Shëndeti
Përse duhet të hani qershi para gjumit? Zbuloni ndikimin që kanë në organizëm
Lufton lodhjen gjatë muajve përvëlues të verës, gjithçka rreth vitaminës E!
A e dinit?! Akullorja është tepër e shëndetshme sepse…
Shëndeti
Ndërhyrjet estetike, dermatologët: Ka shumë abuzime, pas pesë vitesh do shohim dëmet që janë bërë
Studim/Adoleshentët që pinë kanabis janë 11 herë më të prirur ndaj problemeve të shëndetit mendor!
A mund të hani shumë shalqi? Njihuni me rreziqet e konsumimit të tepërt…
Sa sheqer kanë lëngjet e frutave, çfarë duhet të keni kujdes
Shëndeti
Studimi: Suplementet e vajit të peshkut mund të rrisin rrezikun e goditjes në tru dhe sëmundjeve të zemrës
Bakteret e rrezikshme dhe rezistente ndaj antibiotikëve, OBSH publikon listën
Rastet shëndetësore kur mund të rrezikoheni nga trompoza
Katër pijet që qetësojnë sistemin nervor
Shëndeti
Për ju që konsumoni ose jeni të ekspozuar ndaj duhanit, ja cilat ushqime pastrojnë mushkëritë nga nikotina
Vit i pazakontë me gripin! Viruset zgjatën shumë dhe u shfaqën me agresive se herët e tjera
Turizmi seksual në Shqipëri/ Mjekët: Janë rritur rastet e SST, kujdes nga kontaktet e pambrojtura
Ndërgjegjësimi për shëndetin mendor, ekspertët: Duhet urgjent depistim i plotë i popullsisë
Shëndeti
Vdekjet nga ngrohja globale! Studimi, valët e të nxehtit janë vrastare
Shqiptarët, 30% vuajnë nga tensioni! Dita botërore e hipertensionit, mjekët: Konsumohet shumë kripa, duhet aktivitet fizik
Kërcitja e qafës mund të kthehet në një rrezik për jetën, mjekët paralajmërojnë!
“Sheqeri i dëmshëm njësoj si duhani”, ekspertët ngrenë alarmin: Njerëzit po vuajnë gjithnjë e më shumë nga…
Shëndeti
Probleme me ngërçin? Faktorët e rrezikut, arsyet dhe zgjidhjet
5 sekrete që mund t’ju ndihmojnë të reduktoni stresin
Dieta e vezëve, a duhet ta provoni për të ulur peshën?
Vlerat që ka ruajtja e gjakut të kordonit umbilikal!
Shëndeti
Ja se si mund të praktikoni stërvitjen e trurit
Studimi: Ilaçi për humbje peshe mund të zvogëlojë rrezikun e sulmit në zemër me 20%
Nuk kishte shanse për të mbijetuar, mjeku i famshëm australian i shpëton kancerit! Përdori trajtimin e eksperimental për glioblastomën
Kurat e shpejta natyrale kundër gurëve në veshka, ushqimet që duhet të shmangni
Shëndeti
Si të përgatisni në shtëpi lëngjet më të mira për pastrimin e trupit
Përgatisni në shtëpi lëngjet më të mira për pastrimin e trupit, ja si
5 ushqime super të shëndetshme që duhet të shtosh në dietën tënde