Kosova për herë të parë në Kanë/ Filmi “Pa vend” garon për “Palmën e Artë”
19/06/2021 17:38
Vepra e rrallë e Zef Kolombit! Del në “ArtKand” piktura “Portret Gruaje”
19/06/2021 17:00
Gjirokastër/ Mbrëmje poetike, në qendër vëllimi me poezi i Odise Kote
19/06/2021 14:28
Ekspozitë me mozaikë në Shkodër/ Portrete të krijuara me gurë natyralë
18/06/2021 15:21
“Koncert për ata që s’janë më”/ Durrës, nderohen personat që humbën jetën nga Covid 19
17/06/2021 15:42
Festivali i Teatrit të Kukullave/ “Xinxifilo” rikthehet në Pogradec
17/06/2021 12:46
“Politika si ide”/ Libri i Valentina Leskaj, reflektim për jetën dhe politikën
17/06/2021 12:40
‘Pikaso dhe Ajnshtajni në një bar’/ Premiera që çel sezonin artistik pas mbylljes nga pandemia
16/06/2021 19:54
Ekspozita e studentëve/ Prezantojnë punimet në Qendrën e Kulturës
14/06/2021 19:54
Busti i Pashko Vasës më fund ka emër/ Shkodër, atë që nuk e bënë institucionet për 20 vjet, e bënë familjarët e atdhetarit
13/06/2021 20:15
Justina Aliaj, një simfoni e pambaruar/ Sonte në Exclusive, një dokumentar për artisten e madhe shkodrane
13/06/2021 12:23
‘Gjiro Classica’ një duo në piano,edicioni i parë në kalanë e Gjirokastrës
12/06/2021 17:40
Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip
12/06/2021 17:18
“Luleborë” në teatrin e Korçës/ Në skenë hipin pas një viti këngëtarët
11/06/2021 12:32
Me art kundër padrejtësive/ Alketa Xhafa Mripa e vendos theksin edhe një herë te feminizmi
10/06/2021 20:20
Kujtimet e fëmijërisë në plaftormën “Dy ditarë” në Kosovë, për vitet ’80 dhe ‘90
10/06/2021 12:25
“Hapësira që na rrethon”/ Ekspozita e Artan Shabanit në Kalanë e Tiranës
09/06/2021 20:20
‘Rally’ në Gjirokastër/ 200 pilotë nga 30 vende të botës garuan për dy ditë
09/06/2021 20:15
“Dy luanë drejt Venecias”/ Filmi më i ri, shfaqja çdo ditë tek amfiteatri i Tiranës
08/06/2021 20:10
Festivali i polifonisë në Pilur/ Grupet më të mira u mblodhën në nder të Lefter Çipës
07/06/2021 20:43
“E pashmangshme”! Muri më mbron por dhe më kufizon/ Ekspozita e pazakontë e Robert Aliajt në Kryeministri
05/06/2021 15:57