66 vjeçar Italian është arrestuar nga policia e Durrësit pasi është kapur teksa tentonte të dilte nga vendi ynë nëpërmjet portit me një armë zjarri “automatik” të fshehur poshtë dyshekut të rulotit në pronësi të tij.

11:26
Gjykata liroi protestuesit që hodhën molotov para bashkisë, Noka paralajmëron sërish tubim: Opozita nuk ndalet

Flamur Noka ka folur pas Gjykata ka liruar 4 protestuesit e arrestuar pas protestës së Bashkisë së Tiranës, të cilët hodhën bomba molotovi dhe dhunuan efektivët e policisë.

11:21
Michael Douglas tregon momentin e sikletshëm: Mësuesit e vajzës më ngatërruan me gjyshin

Aktori i famshëm Michael Douglas me filmat e të cilit jemi rritur ka treguar një moment të sikletshëm që ka përjetuar gjatë një takimi në shkollën e një prej fëmijëve të tij.

11:19
Hodhën molotov dhe dhunuan policinë gjatë protestës para bashkisë Tiranë, lirohen 4 protestuesit! Ja çfarë vendosi gjykata

Janë liruar nga qelitë e paraburgimit, katër protestuesit e arrestuar dy ditë më parë për protestën e dhunshme para bashkisë së Tiranës ku hodhën molotov dhe dhunuan punonjësit e policisë.

11:14
“Ndër ministrat e rrallë në botë që u prit me ceremoni të plotë në Pentagon”, vëllai i Safet Zhulalit: zbulon të pathënat e vizitës në Amerikë

Kompozitori i njohur, Edmond Zhulali ka qenë i ftuar në emisionin “Galeri” me Edi Manushin në Top Channel ku ka folur për historinë e familjes së tij si dhe festivale të ndryshme ku ka marrë çmimet e para.

10:57
Votimi në Veri, Kosova i kërkon BE-së heqjen e masave: Ne i kemi përmbushur kërkesat tuaja!

Qeveria e Kosovës i ka bërë thirrje të hënën Bashkimit Evropian (BE) që t’i heqë masat e “padrejta” ndëshkuese ndaj saj, duke thënë se e ka përmbushur tashmë detyrimin e kërkuar nga blloku për shtensionimin e situatës në veri të vendit.

10:54
Sherr mes të miturve në Greqi, 15 vjeçari shqiptar plagos me thikë bashkëmoshatarin për një xhaketë! Arrestohen prindërit e tij

Një sherr banal mes dy 15-vjeçarve ka ndodhur në një stadium të Oropos në Greqi ku njëri prej të miturve mbeti i plagosur me thikë.

10:39
Kontratat e lobimit të LSI-së në SHBA, ish-këshilltari i Ilir Metës paraqitet në SPAK

Ish-këshilltari i Ilir Metës, e po ashtu ish-deputeti i LSI, Ralf Gjoni, është paraqitur mëngjesin e kësaj të hëne në dyert e Prokurorisë së Posaçme.

10:32
Dështimi i zgjedhjeve në Veri/ Kurti i bëri thirrje të shkojë në zyrën e tij në Zubin-Potok, Izmir Zeqiri i përgjigjet kryeministrit

Dje është mbajtur në katër komunat veriore referendumi për votimin pro apo kundër për shkarkimin e kryetarëve.

10:27
“Gjendja në Moskë po përkeqësohet”, DW: Rusët që refuzojnë luftën në Ukrainë kërkojnë azil në Gjermani, por përballen me refuzime

Gjithnjë e më pak rusë që refuzojnë luftën në Ukrainë po marrin azil në Gjermani. Sipas autoriteteve gjermane ata nuk rrezikohen, por të prekurit mendojnë ndryshe dhe kanë frikë nga kthimi në Rusi.

10:26
“E mbaj me vete dhimbjen që prej asaj dite”, shefi i inteligjencës ushtarake izraelite jep dorëheqjen! Vetëshpallet fajtor për mosparandalimin e sulmeve të Hamasit

Kreu i drejtorisë së inteligjencës ushtarake të Izraelit dha dorëheqjen të hënën për dështimet rreth sulmit të paprecedentë të Hamasit më 7 tetor, duke u bërë zyrtari i parë i lartë që jep dorëheqjen si përgjegjës për mos-parandalimin e sulmit të Hamasit.

10:25
“Më hoqe nga Instagrami se kishe të dashurën xheloze”, Roza akuzon Romeon: Kushedi ç’ke bërë, Donaldi…

Meritoni dhe Romeo kanë zhvilluar një podcast për Top Albania Radio, ku kanë folur për çështje të ndryshme dhe në fund arritën të bënin dhe paqe duke i kërkuar njëri-tjetrit falje.

10:17
Miratimi i anëtarësimit të Kosovës në KiE, ministri i Jashtëm i Greqisë kritikon raportin e Bakojanis: Do të abstenojmë, nuk e njohim si shtet

Ka gati një javë që në Athinë është rihapur debati për çështjen e Kosovës me rastin e raportit të Dora Bakojanis në Këshillin e Evropës i cili u miratua më 16 maj, me 131 vota pro, 29 kundër dhe 11 abstenime.

10:08
“Hamë bukë prej gojës së njëri-tjetrit”, habit Meritoni me deklaratën: Dua të kem një bebush me Ilnisën, po bëj 29 vjeç dhe…

Gjatë një bisede me Erjolën, Meritoni ka treguar ndjenjat e forta që ka për Ilnisë, ku shprehet se është i gatshëm edhe të bëjë një fëmijë me të dhe të krijojë familje.

09:56
Video/ Ndodh edhe kështu! Pasi u nda nga e dashura, djali “hakmerret” duke i dërguar poshtë shtëpisë dhjetëra…

Ndarjet janë gjithnjë të dhimbshme, por njerëz të ndryshëm zgjedhin mënyra të ndryshme për ta kaluar zhgënjimin në dashuri, ose… “për të marrë hak”.

09:51
Erdogan takohet me kreun e Hamasit, reagim nga qeveria izraelite: Presidentit të Turqisë, duhet t’i vijë turp

Një takim i presidentit turk Recep Tayip Erdogan me kreun e Hamasit, Ismail Haniyeh ka sjellë reagimin e ministrit izraelit Israel Katz i cili e konsideroi një takim të tillë si të turpshëm.

09:48
Video/ Kujdes, pamje të rënda, sulm terrorist në Jerusalem

Momente tmerri janë shënuar pak orë para festës së Pashëve hebre në Jerusalem.

09:48
Miliona Lekë në dasma? Vojsava Alia zbulon njëherë e mirë të vërtetën: Do ishim planet tjetër nëse…

Këngëtarja e njohur Vojsava Alia ka qenë e ftuar në “Mos i bjer me top” në Top Channel.

09:38
Çmontohet banda e trafikantëve në Itali, 13 të arrestuar, mes tyre disa shqiptarë

Karabinierët e Veronës kanë vënë në pranga 13 persona, me kombësi italiane dhe shqiptare, të cilët akuzohen si pjesë e një grupi trafikantësh lëndësh narkotike.

09:36
“Rusia ka mobilizuar 300 mijë luftëtarë”, Zelensky: Brenda kësaj date synohet pushtimi i një qyteti në rajonin e Donetskut

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka deklaruar se Rusia po bëhet gati për të pushtuar qytetin e Khasivit në rajonin e Donetskut deri më datën 9 maj, kur festojnë edhe fittoren kundër nazizmit.

09:31
“Dua nuse për shtëpi, të lajë të gatuajë”, Gabriela Arapi në përballje me Tani Stokën: Të gjitha më kanë dashur për materializëm…

Në E Diell është është diskutuar rreth materializmit që gocat kanë kundrejt partnerëve.

09:08
Me armë imituese terrorizuan qytetin dhe grabitën dy persona e një pikë karburanti, dështon “plani” i të rinjve në Vlorë

Tre të rinj, nën kërcënimin e një arme imituese kanë grabitur dy persona në Vlorë, e ndërsa largoheshin, janë futur në një pikë karburanti duke vjedhur edhe aty xhiron ditore.

09:06
“E turpshme”, Xavi Hernandez reagon pas humbjes ndaj Realit: Një padrejtësi e madhe, meritonim fitoren

Xavi Hernandez ka reaguar ashpër pas humbjes së Barcelonës ndaj Real Madrid-it në ‘El Classico’-n e mbrëmshme.

08:58
Analiza e DW: Kosova bën përgjegjëse Beogradi për dështimin e votimeve në veri

Vetëm disa qindra qytetarë serbë, nga rreth 45 mijë me të drejtë vote, morën pjesë në referendumin në katër komunat në veri të Kosovës që për synim kishte largimin e kryetarëve shqiptarë.

08:45
Stuhitë dhe përmbytjet në Iran, autoritetet paralajmërojnë rrezikun e krokodilëve! Po enden lirshëm nëpër rrugë

Autoritetet iraniane kanë paralajmëruar se krokodilët po dëbohen nga habitatet e tyre natyrore pasi përmbytjet kanë shkatërruar pjesë të juglindjes së vendit.

08:35
Rrëzohen dy avionë ushtarakë japonezë në oqeanin Paqësor, një i vdekur dhe shtatë të zhdukur

Një anëtar i ekuipazhit ka vdekur dhe shtatë të tjerë janë ende të zhdukur pasi dy helikopterë ushtarakë japonezë janë rrëzuar gjatë një stërvitjeje të shtunën vonë, tha ministri i Mbrojtjes i Japonisë, Minoru Kihara.

08:26
VIDEO/ Momenti kur një rezervist godet një flamur palestinez të mbushur me eksploziv dhe plagoset

Një flamur palestinez që u godit nga një rezervist izraelit ishte i mbushur me eksploziv!

08:15
VIDEO/ Kulla Veneciane e rilindur në Durrës, Rama: Pas restaurimit të thellë është instaluar një program teknologjik i…

Kryeministri Rama ka publikuar pamje nga Kulla Veneciane në Durrës e cila është restauruar plotësisht.

08:06
Nisin negociatat Bayern-Real, synohet shkëmbimi Davies-Mendy

Merkato e verës pritet të jetë shumë e nxehtë në “aksin” Gjermani-Spanjë.

07:55
Me kancer në fazën e fundit por Nathaniel Dye do të vrapojë në maratonën e Londrës!

Nathaniel Dye-t i është thënë se shanset për të jetuar më shumë se pesë vjet janë jashtëzakonisht të pakta për shkak të dignostifikimit me kancer, por ai do të marrë pjesë në maratonën e Londrës.

07:44
Eksperienca e frikshme e fotografit në Sri Lanka: Njerëzit dhe elefantët po luftojnë me njëri-tjetrin për mbijetesë! Të dyja palët po vdesin me ritme alarmante

Fotografi Federico Borella po punonte me një grup rojesh të parkut të Sri Lankës verën e kaluar, të cilët zakonisht janë përgjegjës për frikësimin e elefantëve që vijnë shumë afër vendbanimeve njerëzore. Një mëngjes, ata u thirrën në skenën e një vdekjeje.

07:33
Nuk flini gjumë mjaftueshëm? Studim: Pagjumësia sjell rritjen e rasteve të sëmundjes së mëlçisë yndyrore jo-alkoolike

Në një zbulim të fundit, mungesa e gjumit është shoqëruar me një rritje shqetësuese të rasteve të sëmundjes së mëlçisë yndyrore jo-alkoolike (NAFLD).

07:24
Real Madrid ndërhyn në merkaton e Barçës, madrilenët tentojnë lojtarin e Cityt

Real Madrid është futur në garë për shërbimet e Bernardo Silvës.

07:12
Paketa e ndihmës për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin të martën në Senat

Udhëheqësit ukrainas dhe ata perëndimorë e mirëpritën miratimin dje të paketave të ndihmës për aleatët e Uashingtonit, që përfshin ndër të tjera dhe një ndihmë prej 61 miliardë dollarësh për Ukrainën.

07:02
E hëna me mot të mirë, por ditët në vazhdim do shoqërohen me shi, stuhi dhe borë!

Për javën që presim vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme për shkak të depërtimit të një zone të thellë me presionit atmosferik të ulët pozicionuar mbi Detin Mesdhe në veri të kontinentit Afrikan dhe një mbi Gadishumllin Apenin.

E diel, 21 Prill 2024
23:02
VIDEO/ Festë në “Parc des Princes”, PSG-ja triumfon me “poker” ndaj Lyon-it

Paris Saint-Germain triumfon me “poker” ndaj Lyon-it në takimin e javës së 30-të të Ligue 1, duke u rikthyer te triumfi në kampionat, ndërsa miqtë bien pas disa javëve pozitive.

23:00
VIDEO/ Reali, triumf mes polemikash në “El Clasico”, hipotekon titullin

Reali i Madridit “hipotekon” titullin e e La Ligas. “Los Blancos” triumfuan 3-2 me përmbysje në “El Clasico”, ndaj Barcelonës, duke e çuar në 11 pikë diferencën me rivalët e përjetshëm kur kanë mbetur edhe 18 pikë në lojë.

22:36
Bojkoti i zgjedhjeve në Veri, SHBA-ja shpreh keqardhje për mosshfrytëzim të së drejtës së votës

Ambasada amerikane në Kosovë, ka shprehur keqardhje të dielën për vendimin e Listës Serbe dhe figurave tjera politike serbe në Kosovë, që nuk kanë marrë pjesë në procesin e votimit për largimin ose jo të kryetarëve shqiptarë nga katër komunat në veri të Kosovës, të banuara me shumicë serbe.

22:35
Investimet e grupeve kriminale në armët më moderne, tendenca e trafikimit të pistoletave dhe kallashnikovëve

Grupet kriminale fuqinë e tyre po e tregojnë gjithmonë e më shumë duke investuar në armë zjarri të cilat janë të prodhimeve të viteve të fundit dhe të kushtueshme.

22:31
“Mundësimi i shkarkimit të kryetarëve ishte kriter kyç”, Kurti thirrje BE-së: Hiqni masat sa më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në lidhje me dështimin e referendumit “pro ose kundër” shkarkimit të kryetarëve në komunat veriore, ka thënë se “rezultatet e votimit të sotëm tregojnë që nuk ka vullnet për t’i shkarkuar kryetarët aktual”, ndonëse Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur se iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore ka dështuar.

22:18
Scholz dhe Netanyahu bisedë telefonike, kancelari gjerman: Duhet të shmanget përshkallëzimi rajonal

Kancelari gjerman Olaf Scholz foli sot në telefon me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, ku diskutuan për situatën në rajon, tha një zëdhënës i qeverisë gjermane.

22:03
Bojkoti i zgjedhjeve në Veri, flet Sveçla: Lista Serbe udhëzuar nga Beogradi sabotoi procesin demokratik

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar të dielën pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve nga katër komunave veriore të Kosovës.

21:40
VIDEO/ A është ndarë nga Graciano? Argjira puth një tjetër djalë në studion televizive

Lidhja e Argjirës me Gracianon duket se është duke kaluar një krizë, ndërsa vetë banori në Big Brother ka treguar se mes tyre ka një krisje, por nuk ka konfirmuar nëse janë ndarë apo jo.

21:39
Bomba 1 tonëshe nga lufta e 1999 largohet nga qyteti serb, evakuohen 1300 banorë!

Ekspertët hoqën të dielën një bombë të mbetur në një qytet të Serbisë jugore nga bombardimet e NATO-s në vitin 1999.

21:33
Del e vërteta se si George W. Bushi i shpëtoi kanibalëve në Luftën e Dytë Botërore! Shokët e tij u vranë, u gatuan dhe u hëngrën nga…

Raporti i presidentit amerikan, Joe Biden, për xhaxhain e tij Ambrose J. Finnegan, një hero i Luftës së Dytë Botërore, i cili u qëllua në një zonë për të cilën ai tha se “dihej se kishte kanibalë”, shkaktoi një sensacion.

21:13
Pharrell Williams paditet nga artistja e njohur P!nk, shkak bëhet emri i markës së tij

Këngëtarja e njohur P!nk ka ngritur një padi kundër Pharrell Williams për përpjekjet e tij për të përdorur termin ‘P.Inc’.

21:01
Maqedonia e Veriut në prag të zgjedhjeve presidenciale, 7 kandidatë në garë

Fushata presidenciale në Maqedoninë e Veriut po shkon drejt fundit të saj. Shtatë kandidatë janë në garë; prej tyre dy shqiptarë, të cilët shprehen të bindur se do të kalojnë në raundun e dytë. Garuesit dhe partitë e tyre kanë hedhur akuza për afërsinë e disa prej kundështarëve politikë me Federatën Ruse apo për pengimin e proceseve të integrimit të vendit drejt BE-së. Presidenti i ri pritet të zgjidhet në balotazh më 8 maj, kur mbahen edhe zgjedhjet parlamentare

21:00
Analiza/ A e përballon dot Irani ekonomikisht luftën?

Në një kohë që SHBA dhe BE duan sanksione të reja kundër Teheranit, vetë vendi do të bjerë në sy me lajme suksesi, si psh. lajmi se Irani ka arritur të shesë naftë më shumë se kurrë më parë në gjashtë vitet e fundit.

20:53
Liverpool i përgjigjet Arsenalit, mposht Fulham, iu bashkohet ‘topçinjve’ në krye

Liverpool i përgjigjet fitores së Arsenalit në javën e 34 të Premier League teksa mposhti Fulham në Londër me rezultatian 3-1 për t’iu bashkangjitur Topcinjve në krye të klasifikimit

20:30
Dështimi i zgjedhjeve në Veri, Lista Srpska: Ishim të gatshëm t’i ndërrojmë kryetarët, por s’deshëm të luajmë lojën e regjimit në Prishtinë

Subjekti politik, Lista Serbe, ka reaguar pasi ka dështuar referendumi për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore.

20:27
Manchester City pret United në Wembley! “Djajtë e Kuq” kualifikohen mes drithërimash në finalen e FA Cup

Finalja e Kupës së Anglisë do të jetë ashtu sikurse vitin e kaluar, derbi i Manchesterit; City kundër United.

20:19
Fiorentina rikthehet te fitorja në Serie A, nuk ka fund vuajtja për Salernitana-n

Fiorentina rikthehet te fitorja në kampionat dhe atë e bën në transfertën e Salerniatana-s në takimin e javës së 33-të të Serie A që u mbyll me rezultatin 0-2.

20:19
Real Madrid – Barcelona, Ancelotti revolucion në mbrojtje, Xavi me më të mirët

Vjen momenti i “El Clasicos” së fundit të sezonit, nga rezultati i së cilës do të kuptohet nëse La Liga rihapet, deri diku, apo Reali praktikisht do të sigurojë titullin e radhës.

19:57
Dështimi i votimit në Veri, reagon Osmani: Për shkak të presionit të Beogradit qytetarët refuzuan të merrnin pjesë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka reaguar për referendumin në komunat veriore.

19:49
Dështojnë votimet në veri të Kosovës! Lista Serbe bojkotoi, nuk shkarkohen kryetarët e Zveçanit, Leposaviqit, Zubik Potokut dhe Mitrovicës së Veriut

Procesi i votimit për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat me shumicë serbe në Kosovë dështoi, pasi numër minimal i qytetarëve e shfrytëzuan të drejtën e votës.

19:43
VIDEO/ Dëbora e prillit mbulon lulet e pranverës, Rama publikon pamjet magjike nga Parku Kombëtar i Alpeve

Disa zona malore në vendin tonë, janë zgjuar ditën e sotme nën flokët e dëborës.

19:36
Vendet e punës që rrezikohen Inteligjenca Artificiale në Europë! Por, po krijon dhe profesione te reja

Sa më shumë po zhvillohet Inteligjenca Artificiale, aq më shumë po flasim për vendet e punës që do të humbasim, apo ndryshojmë, prej saj.

19:32
Punëtorët aziatikë në listë të zezë! Iu refuzohen vizat, pasi përdornin Shqipërinë si trampolinë për të ikur në BE

Punonjësit aziatikë duket se janë futur në listën e zezë të Ministrisë së Jashtme, e cila iu refuzon vizat për të qëndruar e për të punuar në Shqipëri.

19:10
Asnjë votë në kuti! Mbyllet qendra e votimit në Zveçan

Qendra e votimit në Zveçan u mbyll dhe sikurse raportohet paraprakisht, askush nuk iu drejtua kutive të votimit, për të votuar.

18:54
“Si ia bën pa u shkrydhur? Ke tre muaj pa bërë gjë”, përgjigjja “perlë” e Julit ndaj Eglës

Juli dhe Egla kanë pasur një bisedë mes tyre në “Big Brother Radio”, ku kanë folur për disa tema.

18:42
SHBA kërkon ndalimin e tij, TikTok paralajmëron: Do të cenonte fjalën e lirë të 170 milionë amerikanëve

Zyrtarë të platformës TikTok kanë thënë se një ndalesë potenciale në përdorim të aplikacionit në Shtetet e Bashkuara “do ta cenonte fjalën e lirë” të 170 milionë amerikanëve.

18:33
Pak vota në Veri, shqiptarët mbesin në krye të komunave me shumicë serbe

Bojkoti i Listës Serbe po funksionon. Që nga mëngjesi, vetëm 203 persona në katër komunat veriore të vendit dolën për t’iu përgjigjur pyetjes nëse duan apo jo shkarkimin e kryetarëve aktualë shqiptarë.

18:29
Mos i mbani më në shtëpi, këto janë 5 sendet që duhet t’i hidhni menjëherë

Rregullimi i shtëpisë nuk është i lehtë, sidomos nëse ritmi i jetës tonë është i shpejtë, por ka disa këshilla që nëse i respektojmë, shtëpia jonë do të jetë shumë më e organizuar.

18:22
Meta nuk tërhiqet nga sulmet drejt SPAK as pas reagimit të ndërkombëtarëve, kreu i PL: Nëse nuk foli Dumani, por sozia e tij…

Edhe këtë të diel, në një konferencë për gazetarët, kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka vijuar me akuza dhe sulme ndaj Altin Dumanit, kreut të SPAK, edhe pas reagimit të ndërkombëtarëve.

18:09
VIDEO/ Bënë parakalime të gabuara dhe rrezikuan mjetet e tjera, “e pësojnë” 3 shoferë në Elbasan, gjobiten me 100 mijë lekë

Policia Rrugore e Elbasanit, pas administrimit të shpejtë të indicieve për 3 raste të shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor, kreu veprimet e nevojshme procedurale për identifikimin dhe ndëshkimin administrativ të këtyre automjeteve.

17:47
Para dhe armë me firma angleze! Investigimi i medias britanike: Shqiptarët hapin biznes për transport ilegal

Bandat shqiptare të krimit po përdorin firma korrierësh të regjistruara në Mbretërinë e Bashkuar për të transportuar para në atdheun e tyre.

17:42
Emri/ E mbështollën me letër alumini dhe e groposën, zbulohen vrasësit e vërtetë të 27-vjeçarit shqiptar, pjesë e bandës së drogës miliona dollarëshe

Detaje të reja janë zbuluar disa muaj pas vrasjes në mënyrë makabre të të riut shqiptar, Reols Hysneli, në Gjermani.

17:17
Votimi në Veri, shefi i EULEX-it: Po monitorojmë situatën në koordinim me Policinë e Kosovës dhe KFOR-in

Shefi i EUELX-it, Giovanni Pietro Barbano ka thënë se EULEX-i është duke monitoruar procesin e votimit në veri të Kosovës.

17:12
VIDEO/ Pamje mahnitëse që të lënë pa frymë! Dëbora në prill mbulon Pukën, Thethin e Vërmoshin

Banorët në qytetin e Pukës, janë zgjuar sot të rrethuar nga dëbora.

17:07
Ndërtim në shkelje të plotë të ligjit dhe falsifikim dokumentesh, Prokuroria e Tiranës sekuestron vilën 2-katëshe në Petrelë

Prokuroria e Tiranës ka vendosur nën sekuestro preventive një objekt ndërtimi dy katësh me sipërfaqe 600 metër katrorë në Petrelë.

16:50
Video-Foto/ Ish-banorja e Big Brother pushime luksoze në Bali me partnerin biznesmen, pasi dolën publikisht, ajo nuk e fsheh lumturinë

Ish-banorja e Big Brother është duke shijuar lidhjen e saj të dashurisë me biznesmenin nga Kosova.

16:28
Kandidatët për president me qasje të ndryshme ndaj ekonomisë

Ekonomia amerikane është një faktor kryesor në zgjedhjet për Shtëpinë e Bardhë, pasi presidenti luan një rol kyç në hartimin dhe përcaktimin e politikave tregtare dhe ekonomike të vendit.

15:59
VIDEO/ “Ai që i braktisi, le t’i sjellë në shtëpi”, protesta masive kundër Netanyahut në Izrael! Kërkohet lirimi i pengjeve dhe zgjedhje të reja

Mijëra njerëz në Izrael kanë dalë dikur në rrugë për të kërkuar lirimin e menjëhershëm të të gjithë pengjeve të mbajtura në Gaza dhe zgjedhje të reja.

15:51
PSG eleminoi Barcelonën në Champions, nuk përmbahet Luis Enrique: Fitojmë tripletën këtë sezon

Pasi eleminoi Barcelonën në çerekfinale të Champions League, trajneri i PSG, Luis Enrique u shpreh i bindur se skuadra që ai drejton, mund të fitojë edhe tripletën në fund të këtij sezoni.

15:43
Zgjedhjet në veri të Kosovës për shkarkimin e kryekomunarëve shqiptarë, serbët bojkotojnë procesin! Asnjë votues në komunën e Zveçanit

Sot në Kosovë në 4 komunat me shumicë serbe në Zveçan, Leposaviç, Mitrovicë e Veriut dhe Zubin Potok po votohet për të shkarkuar kryekomunarët shqiptarë të zgjedhur rreth 1 vit më parë.

15:29
Maratona e Vlorës, 1200 pjesëmarrës vrapojnë mes reshjeve të shiut! Atletët nga Kenia marrin vendet e para

Me pjesëmarrje të rreth 1200 personave është zhvilluar në Vlorë “Half maratona Vlorë 2024”.

15:15
Tirana me pistë për motiçiklizëm, dskutimi i Veliajt me drejtuesit e Federatës Ndërkombëtare të sporteve të Motocross-it

Tirana duket se së shpejtti do te ketë një pistë për sportelet e motocross-it.

15:07
Kushtet e rënduara atmosferike, shtyhet ndeshja e Kategorisë së Parë

Departamenti i Garave në FSHF bën me dije se ndeshja e javës së 30-të të Kategorisë së Parë, Korabi – Luzi nuk do të luhet sot për shkak të kushteve të rënduara atmosferike dhe reshjeve të dëborës në qytetin e Peshkopisë.

15:00
Reshjet e dendura të shiut shkaktojnë përmbytje të rrugëve në Vlorë, vështirësi në qarkullimin e automjeteve

Reshjet e dendura të shiut që përfshinë disa qytete të vendit mëngjesin e ditës së sotme, kanë sjellë probleme në qytetin bregdetar të Vlorës.

14:51
SHBA sanksione ndaj forcave izraelite të mbrojtjes në Bregun Perëndimor? Netanyahu: Nëse ndodh një gjë e tillë, është vijë e kuqe

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka reaguar ashpër ndaj një lëvizje të raportuar nga SHBA për të vendosur sanksione kundër batalionit Netzah Yehuda të Forcave të Mbrojtjes të Izraelit (IDF).

14:48
Dëborë në Dibër! Vështirësi në aksin Kukës-Peshkopi! Trashësia shkon deri në 15 cm

Rajoni i Dibrës është përfshirë nga reshjet e dendura të borës ndërkohë që temperaturat janë ulur ndjeshëm gjatë natës.

14:44
As shiu nuk i ndal! Protestë në Roskovec e Dimal, banorët kundër ndërtimit të termocentralit në fshatin Suk 1

As moti me reshje të dendura nuk i ka ndalur dhjetëra fermerë të disa fshatrave të Roskovecit e Dimalit të ngrihen mesditën e sotme në një protestë për ti thënë stop ndërtimit të Termocentralit në fshatin Suk 1.

14:42
Me armë gjahu, thika dhe veshje policie në banesë, arrestohet 28 vjeçari në Berat

Një 28 vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi gjatë kontrolleve të bëra në automjetin dhe banesën e tij iu gjetën armë të ftohta dhe armë gjahu.

14:26
“Dumani kap ca laraska për të ngritur akuza ndaj meje”, Ilir Meta sulmon dhe fyen sërish kreun e SPAK: Nuk i llogaris fare buburrecat

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka sulmuar sërish kreun e Prokurorisë së Posaçme (SPAK) Altin Dumanin gjatë një konference që pati me gazetarët gjatë ditës së sotme.

14:17
Përmbytjet në Emiratet e Bashkuara/ Java kur jeta në Dubai ndaloi! Banorët: Pjesa më e frikshme ishte se nuk kishim ku të shkonim

Pamjet nga Dubai javën që lamë pas dukeshin apokaliptike për banorët që janë mësuar më shumë me natyrën e qetë të metropolit që njihet për shkretëtirën dhe ditët e shumta me diell.

14:03
“Çmendet” Jennifer Lopez! Shkon në palestër me një çantë që kushton 200 mijë dollarë

Jennifer Lopez është shfaqur pak ditë më parë në palestër me një aksesor që është në duart e të paktëve dhe të elitës.

13:51
Rëndohet situata në Bulqizë, trashësia e borës arrin 10-20 cm! Vështirësi në qarkullimin e mjeteve

Reshjet e borës kanë vijuar kanë vijuar me intensitet të lartë edhe gjatë mesditës së sotme duke sjellë vështirësi në qarkullimin e rrugëve.

13:49
Në Shkodër mungojnë punëtorët, kërkohen kamarierë e banakierë me paga të larta! Kryekamarieri: Faji edhe i administratorëve që i trajtojnë punonjësit si skllevër

“Kërkojmë punëtorë: Kamarier, banakier, ndihmëskuzhinier, pjatalarës në Velipojë. Paga e kënaqshme!” Njoftime të tilla gjenden kudo, sot, në qytetin e Shkodres.

13:25
Ujëmbledhësi rrezikon fshatin, banorët në Spille: Diga e amortizuar drejt çarjes, nuk është riparuar asnjëherë! Mund të përmbytemi në rast reshjesh masive

Një ujëmbledhës në fshatin Kazie të njësisë administrative Kryevidh është kthyer në një rrezik potencial për banorët e disa fshatrave në këtë njësi. Më shumë po rrezikohet fshati Spille.

13:06
Habit studimi i ri/ Truri i njeriut është rritur me 7% që nga viti 1930! IQ ka rënë në vitet e fundit

Një studim i ri ka zbuluar se gjeneratat e reja kanë tru më të madh dhe me kalimin e viteve truri vazhdon të rritet, gjë që mund të zvogëlojë gradualisht rrezikun e demencës së përgjithshme.

13:06
Turizmi rrit pagat, në Sarandë 1 mijë euro në muaj pagesa për një sanitare! Jahaj: Zgjidhje afatshkurtër, nuk mbrohet punonjësi

Referuar shifrave zyrtare, vendin tonë po e vizitojnë rreth 1 milion turistë në muaj, parashikohet që deri në fund të vitit të jenë 14 milionë turistë.

12:59
Ministria e Shëndetësisë fushatë kundër duhanit! Më shumë kontroll në shkolla, do ndalohen shitësit ambulantë

Ministria e Shëndetësisë po tenton të rivërë në zbatim ligjin antiduhan, pra mos lejimin e konsumit të duhanit në ambiente të brendshme.

12:36
Koncerti me flaut i 15-vjeçares në Lezhë/ Emocione dhe muzikë e mirë në pallatin e kulturës “Ded Ndue Lazri”

E shtuna solli sërish emocione dhe muzike në pallatin e kultures Ded Ndue Lazri. Ester Shema 15 vjecarja solli koncertin e saj të parë recital me Flaut që u gërshetua me instrumete të tjera.