Lindje Perëndim: Plani për të larguar Erdoganin nga Putin, ku fillon “goditja”!
23/09/2023 15:00
Lindje Perëndim: 5 bandat shqiptare që po “tmerrojnë” Greqinë dhe fytyra tjetër e policisë!
16/09/2023 14:30
Lindje Perëndim: Rrezimi i avionit italian, cfare fshehu NATO-ja?!
10/09/2023 17:00
Lindje Perëndim: “Pranvera” greko-turke, çfarë fshihet pas afrimit Erdogan-Mistotakis?
03/09/2023 17:00
Lindje Perëndim/ I nxehti përvëlues: Këmbanë alarmi për njerëzimin?!
30/07/2023 17:00
Lindje Perëndim/ A do copetohet Bosnja per te shpetuar Kosoven? Plani per Beogradin!
23/07/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Sfida e mbrojtjes: A e përballon dot vërtet BE një luftë në Europën Perëndimore?
16/07/2023 17:00
Lindje Perëndim: Përse Greqia uli armët e po merr papritur “me të mirë” Turqinë për detin!
09/07/2023 17:00
Lindje Perëndim: Wagneri dhe “grushti i shtetit”, një lojë apo rrezik real për Putinin?
02/07/2023 17:00
Lindje Perëndim: A po përgatitet SHBA për një luftë të re në Ballkan?
25/06/2023 17:00
Lindje Perëndim/ A po e ndihmon dikush Kosovën t`i bëjë rezistencë Perëndimit dhe përse?
18/06/2023 17:00
Lindje Perëndim/Luftë civile në Rusi? Përse NATO-ja po zbarkon në Baltik!
11/06/2023 17:00
Lindje Perëndim: Kurti, fajtor apo hero? Plani i ndërkombëtarëve për Kosovën!
04/06/2023 17:00
Lindje Perëndim: Aleatët, apo.. Si u ngrit Koreja e Jugut nga mjerimi, në një gjigand ekonomik!
28/05/2023 17:00
Lindje Perëndim/Ukraina i shkatërroi super-raketat, kush e tradhëtoi Putinin?
21/05/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Si po e nxjerr Wagneri “jashtë loje” Francën në Afrikë!
16/05/2023 14:24
Lindje Perëndim/ Afrohet lufta e re: Vendi europian po krijon ushtrinë më të madhe në kontinent!
07/05/2023 17:00
Lindje Perëndimi/ SHBA-Rusi drejt përplasjes së madhe, “e vërteta” e luftës në Ukrainë!
30/04/2023 17:00
Lindje Perëndim/Përse po nxiton Turqia të ndërtojë aeroplanmbajtësen më të madhe?Plani i Erdoganit!
23/04/2023 17:00
Lindje Perëndim/Si do e zbrapsë SHBA-në: Plani i fshehtë i Kinës për të pushtuar Tajvanin në 48 orë!
16/04/2023 17:00
Lindje Perëndim/ 136 vite burg? Dënim apo fat nga qielli, çfarë e pret tani Donald Trumpin!
09/04/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Si e dobëson Suedia krahun veriperëndimor të Rusisë, frika e madhe e Moskës!
02/04/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Si u bënë shqiptarët tmerri i Ekuadorit?! Rrëfimi i një “të penduari”!
26/03/2023 17:00
Lindje Perëndim/Plani i Kinës për të mposhtur ushtrinë e SHBA-së: “Teoria e Fitores”!
19/03/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Rusia po fiton luftën? Përse po luftohet egërsisht për Bakhmutin në Ukrainë!
12/03/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Si iu shfarosën Rusisë gjysma e 45 mijë trupave elitë, “kurthet” e Ukrainës!
05/03/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Kina bashkohet me Rusinë? A do të hyjë SHBA në Ukrainë!
26/02/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Ujdia me Kosovën, a po përgatiten për luftë nacionalistët serbë?
19/02/2023 17:00
Lindje Perëndim/ Në 2025 nis lufta që shkatërron botën? Përballja e madhe dhe balona spiune!
12/02/2023 17:00
Lindje Perëndim: Asociacioni, zgjidhje apo “copëtim” i Kosovës?
05/02/2023 17:00