Top News – Paketa e infrastrukturës së Biden/ Irritohen republikanët, ‘shumë e shtrenjtë’
12/04/2021 21:03

Këtë javë ligjvënësit amerikanë pritet të diskutojnë rreth paketës 2 trilionë dollarëshe mbi infrastrukturën të Presidentit Joe Biden. Paketa pritet të përballet me kundërshtinë e republikanëve të cilët thonë se fatura e saj është tejet e kushtueshme. Paketa e tij e infrastrukturës synon përmirësimin e rrjetit rrugor, urave, lidhje më të shpejtë në internet, trena me shpejtësi të lartë e projekte të tjera infrastrukturore. Ai pritet të zgjedhë mes dy mundësish, atë të negociimit me republikanët rreth asaj se çka duhet të përfshihet në paketë dhe se si do të paguhet ajo ose të bëjë përpara me miratimin e saj vetëm me votat e demokratëve. Deri më tani, Presidenti Biden po kërkon mbështetje dypartiake lidhur me paketën e tij. Pamjet: AFP

Top Channel/ “Krizë e madhe”? Në Kent të Anglisë, “plas” vjedhja e kapakëve të pusetave!
16/05 15:04
Top News – Raketat që bien mbi Izrael/ Hamasi i prodhoi me projektet e Iranit
16/05 15:02
Top News – Kur të bëhet mbret…/ Princi Çarls do të hapë kështjellat për publikun
16/05 14:55
Top News – Tornado në Wuhan/ Të zhdukur dhe të lënduar në qytetin ku lindi covid-i
16/05 14:52
Top News – Irani mbështet Hamasin/ Rojat revolucionare konfirmojnë-jemi me ju!
16/05 14:51
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, tornadoja e “dyfishtë” shkatërrimtare godet Wuhanin!
16/05 14:37
Top Channel/ Vuçiç ha byrek përpara takimit me Kurtin: “Do jetë javë e vështirë”!
16/05 14:36
Top News – ‘Vaksina’ e Izraelit ndaj raketave/ Iron Dome, mburoja e padukshme që e bën natën, ditë
16/05 13:50
Top Channel/ Gjermania, lehtësime për udhëtimet- çfarë i duhet shtetasve shqiptarë!
16/05 13:29
Top News – Një Dee-Jay shekullor/ Ray Cordeiro ‘del në pension’ në moshën 96 vjeçare
16/05 12:57
Top News – ‘E ka kush e ka’ në Mars/ Kina përparon në garën me Shba dhe Rusinë
16/05 12:49
Top News – 10 mijë km larg shtëpisë…/ Balena gri humb rrugën, si do të dalë nga Mesdheu…
16/05 12:48
Top Channel/ Daniel Serwer: Serbia mund të paditet për genocid në Kosovë!
16/05 12:23
Top Channel/ “ Izraelit i duhet dhënë një mësim i mirë”: Turqia teston armën e re!
16/05 12:19
Top News – Sulmi në Afganistan/ Merret përsipër nga shteti islamik
16/05 11:57
Top News – Nuk ka alternativë tjetër…/ Pasaporta e vaksinës, shpresa e vetme për udhëtimet
16/05 11:56
Top Channel/ “Mbrojtësja e Izraelit”- e vetmja gjë që mund të “shkatërrojë” Iron Dome!
16/05 11:37
Top Channel/ Izraeli me armë bërthamore, Hamasin e ndihmon Irani- cfarë arsenali kanë të dyja palët!
16/05 11:18
Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44