Dieta
Ja çfarë të hani për të jetuar më gjatë, zbulon studimi i ri
Benefitet në organizmin tuaj nëse konsumoni bukë misri!
Mendoni se në dimër shtoni më shumë kilogramë pasi konsumoni më shumë ushqime por ja si qëndron e vërteta!
Dieta
Oprah Winfrey i jep ‘lamtumirën’ 20 kilogramëve nga trupi i saj, moderatorja zbulon dietën!
Njihuni me 7 ushqimet më të mira kundër fryrjes së stomakut!
Kurrë mos i hidhni lëvozhgat e arrave, ja për çfarë shërbejnë…
Stili mesdhetar i të ushqyerit fitoi titullin e dietës më të mirë në të gjithë botën për të gjashtin vit radhazi
Dieta
Si të heqim kilet e festave? Nutricionistët: Jo dieta drastike, por perime dhe zarzavate me pak kalori
Dëshironi të lini alkoolin? Ja disa këshilla nga ekspertët që mos të tundoheni
Bëni kujdes nga dietat e shpejta të Vitit të Ri, ja çfarë paralajmërojnë ekspertët!
Në frigorifer apo…? Ja se çfarë duhet të bëni me bukën e blerë!
Dieta
15 pjata tradicionale nga e gjithë bota që përgatiten gjatë festave
Çdokush dëshiron të qëndrojë larg ushqimeve kalorike, por pak munden/ Ka një mënyrë si të shpëtoni nga kjo varësi!
Pasi të lexoni këtë artikull do të mendoheni dy herë para se të thoni ‘nuk më pëlqen tërshëra’!
Arsyet përse duhet t’i konsumoni më shpesh kastravecat turshi!
Dieta
Çdo gjë ka kohën e vet madje edhe ushqimet tuaja të preferuara…
Mos i komplikoni gjërat, ju duhet vetëm një përbërës për të shkrirë në pak minuta mishin
Burim i shkëlqyer i folatit dhe magnezit, gjithçka rreth thjerrëzave!
Gabimi që jeni duke bërë me konsumimin e frutave dhe perimeve këtë sezon!
Dieta
Si të dalloni kur ushqimet në restorant nuk janë të freskëta
Gorrica, dardha e egër e mbrojtur nga vetë natyra
Pija që ju bën të plakeni më shpejt, si të mbroni shëndetin tuaj
Çajrat kurativë për shëndetin, ku të gjeni të duhurat
Dieta
Si të merrni më tepër vitaminë C në mënyrë që të forconi imunitetin
Varieteti më i rrallë i limonit në botë rritet në Shqipëri
10 pijet që mund t’ju ndihmojnë për të lehtësuar migrenën
Tetë arsye për t’u kthyer në vegjetarian
Dieta
Përfitimet e shumta shëndetësore nga konsumimi i rrushit të thatë
Ushqimet që ndihmojnë në pastrimin rrënjësor të mushkërive
Etja pas kafes, çfarë tregon dhe kur është momenti më i mirë për të pirë ujë?