E mërkurë, 15 Janar 2020
Oliver Zhiru, përfundimisht pjesë e Interit

Skuadra e Interi ka mbyllur transferimin e Oliver Zhirus dhe pritet vetëm zyrtarizimi, e më pas vizitat mjekësore. Çellsi kërkoi 8 mln euro për francezin, të cilit i skadonte kontrata, por Interi ishte ndalur te 5 mln euro dhe bonuse. Andaj skuadra angleze pranoi ofertën dhe Ausilio ka udhëtuar drejt Londrës për të mbyllur gjithçka dhe të sjellë në Itali, sulmuesin e Francës.

E mërkurë, 08 Janar 2020
E papritur, Milan merr këtë vendim për Suso-n

Ac Milan është duke kaluar në një periudhë jo të mirë, dhe drejtuesit rosoner menjëhrë kanë nisur të mendojnë për ndryshimet gjatë afatit kalimtar të janarit.

Serie A, të gjitha marrëveshjet e zyrtarizuara deri më tani në afatin kalimtar dimëror

Të enjten më 2 janar është hapur zyrtarisht afati kalimtar i janarit në Itali.

E hënë, 06 Janar 2020
Neuer nervozohet: Pse Bayern sjell portier të ri kur më kanë mua?

Manuel Neuer, portieri dhe kapiteni legjendar i Bayernit, është akoma i zemëruar me klubin, veçanërisht drejtorin sportiv Hasan Salihamidzic.

E shtunë, 04 Janar 2020
“Dorëzohet” edhe Mourinho: Po, Eriksen mund të largohet që në janar

Christian Eriksen mund të largohet që në janar nga Tottenhami. Nuk është thjesht një indicie gazetareske, siç ka ndodhur në vazhdimësi gjatë muajve të fundit, por një pohim i trajnerit të “Spurs”-ave, Jose Mourinho.

E premte, 03 Janar 2020
12 milion euro, rritet në treg vlera e Muriqit

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, sipas Transfermartk vlerësohet në 12 milionë euro.

E martë, 31 Dhjetor 2019
Blerjet më të qëlluara të dekadës së fundit, ja lista sipas “Goal.com”

Sajti i specializuar i futbollit, “Goal.com”, duke iu referuar shifrave, ka listuar emrat e e 15 futbollistëve që konsiderohen transferimet më të rëndësishme të dekadës së fundit.

E shtunë, 28 Dhjetor 2019
Vjen largimi i parë nga Barcelona, mesfushori transferohet tek Betis

I larguari i parë nga Barcelona në merkaton e dimrit ka një emër dhe një mbiemër.

30 mln euro dhe Eriksen, oferta e parë e Tottenham për Bale!

Tottenham Hotspur këmbëngul për Gareth Bale.

E enjte, 26 Dhjetor 2019
Arteta: Xhakën e doja te Man City, më pëlqen shumë dhe do të jetë i rëndësishëm

Mikel Arteta ka deklaruar admirimin e tij për mesfushorin shqiptar të Arsenalit, Granit Xhaka, duke zbuluar se ai ishte i interesuar ta sillte në Manchester City kur nisi punën si asistent i Pep Guardiola.

Barcelona e do seriozisht Mbappen, mund të ofrojë dyshen Griezmann-Dembele plus para

Gara e vitit 2020 për nënshkrimin e yllit të madh francez të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe tani po nxehet kur Barcelona po i bashkohet betejës.

E mërkurë, 25 Dhjetor 2019
Shkodran Mustafi në Serie A, në janar do të nënshkruaj me këtë skuadër

Shkodran Mustafi e ka humbur vendin e titullarit te skuadra e Arsenalit.

Arsenal ofron Xhakën për lojtarin e Leicesterit

Trajneri i ri i Arsenalit, Mikel Arteta kërkon përforcime të menjëhershme në janar ndërsa ka gati edhe listen e largimeve ku mes emrave është Granit Xhaka.

Lajme të mira për Samir Ujkanin nga Torino

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, nga 2 shtatori i këtij viti është transferuar te skuadra italiane, Torino.

E enjte, 21 Nëntor 2019
Ibra shqyrton ofertën e Milanit

Sulmuesi i LA Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç është duke konsideruar ofertën e skuadrës nga “San Siro”.

E mërkurë, 20 Nëntor 2019
Inter sytë kah Giroud

Inter është duke shfaqur interesim për sulmuesin e Chelseas, Olivier Giroud.

E martë, 19 Nëntor 2019
Dy skuadrat italiane interesohen për Ardian Ismajlin

Ardian Ismajli drejt Serisë A.

Juve, gati oferta e “çmendur” për Pogba

Trajneri i Juventusit, Maurizio Sarri dëshiron me patjetër ta rikthejë në klub mesfushorin e Manchester United, Paul Pogba.

United shumë afër Haaland, babai i lojtarit viziton stërvitjen

Manchester United janë shumë afër për ta transferuar sulmuesin e RB Salzburg, Erling Haaland.

Agjenti i Guardiola flet për të ardhmen e klientit të tij

Agjenti i Pep Guardiola, Josep Maria Orobitg, ka pranuar se klienti i tij është i lumtur në Manchester City.

E hënë, 28 Tetor 2019
United gati të paguajë 100 milionë euro për Sancho

Manchester United janë të gatshëm të paguajnë 100 milionë euro për sulmuesin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho.

E premte, 13 Shtator 2019
Perez: Provuam por nuk ja dolëm, tentojmë sërish për Pogba dhe Mbappe

Presidenti i Real Madridit, Florentino Pérez, ka konfirmuar në një takim me aksionarët e klubit se ka tentuar gjithçka për t’i bërë dhuratë trajnerit Zinedine Zidane mesfushorin francez Paul Pogba.

E martë, 27 Gusht 2019
“Ngec” goditja e madhe/ Dëmtohet Martial, dështon Sanchez

Një prej transferimeve më të bujshme në merkaton e kësaj vere në futbollin europian, rrezikon të dështojë pikërisht kur pritej momenti i firmës.

E premte, 23 Gusht 2019
Ngec marrëveshja, Inter dhe United nuk bien dakord për Sanchez

Manchester United dhe Inter akoma nuk kanë arritur një marrëveshje për sulmuesin Alexis Sanchez.

E premte, 16 Gusht 2019
Neymar shkurton pagën për të lehtësuar largimin nga PSG

Neymar ka shkurtuar pagën e tij me 15 milion euro në mënyrë që të bëhet më i lehtë largimi nga PSG.

E mërkurë, 14 Gusht 2019
Çmendet Barcelona, 80 milion euro dhe Coutinho për të rikthyer Neymar

E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar.

E martë, 13 Gusht 2019
Neymar shumë pranë rikthimit te Barça

Barcelona bën një tjetër lëvizje për të bindur Paris Saint Germain dhe për të bërë të mundur rikthimin e Neymar Jr në Camp Nou.

Real i paqartë: Bale mund të qëndrojë

Gareth Bale është aktivizuar sërish me Real Madridin pas disa ndeshjeve mungesë në miqësoret e zhvilluara nga ‘Los Blancos’.

E shtunë, 10 Gusht 2019
Talenti kosovar, largohet nga Bayern Munich për Premier League

Ylli kosovar i futbollit, Meritan Shabani, do të jetë pjesë e Premier Ligës nga edicioni i ardhshëm.

Icardi do vetëm Juven, sulmuesi dikton kushtet tek Inter

Pasi e zhveshi nga shiriti i kapitenit dhe e detyroi të qëndrojë larg ekipit të parë, jashtë planeve për të ardhmen, Inter i hoqi numrin 9 Mauro Icardit duke rikonfirmuar kushtet për të gjetur një skuadër të re për sulmuesin.