Top News – Harry rikthehet në Britani/ Për funeralin e gjyshit, por pa Meghan-in
12/04/2021 13:51

Harry është parë të zbresë në aeroportin e Londrës, pasditen e të dielës, nga një avion i nisur nga Los Angeles. Por nga Meghan Markle nuk ka asnjë gjurmë. Ajo që ishte paralajmëruar, konfirmohet kështu. Bashkëhsortja e dukës së sussex-it nuk do të jetë e pranishme në ceremoninë funerale të princit Filip, që do të mbahet të shtunën. Ai u nda nga jeta më 9 prill, në moshën 99 vjecare dhe Harry sigurisht ka vrapuar tek gjyshja e tij, mbretëresha Elisabetë. Harry duhet të qëndrojë në karantinë për pesë ditë dhe do ta kalojë këtë periudhë në izolim në nottingham. Më pas, nëse do të rezultojë negativ ndaj një testi anti covid mund të dalë nga pallati i Kensingtonit dhe të marrë pjesë në funeralin e dukës së edimburgut. Edhe Meghan do të kishte dashur të ishte i pranishëm në krah të Harry-t, por mjekët i kanë këshilluar të mos udhëtojë për shkak të shtatzanisë së avancuar. Djali i dytë i ciftit pritet të lindë në verë ndërkohë që njoftimi zyrtar u dha në ditën e shën valentinit. Pavarësisht telasheve të kohëve të fundit mes meghan dhe Harry dhe një pjese të familjes mbretërore, për ta lënë të qetë mbretëreshën, djemtë e Carlsit duhet të lënë mënjanë mosmarrëveshjet. Kthimi i Harry-t është udhëtimi i parë i tij në angli që nga marsi 2020, kur u zhvendos në kanada dhe më pas në SHBA.

Top News – 11 persona kërcënojnë presidentin/ Arrestohen nga policia, mes tyre një shqiptar
12/05 21:24
Top News – Del raporti amerikan për Shqipërinë/ Çfarë është bërë gabim me liritë fetare
12/05 21:23
Top Channel/ Ushtria e Izraelit qëllon me artileri kundër qytetit të Gaza – Pa koment
12/05 21:21
Top Channel/ Gjykata ruse lë në paraburgim vrasësin e 8 nxënësve e një mësuesi në shkollën e Kazan
12/05 21:21
Top Channel/ Sulmet ajrore të Izraelit godasin ndërtesën në qytetin e Gaza – Pa koment
12/05 21:20
Top Channel/ Filipine, roja bregdetare kthen prapa anijet kineze në ujërat e kontestuara – Pa koment
12/05 21:20
Top Channel/ Turma të mëdha mblidhen në Bangladesh në përgatitje të festës së Bajramit – Pa koment
12/05 21:19
Top Channel/ Meksikanët kërkojnë drejtësi për vrasjen e tre vëllezërve, të rrëmbyer nga bandat
12/05 21:19
Top News – Dokumenti që nxjerr blof BE/ Zhgënjimi i integrimit për vendet e ballkanit
12/05 19:27
Top News – Pastrim parash me Kriptomonedha/ 11 të arrestuar në evropë për ‘paratë dixhitale’
12/05 19:23
Top News – Rregullat reja për në Gjermani/ Si duhet të veprojnë ata që janë vaksinuar
12/05 19:22
Top News – Fëmijët të tmerruar/ Izrael: Gaza, banorët përgatiten për luftë
12/05 19:21
Top News – Humbi unazën e martesës në det/ ’E gjen’ tek një peshk në një ishull në paqësor
12/05 18:06
Top News – Lufta e tretë botërore…/ Ish ushtaraku Britanik-covidi, ‘arma perfekte’
12/05 18:05
Top News – Roveri Perseverance/ Gati të zbulojë sekretet e marsit
12/05 18:05
Top News- Capri bëhet ‘Covid-free’/ Vaksinohet popullata, ishulli idilik pret vizitorët
12/05 18:05
Top News- Erdogan ‘skërmit’ dhëmbët/ Takon putin-‘OKB t’i tregojë vendin Izraelit’
12/05 18:04
Top News – ’Po bie shi minjsh’/ Pamjet horror, Australia nën pushtimin e brejtësve
12/05 18:04
Top News – Dua Lipa na bën krenarë/ Riumfon në ‘Brit Awards’, rrëmben dy çmime
12/05 17:00
Top News – Nëntë-njakët e rekordit/ Kalojnë me sukses javën e parë të jetës…
12/05 16:37