Së Shpejti
Reality Show më i suksesshëm rikthehet këtë sezon televiziv në ekranin e Top Channel, në një version krejtësisht të ri. Big Brother Vip do të jetë formati argëtues më interaktiv i ekranit.
Përgjatë 100 ditëve të izolimit, personazhe publike nga fusha të ndryshme do të bashkëjetojnë në shtëpinë më të përgjuar të botës, ku do t’u duhet të përballen me sfida aspak të lehta diktuar nga “vëllai i madh”. Të gjithë në garë për të rezistuar deri në fund dhe për të fituar Çmimin e Madh 100,000,000 lekë.
Së Shpejti
Balkan Project një emision që do të flasë shqip në të gjithë Ballkanin.
E hënë-e premte, 18:15
Për’Puthen është një talk show dashurie, i cili sjell histori të vërteta dhe të gjalla të njohjeve mes të rinjve . Ashtu sikundër ato ndodhin në jetën reale, pa filtra. Aty paraqitet zhvillimi i njohjeve të reja mes protagonistëve, por trajtohen edhe fenomene që ndodhin çdo ditë në shoqërinë tonë, përtej shkëlqimit të televizionit.
E martë, 22:30
Programi “Top Story” është një cikël dokumentarësh investigativë që synon transparencën, gabimet e qeverisë, inkompetencën, indiferencën, financat publike dhe çështje të tjera. Ky produkt televiziv përfshin realizimin e intervistave me vetë protagonistët apo zyrtarët përgjegjës në terren, filmime në vendngjarje, informacione konfidenciale, materialeve arkivore dhe dokumente zyrtare. Ky cikël trajton fenomene që prekin shoqërinë tonë, nëpërmjet detajeve ekskluzive dhe të pathëna.
Çdo të Shtunë, Ora 14:10
ArtKand është një program televiziv në formën e një ankandi veprash arti. Piktura, skulptura, antikuare e çdo vepër arti mund te bëhet pjesë e programit. Për ty artist, koleksionist apo menaxher arti qe po kërkon një vend ku të shesësh. Apo për të gjithë ju qe doni te zotëroni veprat më të mira të artistëve tanë. ArtKand është dritarja e duhur!
Çdo të shtunë
Protagonistët gjenden ballë për ballë njëri tjetrit të ndarë nga një ekran dhe përpiqen të zgjidhin një konflikt apo të shprehin ndjenjat dhe mirënjohjen që kanë për personat e zemrës.
E diel, 21:00
"Portokalli" është spektakli më i madh i humorit në Shqipëri. Çdo të diel, ora 21:00 në Top Channel nën moderimin e Salsano Rrapi dhe Fjoralba Ponari.
Çdo të premte, Ora 23:00
AVENTURIERËT! Ky është titulli i Reality Show-t më të ri në Shqipëri. I influencuar nga formatet amerikane më të suksesshëm ndër vite. Aventurierët përshtasin stilin dhe dinamikën vizuale të këtyre formateve, duke sjellë kështu, diçka krejt të re në tregun shqiptar.
Çdo të diel, Ora 12:30
Programi “E Diell” ka karakter argëtues, pak informativ, edukativ i cili në thelb nuk ka qëllim konkurues, por sjelljen përpara teleshikuesit shqiptar brenda dhe jashtë vendit një formë të re komunikimi përtej skemës së njohur apo moderimit “One man show”.
Çdo të shtunë, Ora 20:10
Programi “Gjurmë shqiptare” përfshin një audiencë të të gjitha moshave e provuar kjo në pesë sezonet e para. Përfshirja e temave historike, zbulimi i zonave të ndryshme, brenda dhe jashtë Shqiperisë, promovimi i pjesëve të fjetura, shpalosja e kultures, trashëgimisë, ndërthurur me të sotmen ben që audienca e përthithur të jetë e konsiderueshme dhe gjithëpërfshirëse.
Një pjesë e temave historike apo edhe e zonave që trajtohen në Gjurmë Shqiptare nuk njihen ose janë trajtuar perciptazi në historiografinë shqiptare.
E hënë - E premte, Ora 12:45 -14:45
Çdo ditë në një transmetim live do të vijnë ngjarje të aktualitetit, fenomene, histori njerëzore, por edhe ngjarje të bujshme, ku programi do të thellohet në to për të sjellë ekskluzive protagonistët e tyre. Lidhje direkte nga e gjithë Shqipëria. Dinamika e jetës shqiptare do të jetë çdo ditë në ekranin e Top Channel me prezantues: Erjona Rusi & Flori Gjini.
E hënë - E premte, Ora 15:40
Programi “Top Talk” është i mbështetur në konceptin e intervistimit të një personazhi të vetëm për temën më të rëndësishme të ditës. Intervista e trajtuar është projektuar me minutazh të shkurtër dhe me pyetje të drejtpërdrejta, për të ballafaquar të intervistuarin me fakte, prova, dëshmi apo qëndrime mbi ngjarje dhe rrethana me të cilat personi i intervistuar lidhet në mënyrë direkte ose të tërthortë.
E hënë - E premte, Ora 17:00 - 18:15
“Ftesë në pesë” është një program sa informues aq edhe argëtues. Ngjarje kulturore, ndodhi në jetën e VIP-ve, fokusim mbi marrëdheniet familjare të politikaneve e personave publike, pasqyrim të historive të prodhuara nga reality dhe talent show të ndryshëm. Prezantuar nga Bieta Sulo.
E hënë - E premte, Ora 20:10 - 20:55
"Fiks fare" është nje program i gazetarisë investigative. Një program kritik dhe problemor, i cili nëpërmjet humorit dhe satirës denoncon dukuri negative të jetës sonë si korrupsioni, vjedhjet, shkeljen e ligjeve nga ana e zyrtarëve, shkeljen e të drejtave të njeriut etj. "Fiks Fare" nisi transmetimin në 19 dhjetor 2002 dhe është i pari emision me thyerje tabuje në praktikën gazetareske.
Çdo të hënë, Ora 23:00 - 00:25
Programi “Proçesi Sportiv” është formati më i ndjekur dhe më i rëndësishëm sportiv në vend, fitues çdo vit i sondazheve të IMA Albania si programi më i ndjekur. Pamjet e ndeshjeve të javës, golat, analiza e arbitrave, të ftuar special të cilët vijnë çdo javë në emision.
E hënë - E premte, Ora 07:00 - 09:50
Programi  Wake up, programi i mëngjesit me tema qe trajtojnë: një sjellje sociale,  fenomene apo tabu te shoqërisë, që  vijnë si reflektim i ngjarjeve të ditës. Një program informues, edukativ, promovues dhe argëtues. Prezantuar nga Isli Islami, Oriela Nebiaj
Çdo të shtunë, Ora 18:00 - 19:20
Programi “Hipokrati” sjell filozofinë e jetesës së shëndetshme, synon të jetë guida e njerëzve, pacientëve në përballjen me sëmundjen, duke promovuar mjekesinë e sigurtë.
Çdo të diel, Ora 20:20 - 20:53
Programi “Exclusive” vjen prej gati 15 vitesh, çdo të diel në mbrëmje në ekranin e Top Channel si thellim i aktualitetit, historisë, kulturës dhe sportit. Personazhe dhe histori të patreguara më parë.
Çdo të shtunë, Ora 17:00 - 17:50
Programi "Fshatrat e Shqipërisë” vë në dukje zhvillimin e fshatit, ekonominë rurale, investimet në infrastukturë apo akomodimin nëpër bujtina të turistëve. Një program që sheh dhe prek projektet e agroturizmit dhe zhvillimin e kapitalit njerëzor.
Çdo të hënë, të mërkurë, të premte ora 20:30 në Top News, si dhe në orën 18:00 premierë në kanalin e Top Channel të YouTube
"Oferta më e mirë” është nje emision qe i dedikohet reklamimit të bizneseve me anë të videove, intervistave me përfaqësues të biznesit, dhe realizim e profileve të bizneseve. Ky program është një udhëzues për produktet, shërbimet, çmimet, ofertat, që bizneset ofrojnë për konsumatorin, si dhe për identifikimin e nevojave të konsumatorit.
Çdo të diel, ora 16:45 në Top News dhe ora 17:15 Premierë në YouTube, Top Channel Albania
Programi “Lindje Perëndim” ofron një qasje të plotë të zhvillimeve ndërkombëtare përmes analizimit më të thellë të ngjarjeve të aktualitetit, të cilat për shkak të presionit të afateve kohore, nuk e gjejnë dot një mbulim të tillë gjatë edicionit të lajmeve.
Çdo të shtunë, Ora 21:00
Programi “Shiko Kush Luan” është një game show argëtues që përfshin brenda vetes personazhet më të dashur të publikut. Aktorë, këngëtarë, sportistë, politikanë, gazetarë janë të ftuarit në këtë show, pjesë e një gare të përbashkët që krijon shumë humor, zbavitje, muzikë dhe të famshëm të ardhur në një dimension që nuk janë pare ndonjëherë për publikun e gjerë.
Jeta e personazheve të njohur përtej ekranit dhe rrjeteve sociale
“Në shtëpinë tonë” ishte një program i përditshëm i cili synonte të informonte shqiptarët  për prodhimet tona nga ushqimoret tek industrialet, shërbimet që mund t’ju ofrohen, si ndryshon tregu shqiptar, këshilla praktike dhe shumë informacione të tjera tënevojshme për të gjithë ne.
Së shpejti...
Top Awards, ceremonia e çmimeve të kanaleve televizivë dhe radiofonikë të Top Media për Muzikën. The Top List, shikoni tani klasifikimin e javës.
Top Show, një program prej 15 vitesh në Top Channel iprezantuar nga Alban Dudushi. Ky format ka trajtuar fusha tëndryshme të artit, politikës, biznesit dhe shoqërisë qytetare, me përfshirjen e vetë publikut të cilët diskutojnë në një ambient spontan mbi tema të nxehta për shoqërinë shqiptare dhe mëgjerë.
“The Voice Kids” ishte një show muzikor, ku fëmijëtemocionojnë rriturit, ku pasioni i tyre për muzikën është imadh se vetë mosha e tyre.
Cdo dite gjate veres, Ora 18:00
Programi  “Pushime on Top” është guida e ditëve të nxehta të verës. Publiku që qëndron në shtëpi mund të këshillohet për destinacione të ndryshme, mundësi pushimi e argëtimi në Shqipëri, duke  gërshetuar kulturën dhe traditën shqiptare.
Jehó është një festival kënge, kushdo artist ose grup që ka një këngë të kompozuar dhe të pa publikuar më parë mund të marrë pjesë.
“Soiree” ishte një program i moderuar nga Jonida Shehu, kubëheshin bashkë personazhe të ndryshëm për të përjetuar njëmbrëmje të çlirët, pa doreza dhe klishe, një mbrëmje kunëpërmjet muzikës zbërthehen shumë situata, personazhe dhetema diskutimi, personazhe të fushave të ndryshme në një rrëfimtë sinqertë para një gote vere natën vonë.
Informacione, show biz, intervista, paparazzi, të pathënat e personazheve publike shqiptare dhe të huaj.
Çdo ditë
Top Arena është emisioni sportiv i dedikuar EURO2020 por jo vetëm. Përgjatë një muaji ky program do të jetë shoqëruesi juaj në këtë maratonë sportive të futbollit europian. Të ftuar special, analizë e detajuar e çdo ndeshjeje, lojëra të shumta, si edhe dinamikat në “Trotuarin e Natës” do të jenë pjesë e mbrëmjes suaj. Atmosfera e vërtetë sportive gjendet tek Top Arena.
Çdo të Diel 20:20
"Për’Puthen on Tour"  show veror me audicione të hapura në qytetet më të mëdha në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Malin e Zi. Cilët janë personazhet që synojnë të jenë pjesë e sezonit ri,  dhe si do të jetë përballja e tyre me personazhet e  njohur të "Për'Puthen"?
Programi “Top Talent” është show dedikuar për zbulimin e talenteve në kategoritë: gazetarë, moderatorë dhe interpretues të veçantë. Një spektakël nga autorja Ledja Liku. “Top Talent” është një mundësi për të gjithë gazetarët dhe prezantuesit e rinj, që synojnë të jenë pjesë e televizionit por edhe për të gjithë interpretuesit në zhanera te ndryshëm. Nuk eshte vetem nje talent show, po edhe nje spektakel per t'u argetuar.
Çdo të Enjte, Ora 23:15
Një program që sjell për publikun një profil gjithë përfshirës të kandidatëve për deputetë për zgjedhjet parlamentare 2021. Do jemi në të gjithë Shqipërinë, me çdo kandidat që synon të jetë deputet.
Çdo të premte, Ora 21:00
Show “Hell's Kitchen/ Kuzhina e Djallit” është ndër formatet më të suksesshme të kuzhinës në botë. Ky format i dimensionit totalisht ndryshe në audiencën shqiptare permban sfidë, garë, pasion, art i të gatuarit, emocione dhe surpriza në çdo episod të tij për dy skuadrat përballë njëra-tjetrës.
Çdo të hënë, mërkurë dhe të premte, Ora 17:00 në Top News dhe 19:00 premierë në YouTube, Top Channel Albania
Programi "Ora e Tiranës" ka për qëllim të promovojë çfarë ndodh në Tiranë, duke sjellë për publikun e gjerë atmosferën, çështje të ndryshme sociale të jetës urbane dhe ofertën kulturore të kryeqytetit të rreth 1 milion banorëve.
Çdo të Djelë, Ora 21:00
Programi dating më i ndjekur në Shqipëri vjen të dielën mbrëma me ngjarje exclusive, të pathënat e javës , takimet, xhelozite, diskutimet, te ftuar, etj...Çdo të diel, nga data 3 janar, në ekranin e Top Channel.
Së shpejti
Një reality show që do t’ju prezantojë javë pas jave dëshirat më të pabesueshme të fëmijëve shqiptarë. Moderatorja Fjoralba Ponari, do të udhëtojë në shkolla të ndryshme të vendit, aty ku do të mbledhë dëshirat përmes të cilave, dikujt do t’i ndryshojmë ditën e dikujt jetën përgjithmonë. Histori emocionuese, prekëse dhe njëherazi qesharake, të rrëfyera me pafajësinë e fëmijëve,së shpejti në ekranin e Top Channel.
Çdo të Mërkurë dhe të Shtunë premierë në kanalin e Youtube,Top Channel Albania, Ora:20:00
Trego historinë tënde. Rregjistrohu në Diaspora. Top Channel mirëpret të gjithë shqiptarët jashtë vendit të bëhen pjesë e këtij projekti.
E hënë - E Enjte, Ora 21:00
Programi “Open”, arena e debateve televizive për çështjet më të rëndësishme të politikës dhe aktualitetit, intervista me përfaqësuesit kryesor të shtetit dhe jo vetëm, dhe trajtimin e çdo cështjeje tjetër sensitive për shoqërinë tonë.
Çdo ngjarje e madhe politike, por edhe problematikat e aktualitetit apo tematikat e  rëndësishme sociale marrin vëmendjen maksimale nga stafi “Open” për t’u përcjellë më pas tek publiku në mënyrën më profesionale të mundshme.
Një emision nga Eni Vasili

“Pop Culture” ishte një projekt me rubrika të strukturuara që përfshinte një grupmoshë zgjeruar, sigurisht pa humbur argëtimin dhe natyrshmërinë si pikë të fortë të programit. Pop Culture përfshinte disa rubrika: Pop People, Pop Buzz, Pop Youth, Pop 5, Një ditë me Dojnën, të cilat sollën frymën rinore të audiencës shqiptare.

Top Bloggers është një eksplorim i destinacioneve turistike nga veriu në jug në formën e një video blogu.