Top News – Përplasi të moshuarën italiane/ Kapet duke bërë plazh 22 vjeçari
19/06/2021 21:33

Katër ditë pasi aksidentoi me makinë një 74-vjeçare italiane, policia ka arrestuar autorin, i cili pasi përplasi gruan u largua nga vendi i ngjarjes. Ngjarja ndodhi më 15 qershor në lagjen 11 të qytetit të Durrësit, ndërsa policia në njoftimin zyrtar bën të ditur se ka arrestuar autorin e dyshuar, 22-vjeçarin Endri Zaja. Edhe pse ishte në kërkim për aksidentin ku as nuk ndaloi për të ndihmuar të moshuarën, kjo as nuk e ka penguar të riut që të shijojë rrezet e diellit dhe bëjë plazh në bregdet. Ai është kapur nga efektivët e policisë pikërisht duke bërë plazh në brdegetin e durrësit dhe është shoqëruar më pas në polici. Sipas policisë, i riu ishte i shpallur në kërkim pasi dyshohet edhe si autori kryesor i 2 vjedhje të ndodhura në Durrës më herët. Ai ka marrë një shumë parash në një dyqan, dhe vjedhja tjetër është konstatuar në një market në lagjen eplazhit në durrës. Materialet në ngarkim të 22 vjecarit i kaluan Prokurorisë së Durrësit, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, “Largimi nga vendi i aksidentit” dhe “Vjedhja”.

Top Channel/ Akuzat e Koçit, Lame: Politika të rrijë larg! Bujrum SPAK, i kam çuar edhe vetë dosje
30/07 21:47
Top News-Tenderi i uniformave të policisë/ Apeli i GJKKO lë në fuqi masat për të arrestuarit
30/07 21:15
Top News – Berisha i përgjigjet Yuri Kim/‘Gabove rëndë, mua s’më ndal dot asnjë trillim’
30/07 21:13
Top News – Policia Rrugore kontrolle intensive/10 shoferë të arrestuar dhe mijëra gjoba
30/07 21:10
Top News-Rriten sërish rastet me Covid/ 37 të infektuar në 24 orë dhe asnjë viktimë
30/07 21:09
Top Channel/ Situata del jashtë kontrollit në Ksamil, vatra e zjarrit shumë pranë banesave
30/07 21:07
Top Channel/Biden njofton masat e reja në SHBA, punonjësit civilë të qeverisë federale të vaksinohen
30/07 20:39
Top Channel/ Rrugëtimi i ‘Za Fest”, mbrëmja e dytë e festivalit në qytetin e Shkodrës
30/07 20:38
Top Channel/ A dëmton Kosovën Ballkani i Hapur? Analistët: Vetë përjashtimi, i dëmshëm për Kosovën
30/07 20:12
Top Channel/ Si të zgjedhësh universitetin? Deri më 3 gusht vijojnë aplikimet për shkollën e lartë
30/07 20:02
Top Channel/ Skandali me uniformat e policisë/ Ish zyrtarët e Ministrisë së Brendshme mbeten në burg
30/07 19:51
Top Channel/ “Berisha mos bëhet deputet i PD”/ Yuri Kim kërkesë ultimative Bashës: Zgjidh të ardhmen
30/07 19:44
Top Channel/ Turistët bllokohen në kanione, dëmtohet njëri prej tyre
30/07 19:44
Top News – Shpërndanin kokainë në kuti picash/Gjykata lë në burg 4 prej tyre, 1 në arrest shtëpie
30/07 18:01
Top Channel/Gara për Aeroportin e Sarandës, Balluku: Do të jetë sezonal, investim privat 37 mln euro
30/07 17:41
Top Channel/ Të dehur dhe me shpejtësi tej normave të lejuara, pranga 10 shoferëve në 24 orë
30/07 17:33
Top News – Yuri Kim thumbon Berishën ‘non grata’/‘PD s’mund të hajë bar për hir të një deputeti’
30/07 16:37
Top News – Gjykata e Lartë bëhet me 9 anëtarë/ Presidenti Meta firmos emërimin e Asim Vokshit
30/07 16:36
Top News – Në pranga tre persona në Mirditë/ Ushtronin aktivitet të paligjshëm të lojrave të fatit
30/07 16:24
Top Channel/ Gjyqi i uniformave: Të arrestuarit kërkojnë të lirohen për shkaqe shëndetësore
30/07 15:42