Dieta
A e dini se gjatë gjithë jetës mund të keni konsumuar insekte? Në cilat produkte gjenden
Sekreti i një jete të shëndetshme dhe të gjatë varet i gjithi nga ky zakon i thjeshtë i të ngrënit!
Nuk është ai i lopës, këto janë llojet më të mira të qumështit që reduktojnë kolesterolin e lartë!
Dieta
Pak flitet për vitaminën U, efekti pozitiv që ka në organizmin tuaj!
Shtatë ushqimet me karbohidrate që duhet të blini për të ulur kolesterolin
Keni konsumuar një darkë super kalorike?! Fruti që e bën më të lehtë tretjen!
Sa duhet të presim për të fjetur pas konsumimit të darkës?!
Dieta
Ushqimet që do t’ju vijnë në ndihmë në pastrimin e enëve të gjakut!
Ushqimet më të mira dhe më të këqija për trurin tuaj!
Kërcitja e dhëmbëve, shkaqet e rrezikshme dhe zgjidhjet natyrale që mund t’i provoni
Vitaminat që funksionojnë njësoj si antibiotikët
Dieta
Pse ndryshon pesha e trupit gjatë ditës?!
Përse është i domosdoshëm konsumi i proteinave në mëngjes?
Mos e evitoni bukën nga dieta juaj e përditshme, ja çfarë këshillojnë ekspertët!
Trendi më i fundit i dietës, rekomandon eleminimin e menjëhershëm të këtij produkti!
Dieta
Keni ditëlindjen dhe doni t’u ofroni tortë kolegëve tuaj? Mendojeni mirë pasi të lexoni se ç’thotë këshilltarja e ushqimit
Nëse jeni adhurues të portokallit bëni mirë të jeni edhe të lëkurës së këtij fruti të shëndetshëm!
Jo vetëm nga qumësht, produktet e pasura me kalcium
Ja çfarë rekomandojnë mjekët në lidhje me obezitetin!
Dieta
Ngrënia e kosit nuk është aq e shëndetshme sa mendoni, ja pse duhet ta shmangni ngrënien e tepërt të tij!
Ja se kur duhet ta konsumoni secilin vakt për një organizëm të shëndetshëm!
Ja çfarë të hani për të jetuar më gjatë, zbulon studimi i ri
Benefitet në organizmin tuaj nëse konsumoni bukë misri!
Dieta
Mendoni se në dimër shtoni më shumë kilogramë pasi konsumoni më shumë ushqime por ja si qëndron e vërteta!
Oprah Winfrey i jep ‘lamtumirën’ 20 kilogramëve nga trupi i saj, moderatorja zbulon dietën!
Njihuni me 7 ushqimet më të mira kundër fryrjes së stomakut!
Kurrë mos i hidhni lëvozhgat e arrave, ja për çfarë shërbejnë…
Dieta
Stili mesdhetar i të ushqyerit fitoi titullin e dietës më të mirë në të gjithë botën për të gjashtin vit radhazi
Si të heqim kilet e festave? Nutricionistët: Jo dieta drastike, por perime dhe zarzavate me pak kalori
Dëshironi të lini alkoolin? Ja disa këshilla nga ekspertët që mos të tundoheni