E hënë, 02 Maj 2022
Një sulmues dhe 50 milionë euro, Man. United bën ofertë zyrtare për Lautaron

Manchester United vijon të jetë në kërkim të një qendërsulmuesi për sezonin e ardhshëm dhe së fundi në skenë ka dalë edhe emri i argjentinasit të Interit, Lautaro Martinez.

E martë, 26 Prill 2022
Araujo rinovon me Barçën deri më 2026, klauzolë “e frikshme” lirimi

Barcelona dhe Ronald Araujo kanë rinovuar kontratën deri në vitin 2026.

E hënë, 25 Prill 2022
PSG i vendos limite Pogbas, nuk ia plotëson të gjitha kërkesat

Ndërsa marrëveshja e Paul Pogba me Manchester United është drejt përfundimit, Paris Saint-Germain vijon të ketë interes për francezin, por klubi parizien nuk ka ndërmend që t’i plotësojë të gjitha kërkesat e mesfushorit.

United i ofroi më shumë miliona, por Rudiger zgjodhi Realin

Antonio Rudiger do të largohet si lojtar i lirë nga Chelsea në fund të sezonit. Qendërmbrojtësi gjerman ka zgjedhur të vijojë karrierën te Real Madrid.

E shtunë, 20 Nëntor 2021
(FOTO) Për pak sa nuk i tregoi të gjitha/ Nora Istrefi “shkund” rrjetin, ekspozon gjoksin

Nora Istrefi njihet për pamjen e saj gjithmonë shumë seksi. Jemi mësuar ta shohim gjithmonë shumë të kuruar dhe jo pak herë na befason me daljet e saj si në këngë, ashtu edhe në daljet televizive që për hir të së vërtetës nuk i ka të shumta.

E mërkurë, 28 Korrik 2021
Merkato e futbollit/ Jovetic transferohet në Gjermani, Pjaca drejt rikthimit në Torino

Ekipet kanë nisur përforcimet për sezonin e ri futbollistik. Kjo merkato vere deri tani ka qenë mjaft interesante, por pandemia ka akoma gjurmët e saj tek financat e klubeve. Më poshtë po ju paraqesim disa lëvizje të fundit në merkato.

E diel, 11 Korrik 2021
Merkato e futbollit/ Alena transferohet te Getafe, Arsenali fiton garën për Nuno Tavares

Ekipet kanë nisur përforcimet për sezonin e ri futbollistik. Kjo merkato vere deri tani ka qenë mjaft interesante, por pandemia ka akoma gjurmët e saj tek financat e klubeve. Më poshtë po ju paraqesim disa lëvizje të fundit në merkato.

E shtunë, 10 Korrik 2021
Carlos Bacca, objektivi i Valencias për sulmin

Valencia po kërkon një sulmues me eksperiencë për t’ia bashkangjitur skuadrës aktuale por situata financiare e klubit nuk lejon shpenzime të mëdha.

E martë, 06 Prill 2021
Shkurt/ Arsenal kërkon informacione për Hakimin, Boca projekton dy blerje të bujshme

Arsenal kërkon informacione për Hakimin
Drejtuesit e Arsenalit kanë nisur punën për të gjetur menjëherë zëvendësuesin e Héctor Bellerín, i cili do të largohet nga “topçinjtë” në fund të sezonit. Klubi anglez ka piketuar Achraf Hakimin, i cili aktivizohet te Interi, si pasuesin e 26-vjeçarit.

E martë, 09 Mars 2021
Cavani drejt largimit nga Man.United, projekton kalimin te Boca Juniors

Edinson Cavani mund të largohet nga Manchester United pas vetëm një sezoni në Old Trafford.

Perez i fiksuar pas Haaland, Reali gati të ofrojë 270 mln euro

Erling Haaland është objektivi kryesor i Realit të Madridit në merkato. Sipas gazetës madrilène As, Los Blancos janë gati të bëjnë një çmenduri financiare për të transferuar në Santiago Bernabeu yllin e talentuar të Dortmundit.

E hënë, 25 Janar 2021
Merkato/ Cagliari përforcohet me Asamoah, Real Sociedad gjen zëvendësuesin e Jose

Viti 2021 nuk është aspak pozitiv për Liverpoolin, që u eliminua nga FA Cup, ndërsa në Premier League nuk fiton që nga dhjetori i kaluar.

E premte, 18 Dhjetor 2020
Chelsea, gati ta shesë Emerson Palmierin

Transferimi në verë i Ben Chilwell tek Chelsea e ka vështirësuar shumë situatën e Emerson Palmierit, i cili këtë sezon, nën drejtimin e Franck Lampard, është aktivizuar vetëm një herë në Premier League, shumë pak për një lojtar si braziliani.

Paratici: Papu Gomez? S’bën pjesë në planet tona

Çështja e Alejandro Gomezit te Atalanta ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve europiane që kanë shprehur interesin e tyre për futbollistin, por nuk është kështu për Juventusin.

Menaxheri i Milik pritet në Itali, Juve e Inter në garë për sulmuesin polak

Menaxheri i sulmuesit polak Arkadiuz Milik pritet të mbërrijë në Itali javën e ardhshme, ku do të diskutojë me Napolin, por edhe klube të tjera, për të ardhmen e bomberit që nuk është federuar dhe po qëndron në tribunë.

E enjte, 17 Dhjetor 2020
Arsenali e nxjerr në shitje Granit Xhakën, këto janë dy skuadrat që duan mesfushorin nga Kosova

Granit Xhaka nuk pritet të ketë të ardhme te Arsenali sipas medieve angleze.

E martë, 27 Tetor 2020
Klauzola e Halaand, ikën nga Dortmund për 75 mln euro

Erling Haaland po vazhdon të mahnisë futbollin evropian dhe tashmë është edhe në qendër të vëmendjes së Realit të Madridit.

E martë, 20 Tetor 2020
1.5 mld euro në merkato/ Klubet e Champions zgjidhen ‘qesen’

Kush dëshiron të fitojë diçka të rëndësishme në futbollin kontinental do duhet të shpenzojë në mënyrë serioze. Liga e kampionëve është trofeu më i lakmuar për klubet evropiane dhe skuadrat pretendente nuk janë kursyer në merkaton e fundit, edhe pse në kohë krizash dhe pandemie.

E mërkurë, 07 Tetor 2020
Gotze riniset nga kampionati holandez, nënshkruan me PSV-në

Fantazisti 28-vjeçar gjerman Mario Gotze ka vendosur të vijojë karrierën e tij në kampionatin holandez, pasi ka nënshkruar mbrëmjen e djeshme për dy sezone me skuadrën e PSV Eindhoven.

E martë, 06 Tetor 2020
10 transferimet e mëdha që u realizuan dje pak para mbylljes së merkatos verore

Dje ishte dita e fundit e afatit kalimtar veror ku klubet evropiane mund të blinin dhe shisnin lojtarë varësisht nga nevojat e tyre për të pasur një skuadër sa më kompakte për edicionin garues 2020/21.

E mërkurë, 30 Shtator 2020
Sergino Dest-Barcelona, punë e kryer

Amerikani 19 vjeçar, Sergino Dest është pranë zyrtarizimit te gjiganti blaugran, Barcelona.

E martë, 29 Shtator 2020
City zyrtarizon blerjen e Ruben Dias, largon Otamendin

Manchester City ka zyrtarizuar blerjen e mbrojtësit Ruben Dias.

Paqueta shkon te Lyon, “thesari” i fituar sërish në treg

Lucas Paquetà do të formalizojë këtë javë kalimin e tij te Lion, duke u bërë futbollisti më i ri i skuadrës transalpine.

E martë, 01 Shtator 2020
Manchester City akord total me Koulibaly, De Laurentiis bën rezistencë

Në pritje të asaj që do të ndodhë me Lionel Messin, te Manchester City vazhdojnë të punojnë për të përforcuar mbrojtjen, që rezultoi “Thembra e Akilit” sezonin që sapo përfundoi. Sipas “France Football”, është arritur marrëveshja e plotë mes Citizens dhe përfaqësuesit e Kalidou Koulibaly.

Nuk ishte në planet e Koeman, Rakitic rikthehet te Sevilla

Marrëveshja për kthimin e Rakiticit te Sevilla tashmë është mbyllur. Klubi andaluz dhe Barcelona kanë negociuar në orët e fundit transferimin e kroatit, që nuk bënte pjesë në planet e Ronald Koemanit. Rakitic do të kthehet në Sevilla, klub nga i cili u largua në vitin 2014, pasi ngriti trofenë e tretë të Europa Leagues, në Torino. Lojtari, siç ka mësuar MARCA, po kalon testet mjekësore në Barcelonë.

Zbulohen shifrat e transferimit të Van de Beek në “Old Trafford”

Drejtuesit e Manchester United sigurojnë marrëveshjen me krerët e Ajaksit për mesfushorin Donny van de Beek. Për 23-vjeçarin e përfaqësueses holandeze më herët kishin krijuar interesim gjithashtu edhe klube si Reali i Madridit, Totenhami, Interi, Juventusi apo dhe Barcelona, por në fund, me sa kuptohet, mesfushori i Ajaksit vendos të largohet nga Eeredivisie, për t’u zhvendosur në Premier League, në radhët e “Djajve të Kuq”.

E hënë, 31 Gusht 2020
Immobile “përjetësisht” bardhekaltër, rinovon për 5 sezone me Lazion

Pas dy sezonesh të vështira të kaluara mes Gjermanisë, Spanjës dhe Torinos, Ciro Immobile u transferua te Lazio në verën e 2016-ës dhe që atëherë nuk ka të ndalur me golat e tij, aq sa në 178 ndeshje me kryeqytetasit, numëron plot 125 gola të shënuar.

E enjte, 13 Shkurt 2020
i Dëbuan nga Premier League, shkëlqejnë në kampionatet e tjera

Shpesh ikja nga Liga Premier në një kampionat tjetër dalin të qëlluara për lojtarët.

E enjte, 30 Janar 2020
Zyrtare: Valon Berisha transferohet te Fortuna Dusseldorf

Klubi gjerman, Fortuna Dusseldorf ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit të Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha.

E premte, 17 Janar 2020
Lajmi i fundit, Amir Rrahmani arrin në Villa Stuart, priten testet mjekësore

Menaxheri Adrian Aliaj dhe Amir Rrahmani janë fotografuar sot para se ky i fundit të kryejë vizitat mjekësore me Napolin.