E mërkurë, 22 Maj 2024
12:41
“Lojë agjenturash”! Kundërzbulimi në kohën e diktaturës, sonte në Inside Story

Sigurimi i Shtetit dhe puna e tij gjatë viteve të diktaturës zgjon ende kureshtje.

12:34
Domatja ka mbiprodhim/ Fermerët në Lushnjë ende në kërkim të zgjidhjes për çmimin e ulët

Ditë më parë fermerët protestuan për uljen e çmimeve dhe kërkuan që tregtaret t’i japin fund abuzimeve me çmimet, duke i rritur për konsumatorët dhe duke i ulur për fermerët.

12:29
Rama pret në kryeministri David Cameron, momentet “pikante” teksa i tregon koleksionet artistike në zyrën e tij

Kryeministri Edi Rama ka mirëpritur sot në Tiranë David Cameron, Sekretarin e Shtetit për Çështjet e Jashtme, Commonwealth-it dhe Zhvillimit të Mbretërisë së Bashkuar.

12:19
A ndiheni të pavarur dhe a keni nevojë për shtesa ligjore për të konsoliduar pavarësinë tuaj? Dumani ia pret shkurt Xhafajt: Jemi të pavarur, nuk duam asnjë shtesë ligjore apo kushtetuese

Ish ministri socialist në Komisionin e Ligjeve, Fatmir Xhafaj ku po raporton kreu i SPAK Altin Dumani, iu drejtua këtij të fundit me pyetjen nëse shihet e arsyeshme ndonjë ndryshim kushtetues për t’u garantuar prokurorëve të kësaj Prokurorie më tepër pavarësi.

12:16
Shkollat cenojnë nxënësit/ Komisioneri për të Dhënat Personale i tërheq vëmendjen 20 prej tyre vetëm në kryeqytet

Komisioneri i Mbrojtjes së të Dhënave Personale u tërheq vëmendjen  drejtuesve të shkollave pasi rezulton se nuk ruajnë sipas ligjit të dhënat personale të nxënësve, mësuesve dhe prindërve.

12:16
Vrasje, plagosje dhe trafikim droge, tre të ekstraduar nga Italia, Emiratet e Bashkuara dhe Belgjika! Balla: Drejtësia vonon por nuk harron!

Ministri Balla ka bërë një reagim pas ekstradimit të tre shqiptarëve nga Italia, Emiratet e Bashkuara dhe Belgjika, ku shprehet se “drejtësia vonon, por nuk harron”.

11:58
Pronari i “Devolli Corporation” takime me kongresmenë dhe senatorë në SHBA, në fokus rritja e bashkëpunimit mes tregut amerikan dhe atij kosovar

Pronari i “Devolli Corporation”, Shkëlqim Devolli ka zhvilluar takime të rëndësishme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është ndalur edhe me kongresmenët Jimmy Paneta, Warren Davidson, Chris Smith New.

11:57
Sherr mes dy vëllezërve në Himarë, vihet në pranga 62-vjeçari

Një 62-vjeçar është vënë në prangat e policisë së Himarës, pas u denoncua nga i vëllai për dhunë fizike.

11:49
Merr detyrën Kryetari i ri i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Tarran: Pres me padurim të punoj krah partnerëve shqiptarë 

Ambasadori Michel Tarran, një diplomat francez me shumë përvojë, edhe në Shqipëri, tashmë merr detyrën si Kryetar i ri i Prezencës së OSBE-së në vendin tonë. 

11:48
“Krimi po sofistikohet, prokurorëve të SPAK po i mbaron mandati”, Dumani: Jepini mundësi të rikandidojnë, më përjashtoni mua…

Dumani në Komisionin e Ligjeve ka kërkuar që t’i jepet mundësi prokurorëve të SPAK të drejtën e rikandidimit, ndërkohë që krimi po sofistikohet.

11:39
Ish-kryeministri britanik David Cameron mbërrin në Tiranë, ministri Hasani ndan foto nga takimi në aeroport

Ish-kryeministri britanik David Cameron, tashmë sekretar shteti për çështjet e jashtme në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak, ka mbërritur në Tiranë ditën e sotme.

11:34
“Jemi të shurdhër!”/ Mazhoranca presion SPAK-ut? Altin Dumani: Për t’ua bërë të qartë… orientohemi vetëm nga ligji! 

Kreu i Prokurorisë së Posaçme, Altin Dumani, u është përgjigjur pyetjeve të adresuara sot në komisionin e Ligjeve nga anëtarët e PD. 

11:31
“Kemi shumë ngarkesë”, Dumani nga Komisioni i Ligjeve: Për mua që nesër të shtohen 200 hetues

Kreu i SPAK, Dumani ka shprehur para Komisionit të Ligjeve nevojën për shtimin e numrit të hetuesve për shkak të ngarkesës që kanë.

11:26
EMRI/ Shqiptari nga Skrapari mbjell një plantacion me kanabis në Greqi, do nxirrte të ardhura deri në 1 milion euro

Policia greke ka vënë në pranga një shtetas shqiptar nga Skrapari, pas zbulimit të një plantacioni të madh kanabisi që pritej të gjeneronte të ardhura deri në 1 milionë euro.

11:24
Vendimet e Disiplinës dhe Etikës, gjobë e majme për Ilirinë, tri ndeshje pezullim zyrtarit të Lushnjës

Vendimi:

11:22
Ish-i i Bayernit dhe Gjermanisë i thotë “jo” Chelsea-t, pret shkarkimin e Xavit

Hansi Flick, 59 vjeç, vazhdon të ëndërrojë për t’u bërë trajner i Barcelonës. Pavarësisht se disa skuadra të Premier League-s janë në dijeni të situatës së tij, – mes tyre edhe Chelsea, pasi klubi “blu” zyrtarizoi largimin e Mauricio Pochettinos – trajneri gjerman nuk do të bëjë asnjë hap derisa të përcaktohet situata në Barcelonë. Flick i ka thënë tashmë “jo” Chelsea-t dhe i jep përparësi klubit të Barçës mbi propozimet që ka në tavolinë.

11:20
FOTOT/ Dumani raporton te Ligjet, Flamur Noka me bluzën për lirimin e Berishës përballë kreut të SPAK

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka dalë sot para deputetëve të Komisionit të Ligjeve dhe Sigurisë për të raportuar për punën 1 vjeçare të institucionit që ai drejton.

11:14
EMRI/ Fshihej në Dubai, arrestohet 40-vjeçari shqiptar i shpallur në kërkim, në 2017 plagosi 3 persona

Finalizohen 2 operacione për kapjen e shtetasve shqiptarë, të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

11:10
Dumani në Komisionin e Ligjeve: Po përgatisim strategjinë e krimeve zgjedhore, në janar do e prezantojmë

Altin Dumani ka deklaruar para Komisionit të Ligjeve është shprehur se së bashku me stafin po përgatiten për një strategji në lidhje me hetimet për krime zgjedhore e cila do të prezantohet në janar.

11:07
Dumani: Asnjë autoritet në SPAK nuk detyron prokurorët që të mbajnë të njëjtën qëndrim për një çështje

Kreu i SPAK Altin Dumani në komisionin e ‘Ligjeve’ u shpreh se të gjithë prokurorët e SPAK janë të pavarur dhe nuk ka asnjë autoritet që i detyron të mbajnë të njëjtin qëndrim për një çështje.

10:59
Sot vizita zyrtare e David Cameron në Tiranë, çfarë pritet të ndodhë dhe cila është agjenda e ish-kryeministrit britanik

Ish-kryeministri britanik David Cameron, tashmë sekretar shteti për çështjet e jashtme në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak, do të vizitojë Tiranën  këtë të mërkurë, 22 maj.

10:53
Në Maqedoni të Veriut rivotohet në shtatë vendvotime

Në Maqedoninë e Veriut më 22 maj po rivotohet në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore, që mund të ndryshojnë numrin e mandateve të fituara nga partitë politike në zgjedhjet parlamentare të 8 majit.

10:52
Çeli sezonin e kroçerave turistike, “Monet” rikthehet në portin e Durrësit me të tjerë vizitorë

Kroçera “Monet” është e para që çeli sezonin e kroçerave turistike në Durrës më 5 maj dhe rikthehet me turistë të tjerë.

10:48
Dumani bën bilancin vjetor të punës së SPAK: Ka rritje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, por është proporcional me numrin e hetimeve

Kreu i SPAK, Altin Dumani prezantoi sot para Komisionit të Ligjeve raportin vjetor të punës së bërë nga Prokuroria e Posaçme.

10:43
Intrigat dhe prerjet në besë mes të fortëve! Anila Hoxha zbardh dosjen: Grupet kriminale ofruan 1 milion euro për “kokën” e Durim Bamin! Vrasës nga Kosova dhe Maqedonia…

Anila Hoxha e ftuar në “Breaking” ka treguar intrigat dhe prerjet në besë mes të fortëve të grupeve kriminale.

10:42
Raporti vjetor për punën e Prokurorisë së Posaçme, Dumani në Komisionin e Ligjeve: Ja sa zyrtarë të nivelit të lartë janë arrestuar

Kreu i SPAK, Altin Dumani, paraqiti në Komisionin e Ligjeve raportin vjetor për punën e Prokurorisë së Posaçme.

10:38
Vlorë/ 24-vjeçari humbi jetën teksa punonte në gurore, arrestohet drejtuesi teknik

Një 24-vjeçar humbi jetën tragjikisht ditën e djeshme në fshatin Brataj të Selenicës, teksa punonte në gurore, ndërkohë më pas është vënë në pranga drejtuesi teknik.

10:37
Dumani ngre shqetësimet e SPAK: Ka mungesë të referimeve nga institucionet publike

Dumani para Komisionit të Ligjeve ka shprehur disa shqetësime si mungesa e referimeve nga institucionet publike. Ai u ndal edhe në mandatin e prokurorëve të SPAK.

10:31
Epoka Suning drejt fundit, vlera e klubit, bordi i ri…, hapat e ardhshëm të Oaktree

Mjafton një letër rekomandimi që Oaktree të mbyllë përfundimisht epokën Suning dhe të bëhet pronari efektiv i Interit. Ky është hapi i parë që fondi kalifornian do të ndërmarrë në këto orë për të marrë klubin zikaltër.

10:30
“Përdorimi i femrave në role dytësore”, kreu i SPAK tregon veçoritë e bandave kriminale në vend: Përdorin bankat për pastrim parash! Një biznes shqiptar ka arritur të…   

Kreu i SPAK, Altin Dumani ishte sot në Komisionin e Ligjeve ku ka paraqitur raportin vjetor për punën e Prokurorisë së Posaçme.

10:30
Irlanda, Spanja dhe Norvegjia pritet të njoftojnë sot njohjen e shtetit palestinez

Irlanda , Spanja dhe Norvegjia pritet të shpallin sot planet për të njohur zyrtarisht si shtet Palestinën, sipas raporteve të shumta, mes paralajmërimeve nga Izraeli se njohja do të “ushqejë ekstremizmin dhe paqëndrueshmërinë”.

10:29
Altin Dumani në komisionin e Ligjeve: Kemi rritur bashkëpunimin me Amerikën Latine, janë krijuar 32 skuadra të përbashkëta hetimore

Kreu i SPAK Altin Dumani në Komisioni për Çështjet Ligjore u shpreh se është rritur bashkëpunimi me Amerikën latine dhe 32 skuadra të përbashkëta hetimore

10:23
“Shifrat janë kokëforta”, Altin Dumani para komisionit të Ligjeve: Kërkesat e SPAK për dënimin me burg të të hetuarve, i ulët

Kreu i SPAK, Altin Dumani ishte sot në Komisionin e Ligjeve ku ka paraqitur raportin vjetor për punën e Prokurorisë së Posaçme.

10:14
Analiza e DW: Rritje rekord e kriminalitetit me motive politike në Gjermani

Ekstremizmi i djathtë, ekstremizmi i majtë, antisemitizmi, islamizmi: Shifrat e kriminalitetit me motive politike janë në rritje në Gjermani.

10:00
I shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Bullgaria, ndalohet në portin e Durrësit 61-vjeçari

Një 61-vjeçar nga Kosova, i shpallur në kërkim nga Bullgaria, është ndaluar në portin e Durrësit teksa po dilte nga Shqipëria në drejtim të Italisë.

09:40
Europa mban sytë nga Dublini, Gjimshiti sfidon Xhakën në finale

“Count down-i” ka nisur. Europa e futbollit mban sytë nga Dublin Arena, aty ku këtë të mërkurë, Atalanta dhe Bayer Leverkusen përballen në finalen e madhe të Europa League.

09:37
FOTOT/ Mashtroi të moshuarit në Igumenicë duke i marrë 140 mijë euro, në kërkim shqiptari (Detajet)

Një 48-vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga policia greke, i dyshuar si pjesëtar i një grupi kriminal që mashtronte të moshuar në Igumenicë të Greqisë. Policia greke ka identifikuar dhe shpallur në kërkim shtetasin Xhezo Zote nga Konispoli.

09:27
Berisha humbet mandatin?! Anila Hoxha: Brenda pak kohësh do nisë debati për…

Gazetarja Anila Hoxha e ftuar në “Breaking” në Top News ka treguar se brenda 6 muajve do nisë një diskutim për humbjen e mandatit të Berishës si deputet.

09:27
Katër dekanë në garën për postin e rektorit të universitetit të Durrësit, nis zyrtarisht fushata

Katër dekanë në garën për postin e rektorit të universitetit të Durrësit.

09:08
I riu humbi jetën gjatë punës në një galeri kromi, arrestohet administratori i minierës

Është vënë në pranga administratori i minierës në të cilën humbi jetën 29-vjeçari Armond Peshku dhe u plagos kolegu i tij.

08:50
24-vjeçari u paraqit në spital i plagosur me armë zjarri, zbardhet dinamika e ngjarjes: Pas një konflikti, kushëriri…

Një 24-vjeçar u paraqit mbrëmjen e djeshme në spital, me një plagë në këmbë të shkaktuar nga arma e zjarrit.

08:48
Penda e zogut të zhdukur shitet me shifrën marramendës në ankand! Zbuloni çmimin

Një pendë e vetme e zogut Huia të Zelandës së Re tashmë të zhdukur, ka vendosur një rekord botëror pasi u shit për 46,521,50 dollarë NZD (28,417 dollarë, 22,409 £) në një ankand.

08:43
“Shumë të vdekur e të lënduar”/ Tornado “fshin” të gjithë qytezën në SHBA

Banorët e Greenfieldit në Iowa të Shteteve të Bashkuara e gjetën veten të pafuqishëm përballë furisë së motit: Qyteza e vogël është shkatërruar pothuajse e gjitha nga kalimi i një tornadoje të fuqishme, që ka marrë shumë jetë njerëzish e ka lënduar me dhjetëra të tjerë, siç pohuan autoritetet vendase.

08:28
“E lashë shkollën sepse s’kisha para ta paguaja”, Romeo Veshaj tregon ëndrrën e tij në sirtar, Egla: Më vjen keq

Ditën e djeshme Vëllai i Madh i ka vënë banorët përpara disa pyetjeve, të cilave duhet t’ju përgjigjen të gjithë.

08:12
Policia e Los Angelos hap një hetim për vdekjen e aktorit Matthew Perry! Dyshohet se…

Policia në Los Anxhelos ka deklaruar se është hapur një hetim për vdekjen e aktorit Matthew Perry.

08:00
U ekzekutuan sepse dolën kundër regjimit në Iran, familjarët e viktimave të lehtësuar pas vdekjes së Raisit

Esmat Vatanparast humbi 11 anëtarë të familjes së gjerë gjatë ekzekutimeve masive të të burgosurve politikë dhe kundërshtarëve të regjimit në Iran në vitet ’80.

07:51
48-vjeçari shqiptar bën “kërdinë” në Greqi, mashtron të moshuarit dhe i zhvat para dhe ar me vlerë 140 mijë euro

Një 48-vjeçar shqiptar ka rënë në gjurmët e policisë greke për mashtrim ndaj të moshuarve në zonën e Thesprotisë të Greqisë.

07:42
“Është më i zoti se unë”, habit Romeo: Konkurrenti i vetëm që do mund të më nxirrte nga kjo shtëpi është…

Mbrëmjen e djeshme në shtëpinë e BBV ka pasur disa të ftuar specialë të cilët darkuan së bashku me banorët.

07:33
Sarri: Kupa e Italisë nuk mjafton për Juven, Giuntoli e rikthen te titulli

Maurizio Sarri vijon të shijojë pushimet, por duket se jo edhe për shumë kohë, pasi për trajnerin italian ka pasur oferta të ndryshme

07:22
OKB ndalon shpërndarjen e ushqimeve në Rafah! Zbulohet arsyeja

Kombet e Bashkuara pezulluan të martën shpërndarjen e ushqimeve në qytetin jugor të Gazës, Rafah, për shkak të mungesës së furnizimeve dhe situatës së paqëndrueshme të sigurisë shkaktuar nga zgjerimi i operacionit ushtarak të Izraelit.

07:14
“Mbi 200 zyrtarë të lartë në rrjetën e SPAK”, Ngjela: T’u kontrollohen kontot bankare, do veprohet bashkë me shërbimin sekret

E vetmja mënyrë në të cilën një shoqëri të mund të jetojë në çdo segment kohor pa grindje të dhunshme, duhet që kjo të vendosë drejtësinë shoqërore dhe drejtësia shoqërore të shfaqet ndaj çdokujt që ka bërë padrejtësi dhe mendon me bindje që ai është superior ndaj komshinjve të tij.

07:01
Mot i paqëndrueshëm dhe me reshje shiu! Temperaturat do shkojnë deri në 29 gradë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme.

E martë, 21 Maj 2024
23:09
“Zefi i shtruar në psikiatri nga Sigurimi e Ndoci me 40 mijë këngë”, ironia e Demaliajt: Frederiku i internuar këndonte në Tiranë, kur e dërgoi Foto Çami te Ramizi…

Nga Ilir Demaliaj

22:57
Plagosje me armë zjarri në Durrës/ 24-vjeçari paraqitet në spital, ngrihen pika kontrolli në zonë

Një 24-vjeçar është plagosur në rrethana ende të paqarta për policinë e Durrësit.

22:43
Gjyqi ndaj Trump, përfundon dhënia e dëshmive! Juria do marrë vendimin nëse ish-presidenti do shpallet fajtor

Të martën përfundoi faza e dëgjimit të dëshmive në gjyqin penal ndaj ish-Presidentit Donald Trump i akuzuar për manipulim të të dhënave të biznesit. Vetë zoti Trump nuk u thirr nga avokatët tij për dëshmuar.

22:40
Nga takimi me Ramën tek vizita në Presidencë/ Sekretari i Jashtëm britanik nesër vizitë në Tiranë, zbardhet agjenda

Ish-kryeministri britanik David Cameron, tashmë sekretar shteti për çështjet e jashtme në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak,  pritet të vizitojë Tiranën nesër, 22 maj.

22:33
Fotot/ Me fustanin transparent dhe pa të brendshme, Bella Hadid nuk i lë vend imagjinatës

Të gjithë sytë ishin mbi Bella Hadid pas premierës së “The Apprentice”, gjatë Festivalit të Filmit në Kanë të hënën në mbrëmje.

22:24
Mehdi Malkaj sulmon deputetët e opozitës nga protesta para bashkisë: Të vijnë këtu, jo të shohin se si tërhiqet populli zvarrë

Aktori i njohur Mehdi Malkaj ka sulmuar deputetët e opozitës gjatë fjalës së tij në protestën para Bashkisë së Tiranës.

22:18
Dortmund bën gjestin e veçantë për të gjithë punonjësit e klubit: Në ndeshjen më të rëndësishme…

Borussia Dortmund ka bërë një gjest shumë të bukur para ndeshjes finale të Champions League kundër Real Madridit, duke i lejuar të gjithë punonjësit e klubit të udhëtojnë për ndeshjen që do luhet në Londër.

22:18
Protestuesit pro-palestinezë bëjnë “kërdinë”, ndërpresin fjalën e Blinkenit në Kongres

Protestuesit pro-palestinezë kanë ndërprerë fjalën e sekretarit amerikan të shtetit, Antony Blinken, në Kongres.

22:05
“PD nuk ka gjasa të jetë e suksesshme në zgjedhjet e ardhshme”, zbulohet dokumenti i qeverisë britanike: Probabilitet i ulët që Berisha të mbajë pozicione në qeveri

Në dokumentin që disponon gazetari i Top Channel, Muhamed Veliu të dosjes britanike për ndalimin e hyrjes së Sali Berishës, theksohet se ish-kryeministri mund të zëvendësohet nga dikush më i ri deri në zgjedhjet e 2025.

22:04
Rusia nis stërvitjet ushtarake me armë bërthamore në kufirin me Ukrainën! NATO në gatishmëri për të reaguar nëse…

Autoritetet ruse kanë njoftuar për stërvitje të reja me armë bërthamore pranë kufirit me Ukrainën.

22:04
Çifti shqiptar dhunohet nga 3 persona në mes të Athinës, 43-vjeçarin e tërheqin zvarrë me makinë

Një çift shqiptar është dhunuar nga 3 burra në mes të rrugës në Athinë mëngjesin e kësaj të marte.

21:55
“E vetmja gjë që nuk kam arritur…”, Heidi tregon ëndrrën e saj në sirtar

Ditën e sotme Vëllai i Madh i ka vënë banorët përpara disa pyetjeve.

21:48
Spanja tërheq ambasadorin e saj në Argjentinë mes mosmarrëveshjesh diplomatike

Spanja tërhoqi të martën ambasadorin e saj në Buenos Aires, duke thënë se veprimi ishte përfundimtar. Vendimi pasoi një koment që qeveria spanjolle e vlerësoi si ofendues të bërë nga Presidenti argjentinas Javier Milei, ndaj Begona Gomez-it, bashkëshorte e Kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez.

21:45
“Kasapi i Bosnjës” kërkon të lirohet me kusht, refuzohet kërkesa e kriminelit të luftës

Mekanizmi Ndërkombëtar për Gjykatat Penale (IMCM) ka hedhur poshtë kërkesën e kriminelit të luftës Ratko Mladiç, ish-komandantit të Shtabit Kryesor të Ushtrisë së Republikës Serbe (VRS), për lirim me kusht ose për të vazhduar vuajtjen e dënimit të përjetshëm në Serbi.

21:36
Bllokohet në katin e 7-të banesës i mituri në Fier, zjarrfikësit dhe policia ndërhynë për hapjen e derës

  Bllokohet në katin e 7-të banesës një i mitur në lagjen Kastrioti në Fier. Zjarrfikës dhe policia ndërhynë për hapjen e derës së banesës.

21:31
‘Kam parë Diddy me sytë e mi të rrahë të dashurat Cassie & Kim Porter, është një super-manipulator’, thotë ish-bodyguardi (fotot)

Një ish-roje trupore e reperit famëkeq amerikan P. Diddy, ka thënë së fundmi se nuk ishte një surprizë të publikoheshin pamjet e rrahjes brutale rrahjes së të dashurës së tij Cassie në një hotel në Los Angleles.

21:21
Rastet shëndetësore kur mund të rrezikoheni nga trompoza

Bllokimi i enëve të gjakut nga mpiksja e tij mund të bëhet shkak për atakun në zemër dhe isheminë.

21:17
Zyrtare/ Mbylli një sezon zhgënjyes, Pochettino largohet nga Chelsea

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni.

21:10
Një tjetër Mbappe braktis PSG-në, bëhet shok skuadre me Zhegrovën

Pas Kylian edhe Ethan Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germain këtë verë.

21:07
“Game Over”, Zhangut ia merr Interin kompania ku e kishte lënë peng klubin

Ka përfunduar numërimi mbrapsht për familjen Zhang, e cila largohet pas gati tetë vitesh zikaltërit.

21:00
Tjetër gol nga Seferi, 10 në total në 23 ndeshje

Tjetër gol nga Taulant Seferi në Ligën kryesore të Emirateve të Bashkuara Arabe.

20:46
“Më ndihmoni po humbas gjak”, shqiptarja qëllohet me thikë jashtë shkollës në Britani, tmerrohen fëmijët dhe prindërit

Një shqiptare është qëlluar me thikë jashtë një shkolle fillore në Britani.

20:40
Fiks Fare/ “Do të zhduk për 24 orë, nuk ke për t’i gëzuar familjen dhe fëmijët”, denoncimi nga Ksamili: Punonjësja e policisë më mori biznesin

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një noter në Gjirokastër, Ermal Aliko, i cili ka përpiluar dy kontrata qiraje për të njëjtin objekt, një godinë dy katëshe në Ksamil.

20:35
Video/ “Ndër eksperiencat më të bukura që kam përjetuar ndonjëherë”, Ledion Liço për rrugëtimin në BBV: Jam mirënjohës…

Në prag të finales së madhe të Big Brother VIP, Ledion Liço ka përshkuar rrugëtimin e tij gjatë këtyre muajve si moderator i këtij spektakli.

20:29
Nuk bindi te Nottingham Forest, Origi rikthehet në Milano

Divock Origi rikthehet në Milano.

20:11
Silvinjo merr pasaportë në Lushnjë/ Flet trajneri i Kombëtares: I lumtur që shqiptarët besuan kaq shumë tek unë

Lindi 50 vite më parë në Sao Paolo të Brazilit dhe zhvilloi karrierën e tij si futbollist në Londër, Manchester, Barcelonë por edhe në Milano si ndihmës trajner i Interit, ndërkohë që familja i jeton në Porto të Portugalisë, vetë Sylvinho bëhet qytetar i lagjes Çlirimi në qytetin e Lushnjës.

20:11
Përmbyset situata për Brojën, Çelsi merr vendimin final për trajnerin

Mauricio Pochettino dhe Chelsea kanë mbyllur bashkëpunimin me konsensus pas vetëm një sezoni.

20:10
Një viktimë dhe dhjetëra të plagosur/ Aksidenti ajror në Singapor, si ndikojnë ndryshimet klimatike tek turbulencat

Shumica prej nesh kanë përjetuar turbulenca gjatë udhëtimit, por këto mund të bëhen më të ashpra për shkak të ndryshimeve klimatike.

20:03
Fine Art Cannes Biennale/ U organizua nga muzeu i artit modern gjatë festivalit të filmit

Gjatë Festivalit të Filmit në Kanë Muzeu i Artit Modern MAMAG organizoi ekspozitën “Fine Art Cannes Biennale” e mbajtur nga data 17 deri më 19 maj. Në këtë ekspozitë u përzgjodhën gati 50 artistë nga vende të ndryshme, në të cilat edhe Adela Osmani nga Shqipëria.

19:53
Ligj për prodhimin e armëve, kompania që do ndërtojë fabrika do jetë shtetërore dhe quhet Kayo

Ministria e Mbrojtjes ka hedhur në konsultim publik projektligjin për krijimin e një shoqërie shtetërore që do të merret me prodhimin dhe tregtimin e armëve.

19:33
Ekskluzive/ Qeveria britanike: Bashkë me Berishën “non-grata”, edhe të tjerë politikanë majtas e djathtas

Në dokumentin që disponon gazetari i Top Channel Muhamed Veliu të dosjes britanike për ndalimin e hyrjes të Sali Berishës, janë përfshirë edhe kundërshtitë e ish presidentit dhe ish kryeministrit shqiptar.

19:30
Mikrokreditë, guvernatori në Komisionin e Ekonomisë: Nuk kishim fuqi ligjore që t’i ndalonim

Edhe pse ankesat nga qytetarët kishin filluar që në 2020-tën pranë institucioneve për skemat e abuzive të mikrokredive, që rëndonin qytetarët me kredi me interesa dhe kamata të shtrenjta, deri në sekuestrimin e pronave, Banka e Shqipërisë si autoritet mbikëqyrës u shpreh se nuk ka pasur fuqi ligjore t’i ndalonte.

19:27
Tramvajët e kuq të Stambollit do të marrin së shpejti një transformim modern (fotot)

Tramvajët e famshëm të bardhë me të kuqe të Stambollit u shfaqën më shumë se një shekull më parë, por zyrtarët kanë vendosur se dhe ata duhet ti nënështrohen një makijazhi me instalime moderne.

19:15
Irani, sulme kibernetike në SHBA: Në rrezik uji i pijshëm, goditet infrastruktura

Agjencia amerikane e mbrojtjes së mjedisit njoftoi se ka pasur një shtim shqetësues të sulmeve kibernetike ndaj kompanive të menaxhimit të ujësjellësve në të gjithë vendin.

19:13
“E mbyll perden e kamionit gjithmonë, mos biem në sy”, Top Channel zbardh përgjimet e grupit kriminal që trafikonte drogë drejt vendeve të BE-së

Top Channel ka siguruar dosjen grupit të strukturuar kriminal, të cilët trafikonin drogë drejt vendeve të BE-së.

19:08
Prindërit i morën telefonin dhe kompjuterin, 16-vjeçari masakron për vdekje të gjithë familjen! Deklarata shokuese që dha për policinë braziliane

Një ngjarje horror është shënuar në San Paulo të Brazilit, ku një 16-vjeçar ka vrarë të gjithë familjen e tij, pasi prindërit i morën telefonin dhe kompjuterin.

18:55
U përjashtua për 15 vite nga sistemi i drejtësisë, Alfred Balla: Vendim i turpshëm i KPA, nuk ka lidhje me statusin tim si i zgjedhur i Kuvendit në KLP

Kreu i KLP, Alferd Balla ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale, pasi KPA e përjashtoi për 15 vite nga sistemi i drejtësisë.

18:52
Ministria palestineze thotë se ushtria izraelite vrau 7 njerëz në bastisjen në Bregun Perëndimor (fotot)

Zyrtarë palestinezë të shëndetësisë thanë sot se shtatë palestinezë janë vrarë gjatë bastisjes së ushtrisë izraelite në qytetin e kampin e refugjatëve në Xhenin, ku korrespondenti rrjetit AFP tha se kishte disa shkëmbime zjarri mes militantëve dhe ushtrisë.

18:42
Momente gazmore në studio, dy miq si Devis Xherahu dhe Eneda Tarifa

Projekti më i fundit muzikor ka bërë bashkë Devis Xherahun dhe Eneda Tarifën.

18:39
3.000 vdekje, gjaku i infektuar në spital: Ishte gabim i mjekëve britanikë

Skandali i gjakut të infektuar  në Britaninë e Madhe nuk ishte rastësi, por faji i mjekëve dhe i disa qeverive, veprimet e të cilëve çuan në vdekjen e 3,000 personave dhe infektimin e mijëra të tjerëve me hepatit apo virusin HIV, ishte përfundimi i një hetimi mbi ngjarjen që tronditi vendin disa dekada më parë.

18:35
“Ky është vetëm fillimi”, Ngjela për megaoperacionin e SPAK: Zyrtarët e lartë të kapur nga Prokuroria e Posaçme, janë mbi 100 emra

Analisti Spartak Ngjela tha se janë mbi 100 zyrtarë të lartë të korruptuar që janë të përfshirë në dosjen e SPAK, ku pas hetimeve GJKKO lëshoi 50 urdhër arreste.

18:30
Koalicioni i udhëhequr nga SHBA-të zotohet për përkrahje “të palëkundur” të Ukrainës

Shtetet e Bashkuara i ofruan sërish Ukrainës garanci se do të vazhdojnë ta mbështesin Kievin për t’iu përgjigjur ofensivës ruse. Por, sipas korrespondentes së Zërit të Amerikës Veronica Balderas Iglesias, analistët vlerësojnë se në fushëbetejë kriza humanitare po thellohet, në veçanti në rajonin e Kharkivit, ku forcat ruse po krijojnë një zonë sigurie.

18:26
Milioneri amerikan ‘mbulon me para’ të sapo-diplomuarit, por u kërkon një kusht (fotot)

Një biznesmen amerikan ka surprizuar një klasë të sapo-diplomuarish të Universitetit të Massachusetts duke deklaruar se do t’u jepte atyre $1,000 secilit.

18:04
“Lidhja perfekte”, Camila Cabello flet “pa dorashka” për dashurinë e parë: Isha fanse e tij, sapo e takova…

Këngëtarja e famshme amerikane Camila Cabello ka folur pa dorashka për jetën e saj private, veçanërisht për lidhjen e saj të parë.

18:02
Fotot/ “Mirë se vjen Lord Cameron”, vendoset në Tiranë posteri gjigant për vizitën e ish-kryeministrit britanik

Ish-kryeministri britanik David Cameron, tashmë sekretar shteti për çështjet e jashtme në qeverinë e kryeministrit Rishi Sunak,  pritet të vizitojë Tiranën.

17:58
Princi Reuss gjykohet për grushtin e shtetit ‘Reichsbürger’ që shokoi Gjermaninë (fotot)

Liderët e supozuar të një komploti të së djathtës ekstreme për të përmbysur qeverinë në Gjermani, dolën sot para një gjykate të posaçme që akomodonte të gjithë të akuzuarit, në periferi të Frankfurt.

17:40
Skandali! Ylli i Hollivudit që adhuron Putinin bën për spital fotografin në Romë

Aktori i njohur francez Gerard Depardieu  dhunoi me grushte fotoreporterin Rino Barillari, i cili përfundoi në spital.

17:38
Ngjela zbulon çfarë fshihet pas dosjes britanike që i çuan Berishës: Nëse nuk ka prova…

Top Channel publikoi ekskluzivisht dokumentin me 35 faqe, dosjen e plotë britanike për shpalljen nongrata të ish-kryeministrit Sali Berisha dorëzuar në “Komisionin Special të Apeleve të Emigracionit”.