Top News – Franca ndërmerr hapin e rëndësishëm/ Ndalon fluturimet e shkurtra brenda vendit
12/04/2021 22:39

Ligjvënësit francezë kanë vendosur ndalimin e fluturimeve në rrugë të shkurtër brenda vendit, atje ku ekzistojnë alternativa trenash, një përpjekje kjo për të ulur emetimet e karbonit. Gjatë fundjavës, rregullatorët e ligjit votuan në favor të projekt-ligjit për t'i dhënë fund rrugëve ku i njëjti udhëtim mund të bëhet me tren brenda dy orësh e gjysmë. Këto masa mund të ndikojnë në udhëtimet midis Parisit dhe qyteteve Nantes, Lyon dhe Bordeaux.

Top News – Kur të bëhet mbret…/ Princi Çarls do të hapë kështjellat për publikun
16/05 14:55
Top News – Tornado në Wuhan/ Të zhdukur dhe të lënduar në qytetin ku lindi covid-i
16/05 14:52
Top News – Irani mbështet Hamasin/ Rojat revolucionare konfirmojnë-jemi me ju!
16/05 14:51
Top Channel/ Hakmarrja e natyrës, tornadoja e “dyfishtë” shkatërrimtare godet Wuhanin!
16/05 14:37
Top Channel/ Vuçiç ha byrek përpara takimit me Kurtin: “Do jetë javë e vështirë”!
16/05 14:36
Top News – ‘Vaksina’ e Izraelit ndaj raketave/ Iron Dome, mburoja e padukshme që e bën natën, ditë
16/05 13:50
Top Channel/ Gjermania, lehtësime për udhëtimet- çfarë i duhet shtetasve shqiptarë!
16/05 13:29
Top News – Një Dee-Jay shekullor/ Ray Cordeiro ‘del në pension’ në moshën 96 vjeçare
16/05 12:57
Top News – ‘E ka kush e ka’ në Mars/ Kina përparon në garën me Shba dhe Rusinë
16/05 12:49
Top News – 10 mijë km larg shtëpisë…/ Balena gri humb rrugën, si do të dalë nga Mesdheu…
16/05 12:48
Top Channel/ Daniel Serwer: Serbia mund të paditet për genocid në Kosovë!
16/05 12:23
Top Channel/ “ Izraelit i duhet dhënë një mësim i mirë”: Turqia teston armën e re!
16/05 12:19
Top News – Sulmi në Afganistan/ Merret përsipër nga shteti islamik
16/05 11:57
Top News – Nuk ka alternativë tjetër…/ Pasaporta e vaksinës, shpresa e vetme për udhëtimet
16/05 11:56
Top Channel/ “Mbrojtësja e Izraelit”- e vetmja gjë që mund të “shkatërrojë” Iron Dome!
16/05 11:37
Top Channel/ Izraeli me armë bërthamore, Hamasin e ndihmon Irani- cfarë arsenali kanë të dyja palët!
16/05 11:18
Top News – Shqiptari me sjellje të çuditshme/ Itali, policia e prangos me 80 mijë euro
15/05 20:48
Top Channel/ Itali, qindra protestojnë në Romë në mbështetje të Palestinës – Pa koment
15/05 20:44
Top Channel/ Libani mban zi për të riun e vrarë nga zjarri izraelit në protestat kufitare – Pa koment
15/05 20:43
Top Channel/ Policia shpërndan me forcë demonstratën pro-palestineze në Paris – Pa koment
15/05 20:43