E premte, 19 Korrik 2024
08:32
Blindohet rezidenca verore e Putinit! Ka një mbrojtje të re ajrore që askush nuk mund të depërtojë

Ndërsa Ukraina bëhet më e guximshme në goditjen e objektivave thellë brenda Rusisë, Moska ka rritur në heshtje masat e sigurisë rreth rezidencës së Presidentit Vladmir Putin në veri të Moskës.

08:16
“Vitin tjetër do mirëpresim Samitin e Komunitetit Politik Europian”, Rama jep lajmin e mirë përmes një video nga takimi me liderët europianë në Britani

Kryeministri Rama ditën e djeshme ka marrë pjesë në samitin e liderëve evropianë që u mblodh në Oksford në pallatin Blenheim, vendlindjen e udhëheqësit britanik të kohës së Luftës së Dytë Botërore, Uinston Churchill.

08:10
Mësohet motivi, ja përse nuk duhet t’i gudulisni foshnjat!

Gudulisja mund të jetë traumatike Shumica prej nesh kanë të paktën një kujtim të pakëndshëm të përpjekjes për të ndaluar një gudulisje, por duke qeshur aq shumë sa nuk mund të flisnim. Herë të tjera, ne thoshim vazhdimisht ndalo ose përpiqeshim të largoheshim ndërsa gudulisja vazhdonte. Gudulisja e zgjatur mund të përshpejtojë rrahjet e zemrës, […]

07:58
Mikautadze përshëndetet me Metz-in: Mbreti juaj Georges i falenderon të gjithë!

Georges Mikautadze është gati për të nisur aventurën e re me Lyon-in, ndërsa ka firmosur një kontratë deri më 30 qershor 2028.

07:47
Nuk e takoi kurrë babanë, Arnita Beqiraj në një rrëfim si kurrë më parë! Më thonë që jam sozia e tij, por…

Ish-missi dhe regjisorja Arnita Beqiraj ka qenë e ftuar në “Ftesë në 5” ku ka folur për jetën e saj personale dhe profesionale.

07:36
3 shenjat e horoskopit që harxhojnë më shumë kohë online!

Ju ndoshta mendoni se rrini shumë online sepse lëvizni virtualisht nëpër rrjete sociale, bëni komente apo pëlqeni postimet e personave të tjerë, por të jesh në mënyrë të vazhdueshme online ka disa ndryshime.

07:25
Paralajmërimi i zyrtarëve: Rreziku ndaj SHBA dhe Europës nuk do ndalet nga përfundimi i luftës së Ukrainës

Përfundimi i luftës në Ukrainë mund të mos mjaftojë për t’i dhënë fund rrezikut në Evropë apo edhe në Shtetet e Bashkuara, mendojnë disa diplomatë të lartë evroipanë, si dhe gjenerali më i lartë i forcave amerikane në Evropë.

07:20
VIDEO/ Një i vdekur dhe tetë të plagosur nga një shpërthim i shkaktuar nga një dron në Tel Aviv

Një shpërthim ka ndodhur rreth orës 03:15 në qendër të Tel Avivit , si pasojë e të cilit një person ka humbur jetën dhe tetë të tjerë janë plagosur lehtë.

07:14
I nxehti ekstrem dhe mot i paqëndrueshëm! Sa do arrijnë temperaturat për këtë të premte

Ditën e sotme vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të paqëndrueshme dhe të nxehta.

07:03
Trump merr zyrtarisht emërimin për të kandiduar si President: S’do isha këtu sot nëse nuk lëvizja kokën atë ditë, Bidenit nuk ia përmend më emrin

Vetëm pesë ditë pasi i mbijetoi atentatit ndaj tij gjatë një tubimi elektoral, ish-presidenti Donald Trump iu drejtua të enjten Kuvendit Kombëtar Republikan duke pranuar emërimin e tij si kandidat zyrtar për president, me një fjalim të projektuar për të bashkuar partinë e tij dhe më gjerë vendin, në mbështetje të kandidimit të tij të tretë radhazi për në Shtëpinë e Bardhë.

E enjte, 18 Korrik 2024
23:00
Osmani: Serbia dhe Rusia do të vazhdojnë të tentojnë ta destabilizojnë Kosovën dhe rajonin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, përsëriti akuzat se Serbia dhe Rusia po vazhdojnë të tentojnë që të destabilizojnë Kosovën, por edhe rajonin.

22:52
Aksident i frikshëm në superstradën Lezhë-Laç, përplasen dy makina, njëra përfundon në parkingun e lokalit, dëmton edhe 8 të tjera

Aksident i frikshëm në superstradën Lezhë-Laç, në afërsi të kryqëzimit të Spitenit.

22:46
“Duhet ta kishim përmendur ligjin e luftës në vizitat në Greqi”, sekretari i Omonia-s: Çështjet juridike të adresohen te organet përkatëse

Marin Suli, Sekretar i Omonia-s, i ftuar në Top Story për projekt deklaratën e miratuar sot në Kuvend për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë, tha se duhet të ketë një marrëveshje të saktë që mos ketë nëntekste. 

22:35
Bota e kinemasë në zi, ndahet nga jeta komediani legjendar, Bob Newhart

Bob Newhart , komiku i këndshëm, por shumë satirik, seritë televizive të të cilit “The Bob Newhart Show” dhe “Newhart” ishin hite të mëdha gjatë viteve 1970 dhe ’80, vdiq të enjten në Los Anxhelos, në moshën 94-vjeçare.

22:31
“Digjet” Europa, Greqia mbyll Akropolin gjatë drekës, në Kroaci temperatura në det arrin shifra rekord. CNN: Në Shqipëri një pjesë e nëpunësve do punojnë nga shtëpia

Akropoli në Greqi mbyllet për orë të tëra, temperaturat shënojnë rekord në Kroacisë teksa planifikon të ushqejë kafshët e kopshtit zoologjik me lulekuqe, ndërsa Italia, zona e Evropës Jugore po piqet nën një valë ferri.

22:26
Shërbeu për 8 vite si zv.president i tij, Obama i kërkon Biden që të tërhiqet nga gara

Barack Obama, sipas The Times, u ka thënë miqve se Presidenti Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht mundësinë për t’u tërhequr nga gara presidenciale.

22:24
Vllaznia turpërohet në Shkodër, kuqeblutë munden me poker nga ekipi islandez dhe i thonë “lamtumirë” Europës

Vllaznia është mposhtur me rezultatin 0-4 në “Loro Boriçi” nga Valur, duke u larguar kështu nga Europa.

22:12
“Duam ose t’i marrim hallallin, ose t’i japim paratë”, Idrizi rrëfen për herë të parë historinë e familjes: Dy grekë erdhën dhe na kërkuan, jetonin te shtëpia jonë dhe…

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot heqjen e ligjit të lutës me Greqinë. Pas këtij votimi, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ishte i ftuar në emisionin Top Story, ku foli për këtë zhvillim shumë të rëndësishëm për çamët, teksa falënderoi kolegët që e votuan.

22:06
Një gol i minutës së tretë “djeg” Tiranën në Elbasan, bardheblutë eliminohen nga Europa pas disfatës me Torpedon

Tirana është eliminurar nga kualifikueset e Ligës së Konferencës, pas disfatës 0-1 nga Torpedo Kutaisi në “Elbasan Arena”.

22:03
“Ligji i luftës me Greqinë, fyerje e integritetit për ne”, Idrizi tregon rrugën për të mbyllur çështjen: Të informojmë NATO dhe BE-në

Shpëtim Idrizi, kreu i PDIU, i ftuar në “Top Story”, pas miratimit për heqjen e ligjit të luftës, që u propozua nga vetë ai, tha se kjo ishte rruga e duhur.

21:44
“O legen?”, protestuesit për votën e diasporës jashtë Kuvendit përplasen fizikisht me policinë, tentojnë t’u afrohen deputetëve

Një grup protestuesish janë mbledhur sot para Kuvendit të Shqipërisë, teksa kërkonin që Diaspora të ketë të drejtë të votojë në zgjedhjet e 2025.

21:34
Skena të turpshme nga Malta, portieri serb i Marsaxlokk përplaset me lojtarët e Partizanit dhe provokon tifozët me 3 gishtat

Partizani arriti të kualifikohej në turin e dytë të Ligës së Konferencës, pasi mundi në Maltë skuadrën e Marsaxlokk me rezultatin 1-2, vetëm në minutat e fundit.

21:21
U tërhoq nga grupi i PD, Agalliu: Një parti e udhëhequr nga non-grata nuk mund të jetë e ardhmja 

Deputeti Arbi Agalliu pak ditë më parë ka njoftuar largimin nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike.

21:19
Fiks Fare/ Prokuroria dhe gjykata harruan dosjen në sirtar, 35-vjeçari nuk përfitoi nga amnistia!

“Fiks fare” denoncoi veprimet e Prokurorisë dhe Gjykatës së Korçës, të cilat harruan në sirtar një dosje. Prokuroria nuk e dërgoi vendimin për t’u ekzekutuar, duke e mbajtur plot 13 muaj. Nga ana tjetër, megjithëse nuk ishte apeluar, gjykata nuk e zbardhi vendimin për të marrë formë të prerë, duke e mbajtur dosjen në sirtar prej 16 muajsh.

21:17
Debate në KLP, Tiranës dhe Elbasanit i mungojnë 51 prokurorë

Anëtarët e këshillit të lartë të prokurorisë I ashpërsuan sërish tonet me njëri-tjetrin. Pika që nuk ranë dakord ishte ajo e transferimit pa pëlqim të tetë prokurorëve nga rrethet e tjera drejt Tiranës dhe Elbasanit.

21:10
VIDEO/ Plagosi me armë të moshuarin në lokal, momenti kur policia arreston autorin. Kryen kontrolle në makinën e tij

Një 31-vjeçar ka plagosur me armë zjarri një të moshuar në Durrës, i cili ndodhet në spital. 

21:07
Samiti i radhës në Shqipëri më 2025! Zbardhen diskutimet e kryeministrit të ri britanik me Edi Ramën

Samiti i liderëve evropianë në Oksford në pallatin Blenheim, vendlindjen e udhëheqësit britanik të kohës së Luftës së Dytë Botërore, Uinston Churchill, pati në qendër të takimeve dhe diskutimeve çështjet e sigurisë dhe migracionit, ku kjo e fundit nuk u cilësua më “sfidë”, sesa “krizë”.

21:00
DASH nuk i “ndahet” Sali Berishës, përmendet në raportin për klimën e investimeve: Politikani i shpallur non-grata, tentoi të hynte me forcë në…

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin e fundit për klimën e investimeve në vendin tonë, ku mes të tjerash përmend sërish Sali Berishën, i shpallur non-grata nga SHBA.

20:59
Fitore në frymën e fundit, Partizani përmbys Marsaxlokk në Maltë dhe kualifikohet në turin e dytë të Ligës së Konferencës

Partizani ka arritur të triumfojë me përmbysje në Maltë kundër Marsaxlokk me rezultatin 1-2, duke avancuar për në fazën tjetër të kualifikueseve të Ligës së Konferencës.

20:37
Fituese e shumë çmimeve, ndahet nga jeta shkrimtarja e njohur spanjolle

Shkrimtarja e njohur Rosa Regàs ka ndërruar jetë këtë të mërkurë në rezidencën e saj në Llofriu (Girona) në moshën 90-vjeçare për arsye që nuk dihen ende, ka bërë me dije familja. Emri i saj fitoi të gjitha llojet e çmimeve dhe njohjeve, si çmimi Nadal, çmimi Planeta apo çmimi José Luis Sampedro , ndër shumë të tjera.

20:23
“Librat e Ramës dhe Bashës treguan kush është qëllimi i tyre”, ish deputeti i PD: Nga ‘Misioni’ te ‘Kurbani’, për sa kohë shqiptarët do t’i blejnë…

Deputeti i PD Myslim Murrizi në një shkrim, opinion, ka folur për librat e botuar nga Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke thënë se librat treguan dhe qëllimet e tyre.

20:21
EMRAT/ Qëlloi me armë zjarri të moshuarin në Durrës, në pranga 31-vjeçari! Konflikti nisi në…

Një 31-vjeçar ka plagosur me armë zjarri një të moshuar në Durrës.

20:00
Ekskluzive/ “Më tregoi për vajzën që përdhunoi dhe e vrau”, Alda Nikolli tregon çfarë i rrëfente Nuredin Dumani: E kishte dhomën në qeli si hotel, me kondicioner dhe…

Alda Nikolli, një nga motrat të cilave iu vu tritol në banesën ku jetonin me qira në Elbasan, ka folur ekskluzivisht për Top Channel, në një intervistë me gazetaren Dorjana Bezat.

19:51
Nga Mbreti Charles te përqafimet me Melonin dhe shtrëngimin e duarve me Zelenskyyn, Rama publikon fotot nga takimi me liderët e BE-së

Samiti i liderëve evropianë u mblodh në Oksford në pallatin Blenheim, vendlindjen e udhëheqësit britanik të kohës së Luftës së Dytë Botërore, Uinston Churchill.

19:48
Bizneset po rimbursohen në kohë/ Në gjashtë muajt e parë të 2024, u zërua stoku i detyrimeve të prapambetura të TVSH-së

Stoku i detyrimeve të prapambetura të TVSH-së ka rezultuar në zero në fund të 6 mujorit 2024, duke vijuar traditën e nisur nga një vit më parë.

19:45
Mikrokreditë, debat në kuvend/ Bardhi: Nuk vepruat në kohë! Guvernatori Sejko: Duhen ndryshime ligjore

Raportimi i guvernatorit në kuvend për veprimtarinë e institucionit që drejton ka krijuar debate në seancë.

19:40
U rizgjodh presidente e KE, Rama uron Ursula von der Leyen: Mezi pres të vazhdojmë punën për ta futur Shqipërinë në BE

Kryeministri Edi Rama ka uruar Ursula von der Leyen pasi është rizgjedhur si Presidente e Komisionit Evropian pas një votimi të fshehtë mes eurodeputetëve.

19:25
“Basha i gjuajti me llastiqe Berishës”, analistët: Duhet ta kishte vrarë politikisht, pastaj të merrej me Ramën

Analistët Ergys Mërtiri dhe Neritan Alibali, të ftuar “Top Talk”, në një diskutim mbi opozitën, kritikuan mënyrën se si Lulzim Basha ka luftuar ndaj kryetarit të tanishëm të PD, Sali Berishës.

19:20
Samiti i liderëve të BE në Mbretërinë e Bashkuar, ministrja Spiropali publikon foton krah Georgia Melonit

Ministrja Elisa Spiroplai ka postuar një foto ku shfaqet në krah të kryeministres italiane Georgia Meloni.

18:54
Llapi mposhtet dhe në Podujevë, nënkampionët e Kosovës nuk ia dalin kundër skuadrës polake dhe eliminohen nga Liga e Europës

Llapi është mundur me rezultatin 1-2 kundër Wisla Krakow në ndeshjen e kthimit në Podujevë dhe i thotë lamtumirë kualifikueseve të Ligës së Europës.

18:50
Aksident i rëndë në Fier, makina përplas të moshuarin që lëvizte me biçikletë

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në fshatin Shën Pjeter të Fierit. 

18:37
FOTO/ Stjuardesa detyrohet të mbajë derën e tualetit të avioni me dorë… për 16 orë fluturim

Një stjuardesë gjatë një fluturimi u detyrua të mbante derën e banjës me dorë, pasi ishte thyer vetëm pak minuta pas ngritjes së avionit.

18:30
“Burri jot ma solli”, përplasje e fortë në Kuvend mes Bardhit dhe Felajt, drejtuesja e seancës: Po kaloni çdo nivel etike

Teksa fjalën në seancën e sotme parlamentare e kishte marrë Guvernatori i Bakës së Shqipërisë Gent Sejko, kreu i grupit Parlamentar i PD Gazment Bardhi është përplasur ashpër me drejtuesen e seancës Ermonela Felaj.

18:17
Skandali i Argjentinës/ Tha se Messi duhet të kërkonte falje për thirrjet raciste, presidenti i vendit shkarkon nga detyra shefin e sportit

Zëvendësministri i Sportit i Argjentinës është shkarkuar pasi tha se Lionel Messi duhet të kërkojë falje për skuadrën e Argjentinës që këndoi një këngë raciste dhe transfobike për Francën.

18:11
“Kuvendit i skadoi afati 1-vjeçar për votën e emigrantëve”, Diaspora letër Kushtetueses: Siguroni që vendimi juaj të zbatohet

Përmes një shkrese zyrtare, shqiptarë që jetojnë jashtë, nismëtarët e lëvizjes “duatevotoj2025”, i janë drejtuar Gjykatës Kushtetuese duke deklaruar se janë të shqetësuar në lidhje me mundësinë për të votuar në zgjedhjet e radhës.

18:08
“Problem konkurrenca e pandershme dhe korrupsioni”, raporti i DASH: Ekonomia shqiptare e qëndrueshme pas tërmetit, Covid-it dhe luftës në Ukrainë

Një raport i përvitshëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Klimën e Investimeve ofron informacion mbi mjedisin e të bërit biznes në më shumë se 160 ekonomi të botës.

18:05
Takim kokë më kokë me kryeministrin e ri britanik në Angli, Rama publikon foton

Edi Rama ka ndarë një foto me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer. 

17:59
Amerikanët, asistencë për rritjen e sigurisë në burgjet shqiptare 

Ministria e Drejtësisë, përfaqësuar nga Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Klevis Qose, zhvilloi një takim me përfaqësuesit e ICITAP.

17:43
Fotolajm/ Kryeministri Edi Rama në Angli, takon mbretin Charles

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Angli, aty ku ka takuar mbretin Charles, ndërsa shihet nën shoqërinë edhe të Melonit.

17:32
Emri/ Arrestohet shqiptari në Londër, dyshohet se ka vrarë një 19-vjeçar brenda në makinë

23-vjeçari shqiptar, Kevin Peraj, është arrestuar nga Policia e Londrës me akuzën për vrasje.

17:29
“Kjo studion vetëm kundërshtarët”, Rama dhe Meloni batuta me njëri-tjetrin në tryezën e liderëve në Britani, kryeministrja italiane: Ky e njeh më mirë se unë politikën….

Kryeministri Edi Rama ndodhet në samitin e liderëve të Bashkimit Evropian, që po zhvillohet në Britaninë e Madhe.

17:22
Censi/ Kisha Ortodokse për rezultatet e 2023-shit: Përqindja nuk pasqyron realitetin, ja arsyet 

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë në një deklaratë ka reaguar në lidhje me rezultatet e Censit për vitin 2023, ku sipas tyre nuk pasqyrohet në të vërtetë realiteti.

17:19
Ndërtimi i parkut të parë eolik në Shqipëri, ministrja Balluku firmos marrëveshjen me kompaninë austriake: Së shpejti, edhe dy kontratat të tjera

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka firmosur sot me kompaninë austriake, marrëveshjen për ndërtimin e parkut të parë eolik në Shqipëri.

17:12
Shtohen kandidatët për drejtimin e Anglisë, stolin e “Tre Luanëve” e do edhe trajneri që u shpall kampion Bote

Anglia është ende në kërkim të një trajneri për të zëvendësuarin Gareth Southgate, i cili nuk arriti dot të shpallte “Tre Luanët” kampionë Europe, edhe pse i çoi deri në finale.

17:11
“Na jep karamele fshehtas…”, Kai, mbesa e Donald Trump merr gjithë vëmendjen e mediave në fjalimin e saj për gjyshin, tregon anën e tij të ‘butë’

Bota ktheu gjithë “sytë” drejt mbesës 17-vjeçare të të ish-Presidentit Donald Trump, e cila mbajti një fjalim në Kongresin Kombëtar Republikan ditën e djeshme.

17:03
Pamje të pazakonta, shefja e Shërbimit Sekret ndiqet pas nga senatorët, i kërkojnë llogari për atentatin ndaj Trump

Një skenë e pazakontë është filmuar gjatë zhvillimit të Konventës Kombëtare Republikane të mërkurën, teksa një grup senatorësh ndiqnin nga pas drejtoreshën e Shërbimit Sekret Kimberly Cheatle duke e fajësuar se nuk parandaloi atentatin ndaj Donald Trump.

16:34
Talli në rrjetet sociale Melonin për gjatësinë, gazetarja italiane dënohet me 5 mijë euro

Një gjykatë italiane ka urdhëruar një gazetare që t’i paguajë 5,000 euro dëmshpërblim kryeministres, Giorgia Meloni , për talljen e gjatësisë së saj në mediat sociale në atë që u përkufizua si “turpërim i trupit”.

16:30
Vrasja e policit në Serbi/ Autoritetet serbe në kërkim të autorit, ministri i Brendshëm: Sulm i organizuar, quhet akt terrorist

Zëvendëskryeministri i Serbisë, njëherësh ministër i Brendshëm, Ivica Daçiç, tha se vrasja e një zyrtari policor në Lloznicë dyshohet të jetë akt terrorist.

16:26
Humbi kontrollin e Jet Ski në Dhërmi, plagoset 33-vjeçari, dërgohet në spital

Një 33-vjeçar është plagosur sot duke lundruar në detin e Dhërmiut me një Jet Ski. 

16:22
Demokratët sërish thirrje presidentit: Duhet të japë dorëheqjen

Të shqetësuar rreth aftësisë së presidentit Joe Biden për të fituar zgjedhjet këtë nëntor, demokratët po e nxisin atë të rishqyrtojë çështjen e kandidimit, ndërsa ai po qëndron larg fushatës, për shkak të infektimit me COVID-19.

15:59
Aksidentoi për vdekje 77-vjeçarin dhe u largua nga vendi i ngjarjes, arrestohet autori në Durrës

Një 29-vjeçar ra në prangat e policisë së Durrësit pasi përplasi për vdekje një qytetar dhe u largua nga vendi i ngjarjes.

15:58
Debati për fondet e IPARD-it/ Shehaj: Mazhoranca ka vjedhur 33 mln euro! Denaj: Lërini fjalët bosh, kemi bërë 540 investime…

Interpelanca e radhës në Kuvend ishte me ministren e Bujqësisë, Anila Denaj, e kërkuar nga deputeti Agron Shehaj për fondet e IPARD-it.

15:41
Gruaja e verës/ Forbes Italia shkruan për CEO e Alehandro Group Erjola Braha

Sipërmarrësja me origjinë shqiptare, Erjola Braha, e njohur në rrethet e enologjisë si “gruaja e verës”, ishte e zgjedhura e Forbes në listimin e njerëzve të suksesshëm në biznes.

15:40
Fotolajm/ Rama i zhgënjyer nga ushqimi në Angli: Nuk kanë faj britanikët që kur vijnë te ne thonë…

Kryeministri Edi Rama, ka konsumuar drekën pas samitit të liderëve të Bashkimit Evropian, që po zhvillohet në Britaninë e Madhe, por duket se nuk e ka shijuar aspak.

15:31
Sot, dita më e nxehtë/ Ja kur pritet të zbresin temperaturat, stuhi me shkarkime elektrike

Netëve tropikale që kanë përfshirë vendin tonë po u vjen i fundi.

15:28
Iu dogj lokali! Zjarrin ia vuri bashkëshorti, ishte në proces divorci me pronaren e biznesit

Zjarri që përfshiu një ditë më parë një lokal në Vlorë ishte i qëllimshëm.

15:25
Akullorja helmuese u bllokua në vitin 2021/ Ministria e Bujqësisë: Ishte blerë në Francë, Bashkimi Evropian lajmëroi për lëndën e rrezikshme

Pas debateve për importin e akulloreve që përmbanin oksid etileni, ka reaguar Ministria e Bujqësisë.

15:17
Kundërshton masën e sigurisë “arrest në burg”, Jorgo Goro rekurs në Gjykatën e Lartë

Jorgo Goro vendosi të paraqesë rekurs në Gjykatën e Lartë pasi kundërshton masën e sigurisë “arrest në burg”, sipas gazetares së Top Channel, Anila Hoxha.

15:15
Parandalohet krimi në Memaliaj/ Kërcënoi bashkëshorten me sëpatë, arrestohet në kohë 61-vjeçari

Një 61-vjeçar ka rënë në pranga, pasi kërcënoi sëpatë, bashkëshorten e tij

14:59
“Flisja 24 orë me Nuredin Dumanin”/ Ndërpritet linja e internetit në burg për vrasësin pas denoncimit të Alda Nikollit, pezullohen dy policë burgjesh

Drejtoria e Burgjeve ka pezulluar nga puna dy punonjës si dhe iu ka shkëputur linjën e internetit të penduarve të drejtësisë, Nuredin Dumanit dhe Amarildo Nikollit.

14:34
Shokon eurodeputetja rumune: Do sjell një prift, të largojë djajtë nga Parlamenti Europian

Eurodeputetja rumune Diana Șoșoacă i befasoi të gjithë në sallën e Parlamentit Europian me deklaratën se do të sjellë “një prift për të larguar djajtë prej andej”.

14:29
“Të jesh me kancer s’do të thotë se je e paaftë për punë”, shefja e Onkologjikut: Nuk kemi radhë, 2-3 javë nuk quhet

Shefja e Onkologjikut Silvana Çeliku raportoi në komisionin e Shëndetësisë pas skandalit tek Onkologjiku.

14:24
Ursula von der Leyen siguron edhe pesë vite të tjera në KE: Zgjerimi i Bashkimit Europian, prioritet absolut!

Ursula von der Leyen është rizgjedhur si Presidente e Komisionit Evropian pas një votimi të fshehtë mes eurodeputetëve.

14:07
U tha se vrau policin serb, Artan Hajrizi: Jam në Gjermani, dokumentet m’i ka vjedhur vëllai! Atë vetëm të vdekur mund ta kapni

Një polic është vrarë Loznicë të Serbisë, në kufi me Bosnjë e Hercegovinën.

13:59
FOTOT/ Idrizi bën bashkë PD-PS në Kuvend, Flamur Noka “gjen strehë” te protesta para Bashkisë

Projekt deklarata e propozuar nga kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë bëri bashkë këtë të enjte në Kuvend Partinë Socialiste dhe Partinë Demokratike.

13:49
Tërhoqi 1.5 milionë lekë nga llogaria bankare e vëllait pasi i vodhi kartën, arrestohet 33-vjeçari në Elbasan

Një 33-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Elbasanit për vjedhje.

13:38
Festivali i Kabasë myzeqare/ Mbahet në Krutje të Lushnjës me grupet që vijojnë traditën popullore

Në Krutje të Lushnjës, për të katërtin vit radhazi është organizuar Festivali Kabaja Muzeqare. 

13:31
Kontrolle nga ajri me helikopter, gjendet kanabis i mbjellë në Postribë dhe Fushë Arrëz

29 895 bimë kanabisi janë gjetur dhe asgjësuar nga policia në qarkun e Shkodrës.

13:29
Interpelanca/ Xhixho: Në shkolla ka profesorë që shpërndajnë drogë! Manastirliu: Pagat dhe kushtet e punës më të larta, verifikim për çdo drejtues

Deputetja Erisa Xhixho thirri në interpelancë ministren e Arsimit dhe Sportit, Ogerta Manastirliu, për të adresuar problemet që sipas saj, ka sot sistemi shëndetësor.

13:24
Kryeministri Rama krah Zelenskyt dhe Starmer/ Fotoja Familjare e Samitit të Komunitetit Politik Europian mes liderëve të BE-së

Kryeministri Edi Rama në foton familjare të Samitit të Komunitetit Politik Europian mes liderëve të BE-së ka pozuar krah presidentit ukrainas, Volodymyr Zelenskyy dhe kryeministrit britanik Keir Starmer.

13:24
Transferimi pa pëlqim i disa prokurorëve/ Debate në mbledhjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Debate në mbledhjen e Këshillit të lartë të Prokurorisë për transferimin pa pëlqim të disa prokurorëve nga prokuroritë e tjera në prokuroritë Tiranë dhe Elbasan.

13:17
Fotot/ Kryeministri Rama takohet me Mitsotakis dhe Michel në Samitin e Komunitetit Politik Europian në Britani

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me Presidentin e Këshillit Europian, Charles Michel dhe kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis gjatë Samitit të Komunitetit Politik Europian, i cili po mbahet në Britaninë e Madhe.

13:14
Zjarri përfshin pallatin në Nice, 7 të vdekur mes të cilëve edhe fëmijë! Dyshohet se ishte i qëllimshëm

Shtatë persona humbën jetën, duke përfshirë tre fëmijë mes flakëve që përfshinë një bllok banimi në orët e para të ditës së sotme në qytetin jugor francez të Nisës.

13:12
Spiropali merr pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian në Britani/ Takohet me Michel dhe Mitsotakis

Ministrja e Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali po merr pjesë në Samitin e Komunitetit Politik Europian i cili po mbahet në Britaninë e Madhe, së bashku me kryeministrin Edi Rama.

13:05
Renditja e FIFA-s, Shqipëria mbetet sërish në vend të 66-të. Argjentina mban kryesimin, Spanja kampione e Europës ngjitet me 5 vende

Shqipëria e mbylli me një barazim e dy humbje aventurën në Euro2024, por rezultatet në Gjermani nuk kanë ndikuar në renditjen e përgjithshme të FIFA-s.

13:04
Fshehu 23 kg heroinë në një krevat fëmijësh, arrestohet 30-vjeçari shqiptar në rruga “Egnatia”! Në bagazhin e makinës…

Një operacion i policisë greke në rrugën “Egnatia”, ka çuar në sekuestrimin e një sasie të madhe lënde narkotike të llojit heroinë.

13:01
Gjermania përgatitet për luftë: Tkurr ndihmën për Ukrainën, rrit buxhetin e mbrojtjes!

Gjermania po planifikon të përgjysmojë ndihmën ushtarake për Ukrainën vitin e ardhshëm, nga 8 miliardë euro në rreth 4 miliardë.

12:56
Heqja e ligjit të luftës me Greqinë, miratohet me 96 vota pro në Kuvend projekt deklarata e propozuar nga PDIU

Projekt deklarata e propozuar nga PDIU për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë u miratua me 96 vota pro në Kuvend.

12:50
Tentoi të vriste dy ‘kokat’ e krimit në bashkëpunim me Amarildo Nikollin/ Ja kush është Leonard Luzi, u arrestua sot në Spanjë

Leonard Luzi, që akuzohet për organizimin e vrasjes së Ervis Matodashajt dhe Inez Hajrullasë në gusht të vitit të kaluar, ngjarje e mbetur në tentativë, është arrestuar në Spanjë. Për 47-vjeçarin, Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale […]

12:40
Heqja e Ligjit të Luftës, Çuçi: Një absurditet 84-vjeçar dhe atavizëm që nuk i bën nder Greqisë. Koha për një dinamikë të re të bashkëpunimit e fqinjësisë së mirë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, e quajti një absurditet 84-vjeçar mbajtjen ende në fuqi të Ligjit të Luftës nga Greqia. Në fjalën e mbajtur sot në Kuvend për iniciativën e propozuar nga grupi “Drejtësi dhe Integrim”, Çuçi shprehu qëndrimin e mazhorancës parlamentare për ta mbështetur miratimin e kësaj Deklarate, si dhe […]

12:39
FOTOT/ Protestë e qetë para bashkisë! Mbështetësit e opozitës sërish në tubim

Edhe sot mbështetësit e opozitës janë mbledhur para bashkisë së Tiranës në një tubim.

12:27
Skandali tek Onkologjiku/ Prokuroria e Tiranës shpalli moskompetencën, SPAK i kërkon GJKKO verifikimin e kushteve për masat ndaj 7 të akuzuarve

SPAK i dorëzon gjykatës kërkesën për verifikim kushtesh për masat ndaj shtatë personave nën hetim për skandalin në spitalin Onkologjik.

12:27
“Me Greqinë traktat të ri miqësie, pa ligjin e luftës në sfond”/ Gjekmarkaj: Qeveria të japë shpjegime çfarë po bëhet me Marrëveshjen e Detit

Nënkryetari i Kuvendit, Agron Gjekmarkaj ftoi kolegët deputetë të votojnë deklaratën e propozuar nga kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi “për forcimin e bashkëpunimit me Republikën e Greqisë dhe heqjen e ligjit të luftës”.

12:03
Osmani vendos ndërkombëtarët me “shpatulla pas muri”: Garanci për Asociacionin!

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, ka kërkuar garanci nga partnerët ndërkombëtarë për zbatimin e detyrimeve që dalin nga marrëveshja e Ohrit, duke nënkuptuar çështjen e themelimit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, për të cilën Prishtinës zyrtare i bëhet dhe më shumë presion.

11:58
Deklarata për heqjen e ligjit të luftës/ Xhaferaj: Lajthitje që kërkoni grup të përbashkët pune! Ia kthen Idrizi: Lexoje mirë…

Deklarata për heqjen e ligjit të luftës përplasi në Kuvend deputetin Ferdinand Xhaferaj dhe kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizin.

11:57
Zbulohet biseda e Pelosit me Biden, ish-kryetarja e Dhomës i tregon sondazhin: Nuk fiton ndaj Trump. Ja si iu përgjigj Presidenti

Pelosi i tha privatisht Bidenit se sondazhet tregojnë se ai nuk mund të fitojë dhe do të rrëzojë Dhomën; Biden u përgjigj me mbrojtje.

11:44
Kërkoi lirimin nga regjimi “41 biss”, GJKKO rrëzon kërkesën e Nikolin Topallit, i dënuar me burgim të përjetshëm

GJKKO rrëzon kërkesën e Nikolin Topallit, i dënuar me burgim të përjetshëm për t’u liruar nga regjimi “41 biss”.

11:43
Ndërron jetë turisti francez në ishullin e Sazanit, vuante nga probleme të zemrës

Një turist francez në ishullin e Sazanit  është ndjerë keq dhe ka ndërruar jetë

11:40
“Si minat e fshehura që mund të shpërthejnë në çdo çast”/ Projektdeklaratë për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë, Idrizi: Kemi 84 vite që heshtim

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, prezantoi në Kuvend një projektdeklaratë për heqjen e ligjit të luftës me Greqinë.

11:36
Shefja e Onkologjikut: Nuk e njihja Ina Kasimatin, as nuk e dija që paska ndërruar jetë! Letrën mund ta ketë shkruar në presionin…

Mësuesja dhe aktivistja Ina Kasimati e cila u nda nga jeta më 23 mars të këtij viti, pas një beteje të gjatë me sëmundjen e kancerit, kishte paralajmëruar gjendjen në spitalin Onkologjik.