Shëndeti
Çfarë tregojnë problemet me stomakun për shëndetin tuaj
Lidhja midis stresit dhe sulmit në zemër – Si të përmirësoni shëndetin
Nga shmangia e ilaçeve deri tek niveli i sheqerit në gjak, si të kemi veshka të shëndetshme
Shëndeti
Kërpudhat e zeza super ngjitëse një kërcënim urgjent në SHBA, kanë një shkallë vdekshmërie 60%
Pneumonia deri te artriti: 10 sëmundje shëndetësore që mund të shkaktojë shëndeti i keq oral
A mund të çojë migrena kronike në dëmtim afatgjatë të trurit?
Studim i ri/ Pandemia e COVID-19 mund të ketë origjinën nga qentë rakun në Kinë
Shëndeti
Shenjat që tregojnë se trupi juaj ka mungesë proteinash, çfarë duhet të bëni
Si ndikon pagjumësia në shëndetin tonë
Studimi: Jepini foshnjave gjalpë kikiriku për të ulur alergjinë ndaj tij me 77%
Pse nuk duhet ta lani fytyrën para dushit
Shëndeti
Pikat në sy dhe lotët artificialë po shkaktojnë në SHBA vdekje, verbëri dhe qelb në sy
Kujdes! Sëmundja e mëlçisë yndyrore ndikon edhe në ecjen tuaj
Shpjegimet shkencore për 11 reagime të çuditshme të trupit
Shikimi i paqartë dhe harresa, 5 shenja paralajmëruese të një tumori në tru
Shëndeti
Diabeti dhe presioni i lartë i gjakut ndikojnë në fertilitet: Si të mbroni shëndetin riprodhues
Shtatë shenjat e hershme që tregojnë se keni probleme me kockat
Uthulla e mollës si shpëtim ndaj sinozitit
Dieta mesdhetare mund të ulë rrezikun e zhvillimit të demencës, sipas studimit
Shëndeti
Limoni dhe xhenxhefili, çfarë përfitoni menjëherë në organizëm
Si të lehtësoni vetëm në pak sekonda ndjenjën e ankthit
Ujë me shafran, zbuloni përfitimet shëndetsore për organizmin
Tefloni dhe kimikatet e përjetshme: Helmi i fshehur në trup
Shëndeti
Frutat dhe perimet e kuqe për zemrën, gjakun dhe trurin
Nëntë ushqimet më të këqija që shkaktojnë rritjen e sheqerit në gjak
Mund të shërbejë edhe si menaxhues i nivelit të sheqerit në gjak, njihuni me efektet e mjaltit tek diabetikët
Pijet e gazuara, patatet e skuqura dhe kofshat e pulës, ‘vrasës të heshtur’ të stomakut tuaj
Shëndeti
Njerëzit e moshuar me ankth nuk marrin ndihmë dhe nuk e trajtojnë atë, sipas një studimi
Mbipesha kërcënim botëror, shkak kequshqyerja dhe mungesa e aktivitetit fizik
Të prekurit nga Covid i gjatë, të rrezikuar nga probleme të zemrës dhe mushkërive, zbulon studimi