Fotolajm/ Ushtari ukrainas mesazh në predhë, para se ta lëshojë drejt forcave ruse
29/05 22:07
Artisti krijon imazhet inteligjente satirike që nxisin debatin social (fotogaleri)
29/05 21:42
Fiks Fare/ “Shkova të mbjell flokët, më paralizuan skalpin e kokës”, denoncimi për spitalin “Sante Plus”
29/05 20:40
Profesori amerikan thotë se alienët janë në tokë prej kohësh dhe vijojnë ‘të influencojnë’ (fotot)
29/05 19:38
Pamjet/ Moti i pazakontë përfshin vendin, banorët heqin me lopata breshërin
29/05 19:21
Partizani feston titullin e 17-të në histori!
29/05 19:10
Presidenti Ilham: Azerbaixhani do të jetë i sigurt edhe nëse nuk do të ketë traktat paqeje me Armeninë (fotot)
29/05 19:07
Qytetarët spanjollë japin opinionin për thirrjen në zgjedhje të parakohshme (fotot)
29/05 18:43
Rama tur falënderimi në Korçë: Njërzillëku, pika e parë e programit të qeverisjes së çdo bashkie
29/05 18:27
Trafiku në Kanalin e Suezit bllokohet nga transportuesja e Hong Kong që ngec në cekësirë (fotot)
29/05 17:53
Çifti ndërtojnë kasollen e tyre me ‘dritare të përdorura’ në malet e Virginia në SHBA (fotot)
29/05 17:30
Forcat ruse bombarduan stacionin e karburantit, humb jetën një 28-vjeçar dhe plagosen tetë të tjerë (Foto)
29/05 17:18
Rreth 600 njerëz të braktisur në mëshirë të fatit në një varkë peshkimi! Jeta në bordin e misionit për shpëtimin e refugjatëve
29/05 17:16
Presidenti bjellorus Lukashenko dërgohet me urgjencë në spital pas takimit me homologun rus Putin; mediat (fotot)
29/05 17:04
Sulmet rikthejnë frikën tek ukrainasit, vrapojnë me shpejtësi për t’i shpëtuar goditjeve nga raketat
29/05 16:47
Ariut që besohet se vrau 26-vjeçarin i kursehet jeta nga gjykata në Itali (fotot)
29/05 16:35
Shtëpitë e qytetit bregdetar ‘fantazëm’ po dalin në shitje për £5,000 në Britani (fotot)
29/05 15:55
Me maska e kapuç, këta janë autorët serb që sulmuan automjetin e ekipit të Top Channel në veri të Kosovës
29/05 14:51
“Të jesh vetëm në shtëpi me babin”, njihuni me fotografin që e çon krijimtarinë e tij në një nivel tjetër!
29/05 13:44
Sulmohet nga serbët automjeti i ekipit të Top Channel, protestuesit i heqin targën dhe shkruajnë simbole serbe
29/05 13:12
Iu dhanë vetëm 7 vite jetë për shkak të kancerit, babai shpëton heroikisht 20 persona të tjerë
29/05 12:30
Kanali i Venecias merr pamje të pazakontë, uji kthehet në të gjelbër fosforeshente
28/05 18:41
Shpallen fituesit e “Tiranathlon”, emrat e triumfuesve në tre disiplinat
28/05 16:23
Elton Ilirjani tërheq vëmendjen në Festivalin e Filmit në Kanë, feston krah Philip Plein dhe Maye Musk
28/05 13:11
Presidenti Begaj shpallet “Qytetar Nderi” nga Komuna e Roshanos
28/05 11:00
I vuri flakën vetes pasi i kthyen trupat e djemve të vrarë nga Serbia, Kurti nderon nënën gjakovare
27/05 22:31
Aktori brazilian Jefferson Machado i zhdukur prej muajsh, gjendet i varrosur në valixhe kopshtin e shtëpisë (fotot)
27/05 21:46
Vdes nga ‘kanceri i shpejtë’ gazetarja britanike e rrjetit ITV në moshën 45 vjeçare (fotot)
27/05 21:22
Ministri i tregtisë së Kubës pret kryediplomatin e BE në Havana (fotot)
27/05 19:24
Erdogan i bën homazhe idhullit të tij islamik, para votës finale të së dielës (fotot)
27/05 18:54