E martë, 18 Qershor 2024
07:13
Presidenti Biden do shpallë planin e ri që mbron nga dëbimi individët e martuar me amerikanë

Presidenti Joe Biden pritet të shpallë të martën një masë të re gjithëpërfshirëse që do të mbrojë nga dëbimi dhjetëra mijëra njerëz të martuar me shtetas amerikanë, një masë e fortë mbi emigracionin, në këtë vit zgjedhor, e cila ishte kërkuar nga shumë demokratë.

07:01
Kylian Mbappé thyen hundën përballë Austrisë, në dyshim kundër Holandës. Deschamps: Nuk e di kur kthehet, u godit keq

Didier Deschamps nuk ishte në gjendje të konfirmonte nëse Kylian Mbappé do të mund të rikthehet apo jo në skuadrën franceze për ndeshjen e radhës kundër Holandës të premten, pasi sulmuesi pësoi një thyerje të rëndë të hundës në Düsseldorf.

E hënë, 17 Qershor 2024
23:56
Top Arena/ Cila është politikania më seksi? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është intervistuar këtë  mbrëmje në Top Arena nga Alesia Bami.

23:43
Top Arena/ Humbja ndaj Italisë, Ervin Salianji: Tifozët shqiptarë e kanë fituar Europianin. Arritje që Kombëtarja luan në Euro2024

I ftuar këtë mbrëmje në Top Arena ishte deputeti i PD Ervin Salianji.

23:39
Humbja ndaj Italisë, Redi Jupi në Top Arena: Iu frikësuam shumë! Tani duhet të futen në fushë me guxim

Redi Jupi u shpreh se në ndeshjen me Italinë, Kombëtarja jonë iu frikësua shumë kësaj skuadre.

23:24
Top Arena/ Uli kokën para topit, Fatjon Kuqari: Më vjen keq për Hysajn, e vunë në një qoshe dhe vetëm i ranë

Fatjon Kuqari ishte këtë mbrëmje i ftuar në Top Arena.

23:15
Tifozi i Shqipërisë që u fut në fushë dhe “shpërtheu” rrjetin, ekskluzivisht në Top Arena! Rexhepi tregon si i lindi ideja: Do shkoj prapë të mërkurën!

Sami Rexhepi ishte tifozi që u fut në fushë teksa kombëtarja luante me Italinë ishte ekskluzivisht këtë mbrëmje në një intervistë përmes Skype në Top Arena.

23:04
Top Arena/ Meri Shehu ia thotë në sy Fatjon Kuqarit: Të kam fituar një bast 500 euro, por ike, më ‘shkave’

Më batuta dhe ‘ngacmime’ ka nisur mbrëmjen e sotme Top Arena, ku në studion flitet për gjithçka ‘përveç sportit’.

22:59
VIDEO/ Fitore e vuajtur përballë Austrisë, një autogol i jep tre pikët Francës

Franca ka mundur në Dyseldorf Austrinë me rezultatin 0-1 falë një autogoli.

22:55
“Rusia përpiqet të krijojë situata për ta fajësuar aleancën”/ Stoltenberg: NATO, bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie

NATO-ja është angazhuar në bisedime për të vendosur më shumë armë bërthamore në gjendje gatishmërie, duke i zhvendosur ato nga depot, përballë kërcënimeve në rritje nga Rusia dhe Kina, deklaroi të hënën shefi i aleancës.

22:42
Media kroate kritikon Brozoviç: E mbylli me futbollin, që kur iku në Arabi

Ashtu si Shqipëria, edhe Kroacia e nisi Europianin me një humbje 3-0 ndaj Spanjës, teksa në shtypin kroat ka përfunduar në qendër të kritikave ish-mesfushori i Interit, Marcelo Brozoviç.

22:30
Video/ Emocionuese! Në pritje të fëmijës së parë, Bardhi përlotet teksa shikon fustanin e vogël të të bijës

Kjo është një nga ato video që të emocionon!

22:23
“Njerëz të paguar i kanë bërë dëm për tre vite”, Gjokutaj: E masakruan PD-në, sot duan të rikthehen

Avokati Genc Gjokutaj deklaroi në “Top Story” se personat që sot duan të rikthehen në PD, pasi Sali Berisha mori vulën, e kanë dëmtuar atë për tre vite me radhë.

22:20
Ylli i muzikës jep lajmin tronditës, Don Omar: Jam prekur nga kanceri!

Ylli i muzikës reggaeton, Don Omar, ka zbuluar se është diagnostikuar me kancer .

22:04
Mesazhe politike kundër Kosovës, UEFA hap hetimin ndaj Serbisë

UEFA ka hapur një hetim ndaj Serbisë, për koret kundër Kosovës, të kënduara nga fansat në vigjilje dhe gjatë ndeshjes ndaj Anglisë, zhvilluar mbrëmjen e të dielës në “Gelsenkirchen”.

21:57
Amerikani vret veten pasi humb kursimet ndaj mashtruesve telefonikë, dhe nuk është i vetmi (fotot)

Ulur mendueshëm në tryezë Matt mezi arrin të kujtojë ngjarjet e vrazhda të muajve të fundit. “Sapo mësova se ishte vetëvrasje, isha 100% i sigurtë se vinte prej mashtrimit financiar,” thotë ai.

21:56
Ndryshimet e Tokës/ Bërthama rrotullohet më ngadalë, ndryshon gjatësinë e ditës me… 1 sekondë

Bërthama e brendshme e Tokës po rrotullohet më ngadalë. Ky është rezultati i një studimi të Universitetit të Kalifornisë Jugore të botuar në revistën “Nature”.

21:54
Stoltenberg: NATO, bisedime për t’i vënë armët bërthamore në gjendje gatishmërie

NATO-ja është angazhuar në bisedime për të vendosur më shumë armë bërthamore në gjendje gatishmërie, duke i zhvendosur ato nga depot, përballë kërcënimeve në rritje nga Rusia dhe Kina, deklaroi të hënën shefi i aleancës.

21:43
Berisha ende non-grata nga Britania/ Gjokutaj dhe Bozdo përplasen me Mërtirin, avokati: O alergjik… jeni në terezi?!

Avokati Genc Gjokutaj dhe anëtari i kryesisë së PD-së Eno Bozdo janë përplasur ashpër me analistin Ergys Mërtiri.

21:30
Britania la Berishën non-grata, debat në “Top Story”/ Mërtiri: Na i nxirrni të gjithë të korruptuar. Gjokutaj: Nuk ju vjen zor…

Avokati Genc Gjokutaj, anëtari i kryesisë së PD-së Eno Bozdo dhe analisti Ergys Mërtiri janë përfshirë në një debat të ashpër në “Top Story”.

20:55
“Askush s’u ndëshkua për piramidën më të madhe në histori!”, Berisha akuza për lënien non-grata në Britani: Dokumentet e dërguara nga ne, nuk u dorëzuan qëllimisht

Sali Berisha, nga dritarja e banesës së tij, ka komentuar sërish për lënien në fuqi të non-gratës nga Britania.

20:52
Festivali kthehet në tragjedi, dy të vdekur dhe disa të plagosur pas të shtënave me armë në Teksas

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Austin, Teksas pas disa të shtënave me nga një i ri.

20:42
E bujshme/ Vendimi i KAS-it në Lozanë, Duka “rrëzon” Fidel Yllin

FSHF-ja ka “rrëzuar” KOKSH-in sipas vendimit të fundit nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë (KAS).

20:40
Fiks Fare/ Administratori i njësisë Gurrë e Madhe në Klos plagos qytetarin. Policia s’e arreston, bashkia e mban në punë!

Çlirim Disha, administratori i Njësisë Administrative Gurrë e Madhe në Bashkinë e Klosit, plagosi me sende të forta një banor të zonës, më datë 27 maj 2024.

20:09
Shembet në tokë 57-vjeçari në Durrës, ndërron jetë pas një goditje në zemër

Një 57-vjeçar ka humbur jetën mbrëmjen e sotme në Durrës. Temperaturat e larta dyshohet të kenë ndikuar në gjendjen e tij shëndetësore.

19:58
VIDEO/ Dy gola të anuluar nga VAR-i, Belgjika mposhtet nga Sllovakia në Frankfurt

Surpriza e parë e këtij Europiani ka ardhur nga Frankfurti, me Belgjikën që është mposhtur 0-1 nga Sllovakia.

19:50
Google në ndihmë të tatimeve! Paralajmërimi për operatorët turistikë, hotelet, banesat dhe makinat me qira

Administrata tatimore do të fusë në lupë të gjitha bizneset që kanë qarkullim të lartë në periudhën e sezonit turistik.

19:43
Armët bërthamore, reagon Moska/ Rusia kundër deklaratave të Stoltenberg: Po përshkallëzon situatën

Moska zyrtare e quajti “një tjetër përshkallëzim të tensionit” deklaratën e fundit të sekretarit të Përgjithshëm, Jens Stoltenberg, i cili tha se NATO është duke diskutuar për të vënë në gatishmëri armët bërthamore.

19:40
Nga lufta ndaj pasurive të pajustifikuara te reforma në tregun e energjisë, zbulohet drafti i reformave në 5 fusha kryesore deri në vitin 2027

Qeveria do të ndërmarrë disa reforma thelbësore në mënyrë që të përfitojë më shumë nga Plani i Ri i Rritjes shpallur nga Komisioni Evropian dhe që ekonomia të konvergjojë më shpejt drejt atyre të unionit.

19:28
‘Dezertorët’ rusë dhe kundërshtarët e ndërgjegjshëm të luftës në Ukrainë (fotot)

Ata janë larguar nga Rusia për t’i shpëtuar mobilizimin në front pasi i kanë thënë ‘jo’ luftës në Ukrainë. Disa mundohen të bindin patriotët e tyre të marrin vendimin e duhur duke bërë fushatë nga vendet ku ndodhen, Franca, Kazakistani apo të tjera, shkruan rrjeti AFP.

19:28
“Opozita me dy fytyra përballë drejtësisë”, Veliaj: Është detyrë patriotike të vazhdojmë të fitojmë! PS e vetmja forcë që di të bëjë shtet

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj tha se opozita di të komunikojë vetëm me gjuhën e dhunës.

19:11
Megi Pojani dhe Endri Çekiçi bashkë me pushime në Maldive? Ja fotot që shtuan dyshimet për çiftin

Një ndër lidhjet më misterioze të showbizit shqiptar është ajo e Megi Pojanit dhe Endri Çekiçit.

18:48
Brazilianët marshojnë në Sao Paulo për legalizimin e marijuanës (fotot)

Mijëra njerëz dolën dje në rrugët e qytetit më të madh të Brazilit, Sao Paulo për të kërkuar dekriminliazimin e marijuanës, në një protestë kundër një amendamenti të propozuar që etiketon si “krim” zotërimin e çfarëdo sasie të bimës.

18:44
“Pa aleancë të ngushtë me SHBA, PD nuk vjen në pushtet”/ Pasi vula e partisë i kaloi Berishës, Basha: Nuk ka bashkëpunimin me hijet e së shkuarës

Në Shqipëri, pasi Gjykata e Apelit ia njohu ish kryeministrit Sali Berisha, drejtimin e Partisë Demokratike, zoti Lulzim Basha përjashton çdo formë bashkëpunimi me ata që i cilëson si hije të së shkuarës që janë kthyer në simbole të korrupsionit.

18:39
“Ka politikanë që s’u ka hyrë gjemb në këmbë”, gazetarja në Top Talk: SPAK do të shkojë deri te faturat e ushqimit dhe pushimet

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha e ftuar në emisionin Top Talk në Top Channel komentoi konferencën e kreut të PL, Ilir Meta pasi u paraqit në SPAK.

18:25
FOTO/ Kritikat ndaj Hysajt për takimin me Italinë, vjen reagimi nga mbrojtësi i Kombëtares: Kush më njeh, e di mirë që…

Elseid Hysaj ishte një nga lojtarët më të kritikuar për takimin me Italinë, ku Shqipëria u mposht 2-1 me përmbysje.

18:20
Sondazhi i presidencialeve: Numra rekord amerikanësh refuzojnë si Biden ashtu dhe Trump në zgjedhje (fotot)

Përqindja e atyre që urrejnë të dyja palët e politikës në SHBA është më e larta që prej vitit 1988, thuhej sot në një sondazh të analistëve të ‘Pew Research Center’ në SHBA.

18:15
Pamjet/ Aksident i frikshëm, makina përplas ariun 300 kg

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në Kastoria të Greqisë, ku një automjet ka përplasur një ari të egër, 300 kg.

18:03
Hysaj shfaqet në stërvitje pasi u “masakrua” në rrjet, ja gjendja e tij

Elseid Hysaj ishte një nga më të kritikuarit për takimin kundër Italisë, në atë humbje në Dortmund me rezultatin 2-1.

17:50
Mediat: Ligji i ri i ‘krimeve te urrejtjes’ shkakton zemërim mes irlandezëve (fotot)

Kritikët thonë se ligji ka një “efekt shkatërrues ndaj lirisë së fjalës dhe mbyt debatin për çështje të rëndësishme shoqërore”.

17:37
Ish-banorja e Big Brother VIP nuk kursen asgjë, ngre temperaturat gjatë pushimeve në bregdet

Ish-banorja e Big Brother VIP, Keisi Medini ka ngritur temperaturat në rrjet me pozat e fundit.

17:33
Kishte ardhur në Lezhë për pushime, humb jetën në plazh turisti nga Milano

Një turist nga Milano ka ndërruar jetë sot në Ishull Lezhë.

17:24
Tensione dhe mos zbatim të pikave të marrëveshjes/ Analiza e REL: Kush e pengon paqen e qëndrueshme mes Kosovës e Serbisë?

Ishte prilli i vitit 2013 kur Bashkimi Evropian bëri të ditur se Kosova dhe Serbia kanë arritur “marrëveshje historike” për normalizimin e marrëdhënieve.

17:20
Monedhat dixhitale, SHBA shqyrton një kuadër të ri ligjor

Mungesa e ligjeve për monedhat dixhitale e ka ngadalësuar përhapjen e tyre në Shtetet e Bashkuara. Korrespondentja e Zërit të Amerikës, Deana Mitchell, njofton se shqyrtimi i një kuadri të ri ligjor nga Dhoma e Përfaqësuesve i ka inkurajuar investitorët e tregut të monedhave dixhitale.

17:07
Skuadrat e rekrutimit të frontit të luftës, detyrojnë burrat të fshihen në Ukrainë (fotot)

Në dasmën elegante të Serhiy e Tania, çifti zbriste shkallët e bardha duke u përshendetur me të ftuarit, por karriget e zbrazura tregonin se më shumë se gjysma e tyre nuk kishin ardhur.

17:07
Nesër hidhet shorti i raundit të parë të Conference League, këta janë rivalët e mundshëm të Partizanit

Këtë të martë në orën 16:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti i fazës së parë të Conference League, me skuadrat shqiptare që do të mësojnë kundërshtarët e këtij raundi.

17:02
Nesër hidhet shorti i Conference League, Tirana dhe Shkëndija mund të përballen me Malishevën

Këtë të martë në orën 16:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti i raundi të parë kualifikues të UEFA Europa Conference League, me skuadrat shqiptare që do të mësojnë kundërshtarët e këtij raundi.

16:59
Të martën hidhet shorti i Conference League, këta mund të jenë kundërshtarët e Vllaznisë

Këtë të martë në orën 16:00 në Nyon të Zvicrës do të hidhet shorti i raundi të parë kualifikues të UEFA Europa Conference League, me skuadrat shqiptare që do të mësojnë kundërshtarët e këtij raundi.

16:56
Putin i përgjigjet kërkesës së Kim Yong Un! Lideri rus do të vizitojë Korenë e Veriut pas 24 vjetësh

Presidenti rus, Vladimir Putin do ta vizitojë Korenë e Veriut këtë javë, për herë të parë që 24 vjet.

16:54
Goli më i shpejtë në historinë e Europianit nga Bajrami, reagon ish-futbollisti që mbante rekordin: Mendoja se…

Nedim Bajrami hyri në historinë e Europianit duke shënuar golin më të shpejtë në këtë kompeticion, 23 sekonda pas startit të takimit kundër Italisë.

16:52
VIDEO/ Spektakël i Rumanisë në Mynih, mund pastër me tre gola Ukrainën

Rumania ka arritur një fitore të merituar përballë Ukrainës në Mynih, me rezultatin 3-0.

16:35
Zbulohen negociatat brenda BE-së për emrat që do drejtojnë Unionin/ Von der Leyen drejt mandatit të dytë, socialistët europianë do drejtojnë…

Liderët e vendeve të Bashkimit Evropian, do të mblidhen në mbrëmjen e së hënës në Bruksel, në përpjekjen e parë për të arritur një marrëveshje për emrat e rinj të krerëve të institucioneve të BE-së, Komisionit Evropian, Këshillit Evropian, dhe emrin e ri në pozitën e Përfaqësuesit të Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri.

16:28
Pedonalja e Bulqizës ‘pushtohet’ nga qentë endacakë dhe kafshët

Ndoshta është e pabesueshme por në pedonalen e Bulqizës prej ditësh kafshët dhe qentë endacakë kanë pushtuar pedonalen e Bulqizës duke rrezikuar edhe jetën banorëve.

16:28
Video/ Ariu i murrmë tmerron pasagjerët e makinës së bllokuar në rrugë duke u ngjitur në të (fotot)

Pamje të frikshme janë publikuar së fundmi ku një ari i murrmë shuhet që kapet me kthetra përpara një makine që kishin mbetur në rrugë prej një avarie në Rusi.

16:12
Fotot/ Vajza e ish-deputetes ‘i vë flakën’ rrjetit, me bikini të zeza dhe kapele kauboj

Ada Deda, vajza e ish-deputetes së Partisë Demokratike, Albina Deda është kthyer në modelet më të komentuara të javëve të fundit.

16:06
E reja e gjymtuar nga sulmi i shimpanzesë kthehet tashmë në ‘rrëfyesen e preferuar të gorillave’ (fotot)

Angelique Todd thuajse humbi krahun nga sulmi i një shimpanzeje agresiv teksa punonte në një kopsht zoologjik në Britani, por tashmë është kthyer në “rrëfyesen e preferuar të gorillave” që kur ndihmon në majmunët në botën e egër në Afrikë.

15:39
Panairi i veprave moderne/ Art Basel u hap me 285 galeri nga 40 vende

Art Basel, panairi më i madh dhe më prestigjioz në botë për veprat moderne dhe bashkëkohore, u hap për publikun të enjten në Bazel të Zvicrës, me 285 galeri nga 40 vende dhe territore që ekspozojnë veprat e tyre më të mira, nga pionierët modernë të fillimit të shekullit të 20-të deri te artistë në zhvillim.

15:32
Fermerët i tremben tregut/ Në prag të vjeljes së shalqinit, por çmimi i shitjes nuk ju pëlqen

Fatjon Mertiri nga Bishani i Fierit është gati të mbledhë prodhimin nga toka e tij.

15:25
Vatër e madhe zjarri në Fier, rrezikohen banesa dhe biznese/ Era favorizon flakët, tri zjarrfikëse në terren

Një zjarr i përmasave të mëdha ka rënë pasditen e sotme në lagjen Sheq i Madh në Fier, në afërsi të ish fushës së mbetjeve urbane.

15:22
10 të vdekur e dhjetra të plagosur nga përplasja ‘horror’ e trenit të mallrave me atë të pasagjerëve në Indi (fotot)

Një aksident i tmerrshëm hekurudhor ka lënë një vagon të bllokuar vertikalisht në ajër në Indi.

15:22
Lagjja e re tek “5 Maji”/ Veliaj inspekton ndërtimet për familjet që mbetën pa strehë nga tërmeti

Dy godina të reja në lagjen “5 Maji” në Tiranë janë në përfundim dhe shumë shpejt do të strehojnë familjet e prekura nga tërmeti.

15:21
Fushatë pro turizmit në Kosovë/ “Mikpritja, bujaria dhe tradita  është e njëjtë ndër shqiptarë”

Entuziazmi dhe energjia e tifozëve shqiptarë në ndeshjen e parë të Shqipërisë në Kampionatin Europian ka ndezur një fushatë online në mbështetje të shqiptarëve të Kosovës.

15:09
Deklarata e Berishës pasi u la ‘non grata’ nga Apeli në Britani, Basha: Ngre pretendime imagjinare ndaj meje pas humbjes së gjyqit

Lulzim Basha reagoi pas deklaratës së ish-kryeministrit Sali Berisha pasi Apeli në Britani la në fuqi vendimin ‘non grata’ ndaj tij.

14:42
Në 7 vite 768 vendime në KPK, 256 prej tyre shkarkim nga detyra/ Kanë mbetur për t’u rivlerësuar 37 subjekte

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) shënon sot 7 vjetorin e konstituimit të tij dhe vitin e fundit të mandatit kushtetues. 

14:40
“E nisi mbretëresha, e përfundoi Mbreti”, deputeti i PS reagon pas lënies në fuqi të ‘non grata’ britanike të Berishës: Nuk ia morën parasysh as…

Deputeti socialist Erion Braçe ka reaguar pasi ish-kryeministri Sali Berisha e humbi apelin në “Komisionin Special të Apeleve të Emigracionit” në Londër, me Ministrinë e Punëve të Brendshme, “Home Office”.

14:34
Formacionet zyrtare, ja si do zbresin në fushën e lojës Rumani-Ukrainë

Rumani-Ukrainë përballen këtë të hënë në kuadër të takimit të parë të fazës së grupeve, sfidë e Grupit E që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Allianz Arena” Mynih. Ndërsa jemi në prag të këtij takimi, trajnerët Iordanescu dhe Rebrov kanë zgjedhur formacionet si do zbresin skuadrat e tyre në fushën e lojës./ […]

14:24
Edhe njëherë për Ukrainën

Nga Aladin Stafa

14:17
Nën hetim së bashku me bashkëshorten për pasurinë, Meta sulmon sërish Dumanin: SPAK, parti e paligjshme prokurorësh

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, vazhdoi me sulmet ndaj Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion dhe kreut të këtij institucioni, Altin Dumani, gjatë konferencës së radhës për mediat.

14:14
Sergio Ramos e mbyll me Sevillan, dy alternativa për të ardhmen

Sergio Ramos mbajti verën e kaluar premtimin për t’u rikthyer te Sevilla, skuadra e tij e zemrës dhe ajo ku hodhi hapat e para si futbollist profesionist.

14:13
Pas vendimit për Sali Berishën, reagon Home Office: U panë të gjitha provat!

Pas vendimit te Komisionit Special të Apeleve të Emigracionit në Londër, ka reaguar ministra e brendshme britanike, e cila e ka shpallur Sali Berishen non grata.

13:50
Beleri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Apeli vendos për fatin e tij më 25 qershor, u dënua nga GJKKO me 2 vite burg për korrupsion në zgjedhje

Apeli i Posaçëm do të vendosë më 25 qershor për fatin e Belerit, nëse është apo jo fajtor për shitblerjen e votave lokale të zgjedhjeve të vitit 2023.

13:47
Kosova “kthen” nga Shqipëria: Bien 70% importet me Serbinë, rriten me vendin tonë!

Drejtori i Doganës në Kosovë, Agron Llugaliu pohon se pas vendosjes së vendosjes së masave të sigurisë nga qeveria, është niveli i importit nga Serbia ka rënë me 70%, ndërsa është rritur nga ana tjetër me Shqipërinë.

13:43
Ukraina, samiti i paqes “pa unitet”: Putini mund të vijë edhe me mandate arresti!

Mënyra sesi duhet të përfshihet Rusia në këtë proces u bë shkas që në dokumentin përfundimtar të samitit të paqes për Ukrainën në Zvicër, të mos arrihej unanimiteti mes më shumë se 90 vendeve pjesëmarrëse.

13:40
Nga lojtari që nuk shënonte kurrë gol, në yllin e Italisë/ Barella, futbollisti që kurrë nuk u dorëzua për të realizuar ëndrrat

Gazetta.itt i ka kushtuar një artikull Nicolo Barellas, lojtarit të kthyer tashmë në yllin e Italisë.

13:32
“Ç’na tha Sylvinho pas Italisë”, Mitaj mbron Hysajn për uljen e kokës te goli i Barrela: Ka dhënë shpirtin për Kombëtaren

Mario Mitaj doli sot në konferencën për shtypin përpara Shqipëri-Kroaci – të mërkurën (15:00) në Hamburg – dueli i dytë i kuqezinjve në grupin B të Euro 2024.

13:24
“Më jep 10 copa druri dhe Hysajn t’i bëj…11”/ Rrjeti nuk ka të ndalur, Hysaj “masakrohet” për golin e Italisë

Momenti kur Elseid Hysaj ul kokën dhe topi i gjuajtur nga Barrela përfundon në rrjetë, i ka ‘frymëzuar’ krijuesit e memeve në rrjetet sociale.

13:15
Humbi gjyqin për heqjen e “non-grata”, Berisha sulmon Komisionin e Apelimit dhe ambasadorin britanik: Turp diplomatik, më dënuan me deklaratat e Bashës

Lënia në fuqi e non-gratës britanike, nuk u prit mirë nga Sali Berisha i nga arresti shtëpiak e cilësoi procesin e ndjekur  nga Komisioni Special i Apeleve dhe Emigracionit ne Londër si të pabazuar në prova dhe të ndikuar politikisht me qëllim goditjen e opozitës.

13:15
“I dyshuar për lidhje me krimin e organizuar dhe korrupsion”, Reuters: Britania rrëzoi apelin e Berishës për heqjen e ‘non-grata’, ish-kryeministri nën akuzë edhe për…

Udhëheqësi i opozitës shqiptare Sali Berisha, ish-presidenti dhe ish-kryeministri i vendit, humbi të hënën apelin e tij kundër ndalimit të hyrjes në Britani për lidhje të dyshuara kriminale.

13:13
“Vëlla, qëllo lojtarët dhe tifozët e Realit”, evitohet tragjedia e madh në Spanjë

Terrorizmi është rikthyer për të kërcënuar futbollin spanjoll.

13:01
Po shtronte linjën e internetit, humb jetën tragjikisht pasi bie në kontakt me energjinë elektrike 40-vjeçari

Një punëtor 40-vjeçar humbi jetën këtë të martë, pasi ra në kontakt me energjinë elektrike, teksa shtronte një linjë interneti në Kavajë.

12:44
Sherri në familjen mbretërore/ Pushohen hetimet për videon e dhunës! Zbulohet kush e publikoi, ra në duart e partneres së re të Princ Lekës

Prokuroria e kryeqytetit, pasi ka çuar për gjykim dosjen për dhunë në familje ndaj Princ Lekës, Elia Zaharisë dhe babait të saj, ka pushuar çështjen për nxjerrjen e sekretit hetimor.

12:27
Objekt kritikash dhe memesh në rrjetet sociale pasi uli kokën, Elseid Hysaj merr vendimin e papritur

Mbrojtësi i kuqezinjve që luan në Seria A, Elseid Hysaj ishte një prej lojtarëve më të kritikuar në përfundim të ndeshjes me Italinë për shkak të atij veprimi teksa uli kokën te gjuajtja e Barrelës duke lënë topin të përfundonte në rrjetë.

12:21
Turistët kanë ndryshuar! Në Durrës ka më shumë perëndimorë dhe nordikë, ankohen për plastikën

Në Durrës, në dallim nga sezonet e kaluara, kur shumica e turistëve të huaj vinin kryesisht nga vendet e Europës Lindore dhe Qendrore, këtë vit mbizotërojnë turistët perëndimorë. Bizneset që operojnë në sektorin e turizmit shprehen të kënaqura me ecurinë dhe flukset turistike të këtij sezoni.

12:21
Ekskluzive/ Sali Berisha humb Apelin, mbetet “non grata” në Britani! Top Channel siguron vendimin e gjykatës

Sali Berisha do të vijojë ta ketë të pamundur hyrjen në Britaninë e Madhe!

12:13
Djathë korçe për francezët/ Fermerët në fshatin Shtyllas i janë përkushtuar rritjes së bagëtive

Eni Pino është një i ri që e ndan jetën mes Korçës dhe fshatit të tij të lindjes ku i është përkushtuar punës në blegtori. 

12:06
Fshatrat me vila bosh! Emigracioni, shkaku kryesor i braktisjes në zonën e Gruemirës

Kushdo që ka lëvizur qoftë edhe një herë të vetme në aksin rrugor Shkodër – Malësi e Madhe -Hani i Hotit, është çuditur nga numri i madh i vilave që të shoqërojnë thuajse gjatë gjithë 30 kilometrave të kësaj rruge.

12:00
Braktisi Bashën pasi vula i kaloi Berishës, Kreshnik Çollaku: PD më e madhe se çdo kryetar

“Partia Demokratike, më e madhe se çdo kryetar”, thotë deputeti demokrat Kreshnik Çollaku, në një reagim për mediat pasi u largua nga grupimi i Lulzim Bashës, pasi ky i fundit humbi vulën dhe logon e partisë.

11:38
Zbulohet urdhri i Rrumbullakut/ Vettingu në Polici, efektivët do të deklarojnë edhe dhuratat që marrin, komunikimet elektronike dhe…

Procesi i vetting-ut do të aplikohet edhe në Policinë e Shtetit. Punonjësit e Policisë do t’i nënshtrohen një procesi për verifikimin e integritetit.

11:26
VIDEO/ Plagosën familjen siriane, arrestohen shqiptari dhe rusi në Greqi! Zbardhen emrat

Policia greke ka vënë në pranga një shtetas shqiptar dhe një rus, të akuzuar për plagosjen me sende të forta dhe armë të 3 pjesëtarëve të një familje siriane në Hania të Greqisë.

11:17
“I ofruam Messit 1.4 miliardë euro, por refuzoi”, a mund të besohet presidenti i Al Hilal?

Në një intervistë për kanalin NIBC, presidenti i Al Hilal, Anmar Al Haili, zbuloi detajet e ofertës astronomike që bëri në verën e vitit 2023 për të nënshkruar me Lionel Messin.

11:07
Temperatura ekstreme deri në 46 gradë, vdesin 14 pelegrinë gjatë Haxhit në Mekë

14 pelegrinë, shtetas jordanezë kanë ndërruar jetë gjatë pelegrinazhit të Haxhit në Arabinë Saudite, për shkak të të nxehtit përvëlues.

11:06
Shkelën perimetrin e sigurisë, bllokohen dy mjete lundruese në Palasë dhe Zvërnec! Gjobiten drejtuesit

Brenda 24 orëve në Palasë dhe Zvërnec janë bllokuar dy mjete lundruese që shkelën perimetrin e sigurisë, duke rrezikuar jetën e pushuesve.

11:04
Mbappe kundër të djathtës ekstreme në Francë: Situata është kritike! Ne futbollistët duhet të veprojmë, s’mund të përfaqësohem nga një vend që…

Kylian Mbappe dërgoi një mesazh kundër ekstremit të djathtë mes trazirave politike të shkaktuara nga humbja e partisë së Macron në zgjedhjet evropiane dhe vendimi i presidentit francez për shpalljen e zgjedhjeve të parakohshme .

10:52
Renditja e qyteteve me koston më të lartë të jetesës për vitin 2024

Kryeqyteti britanik, Londra është renditur në listën e 10 vendeve më të shtrenjta për punonjësit e huaj, në një indeks global.

10:51
Shpërbëhet kabineti i luftës në Izrael, Netanyahu merr vendimin pas largimit të Gantz! Çfarë ndodh tani?

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka shpërbërë kabinetin prej gjashtë anëtarësh të luftës, pak ditë pas largimit nga qeveria të ish-gjeneralit Benny Gantz.

10:47
Studimi/ Njerëzit po u shmangen lajmeve, injorim në nivel rekord nga përdoruesit e rrjeteve sociale në mbarë botën

Çdo herë e më shumë, njerëzit po u shmangen lajmeve, duke i konsideruar depresive dhe të mërzitshme, sipas një hulumtimi global, të kryer nga Instituti Reuteres i Universitetit të Oksfordit.

10:32
Di Biagio: Itali e bukur për 60 minuta, Chiesa ndër 3 më të fortët

Luigi Di Biagio, i cili provoi një aventurë të shkurtër te Dinamo City në Superiore edicionin e kaluar (1 gusht 2023-23 tetor 2023), analizoi suksesin 2-1 të Italisë ndaj Shqipërisë në Euro 2024.

10:29
E pazakontë! Profesori i Koresë së Jugut prodhon kokrra orizi me mish brenda! Synon të ndryshojë proteinat globale

Në një laborator të vogël në Seul, një ekip shkencëtarësh të Koresë së Jugut po injektojnë qeliza të kultivuara të viçit në kokrra individuale orizi përmes një procesi që ata shpresojnë se do të ndihmojë në revolucionarizimin e mënyrës sesi ushqehet bota.

10:18
Southgate: E vështirë kundër ekipeve që vetëm mbrohen, Bellingham “magjik”

Jude Bellingham i dhuroi Anglisë tri pikët e para në Euro 2024 me golin e realizuar ndaj serbëve, triumf që u arrit me shumë vështirësi.

10:13
Katër të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda pak ditëve, çfarë po ndodh me turistët në Greqi?!

Katër turistë të vdekur dhe pesë të zhdukur brenda disa ditëve në Greqi, janë shifra shqetësuese për vendin që gjatë sezonin pret mijëra turistë çdo ditë.