Top News – ‘Mposhtet’ covid, shqiptarët të lirë/ Por, frikë për një valë të re në shtator!
24/06/2021 19:32

Prej fillimit të qershorit e çdo ditë deri tani deri tani, rastet e infektimeve të reja me koronavirus numërohen me gishtat e njërës dorë e po kështu edhe viktimat. Këto shifra tregojnë se vera do të jetë e qetë, por ende nuk ka asnjë qëndrim të ekspertëve, nëse pritet apo jo ndonjë valë tjetër në shtator. Gjithsesi, situata e tanishme është e stabilizuar. Edhe situata në spitale paraqitet normale dhe prej kohësh numri i pacientëve që marrin trajtim spitalor është ulur. Edhe këtë të enjte nuk është regjistruar asnjë humbje jete gjatë 24 orëve të fundit. Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë kryer 2803 testime, nga të cilat vetëm dy qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Rastet e konfirmuara janë identifikuar, një rast në Tiranë dhe një rast në Vaun e Dejës. Po në harkun kohor të 24 orëve të fundit janë shëruar 11 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129 mijë e 966 që nga fillimi i epidemisë. Ndërkohë, vetëm 3 paceintë po marrin trajtim spitalor të specializuar, ku njëri prej tyre është në terapi intensive. Aktualisht janë vetëm 78 pacientë ende aktivë me Covid 19 në vendin tonë.

Top Channel/ Zjarr në Dukat, e pamundur për mjetet e zjarrfikëseve prej terrenit të vështirë
25/07 21:30
Top Channel/Yuri Kim: Mos u dorëzoni!Ata që thonë se reforma në drejtësi s’është asgjë, ju gënjejnë
25/07 21:06
Top News-Vizita private në SHBA/Meta dhe Kryemadhi përtej oqeanit, zbardhet misteri
25/07 21:03
Top Channel/ Ndërtimi me kosto të lartë/ Rritje taksash dhe çmimet për mallrat që vijnë nga importi
25/07 20:52
Top Channel/ BERZH rishikon rritjen ekonomike/ Në Ballkan ndikoi vaksinimi dhe eksportet
25/07 20:49
Top Channel/ Rriten çmimet në treg/ Nga produktet bazë të bulmetit, perimet e deri tek kafet
25/07 20:41
Top News – 2 të mitura rrezikuan të mbyteshin/Disa pushues dhe policia i’u shpëtojnë jetën
25/07 20:33
Top Channel/ Astrazeneca e pranuar në 119 shtete, Sinovac përdoret në 30 vende
25/07 20:27
Top Channel/Në shtëpinë e shoferit që humbi jetën/ Prej 1 viti punonte me autobusët e “Deva Tours”
25/07 20:16
Top Channel/ E hëna ditë zie në Kosovë, Kurti në Kroaci, takon të plagosurit nga aksidenti
25/07 20:12
Top News-Plagosi me thikë 5 persona në xhami/Prokurori ‘fal’ agresorin, reagon Imami Ahmed Kalaja
25/07 20:04
Top News-Aksidenti tragjik në Kroaci/E hëna shpallet ditë zie kombëtare në Kosovë
25/07 20:01
Top Channel/ Solidariteti i shqiptarëve në Kroaci/ Dy vëllezërit nga Suhareka, pranë të lënduarve
25/07 19:55
Top Channel/ Zjarr në një banesë të pabanuar në pronësi të 80-vjeçarit
25/07 19:52
Top Channel/ Ekskluzive/Flet për TCH i mbijetuari i aksidentit në Kroaci: Ndodhi 3 orë pas pushimit
25/07 19:49
Top Channel/ Dita e fundit e vaksinimit të hapur/Gjatë gjithë javës u vaksinuan mbi 90 mijë persona
25/07 18:58
Top News-Studimi i ri për variantin Delta /2 doza të Pfizer dhe Astrazeneca janë efektive
25/07 18:54
Top News – Aksident i frikshëm në Lezhë/ Makinat përplasen me biçikletën, plagosen 3 persona
25/07 18:54
Top Channel/ Zyrtare, “Delta” në Shqipëri/ E konfirmojnë analizat nga Berlini
25/07 18:37
Top Channel/ Aksidenti tragjik, vdesin 10 kosovarë, përmbyset autobusi! Shkak përgjumja e shoferit
25/07 18:18