Top News – Mesazhi i fundit i Armando Beqirajt/ Dëshmia e bashkëshortes islandeze për vrasjen
12/05/2021 22:36

Poranna Helga Gunnarsdottir, gruaja e Armando Beqirajt, i cili u ekzekutua muaj më parë në Islandë, është shprehur për mediat vendase se autoritetet kanë dështuar me punën e tyre. Poranna kërkon që procedurat e policisë të rishikohen dhe mbikëqyrja e kriminelëve të shtohet. Në rrëfimin e saj për mediat, ajo ka bërë me dije edhe bisedën e fundit që ka pasur me bashkëshortin, para se ai të vritej në pragun e shtëpisë. “Unë i dërgova Armandos një mesazh për të nxjerrë tharësen dhe ai më dërgoi: Po, pa stres. Unë jam me mikun tim dhe do të jem në shtëpi për pak! Mirë, shihemi së shpejti! Dhe pastaj, vetëm njëzet minuta më vonë, kur zbres nga shtëpia e shoh të shtrirë para derës”- tha bashkëshortja e Beqirajt, teksa përshkruan një nga momentet më të frikshme të jetës së saj. Rasti ka prekur shumë familjen, ndërsa ishin vëllai i Poranna dhe shoku i tij, të cilët jetojnë në katin përdhes të shtëpisë, ata që shkuan të parët pranë kufomës. “Dëgjuam diçka. Vëllai im dhe shoku i tij thanë thjeshtë: Çfarë ishte kjo? Dolëm jashtë po nuk pamë asgjë. Tre ambulanca mbërritën brenda pak minutash dhe Armando u mor me vete në njërën prej tyre. Hetuesit mbërritën pak më vonë. Isha në pritje për një kohë të gjatë. Në fund u informova nga oficeri i policisë se Armando ishte i vdekur,“-tregoi ajo. Në asnjë moment ajo nuk e pranon se e priste vrasjen e tij, duke bërë me dije se kohët e fundit i shoqi qëndronte më shumë se zakonisht në celular. Ndërsa shton se jeton çdo ditë me misterin për jetën që bënte bashkëshorti i saj.

Top News – Buxheti që vjen nga infrastruktura/ Bashkitë, si u gjetën fondet në emergjencë
20/06 14:38
Top News – Mjekët që presin për një vend pune/ Erdhi momenti, jo më kontrata specializantësh
20/06 13:41
Top News – Dy kërkesat për sezonin turistik/ Apel i fortë për anëtarët e komitetit teknik
20/06 13:28
Top News – Troket vala e të nxehtit afrikan/ Java e frikshme në Greqi, rrezikon Shqipëria!
20/06 12:59
Top Channel/ Vijnë vaksina të tjera kineze, Rama: Deri tani 1 milion doza vaksinash në Shqipëri
20/06 12:38
Top Channel/Një qershor si gushti,i nxehti dhe lirimi i masave sjellin dyndje pushuesish në bregdet
20/06 12:37
Top Channel/ “Shtëpi bari” në Shijak, arrestohen elektricistët. Pronarët në kërkim
20/06 12:35
Top Channel/ Plumba drejt lokalit, plagoset administratori dhe një kalimtar në Sarandë
20/06 12:35
Top Channel/ Kjo është vila 3-katëshe në Shijak e kthyer në ‘shtëpi bari’
20/06 12:33
Top Channel/ Fundjava çon në plazh të gjithë qytetarët, Vlora ‘pushtohet’ nga turistët
20/06 12:31
Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve
20/06 12:14
Top Channel/ Të gjithë për në plazh, trafik në dalje të Shkodrës
20/06 12:06
Top Channel/ Festa e Qershive ndez për dy netë “flakë” Beratin, këngët e vallet mbledhin turistët
20/06 12:02
Top Channel/ Qytetarët bllokohen në trafik në autostradën Tiranë-Durrës, makinat pësojnë defekte
20/06 11:58
Top Channel/ Plumba biznesmenit, plagoset edhe kalimtari. Ja vendi ku ndodhi plagosja në Sarandë
20/06 11:54
Top News – Shpikja britanike në mes të Shijakut/ ‘Shtëpitë bari’, dy elektricistë në pranga
20/06 11:42
Top News – Atentat në Sarandë, plagoset turisti/ Kush është pronari që u qëllua me 20 plumba
20/06 11:28
Top Channel/ Nga serenatat te elementët e karnavaleve, ‘Mbrëmje korçare’ në Gjirokastër
20/06 11:26
Top News – Trafik droge nga Pogradeci në Ohër/ Kufiri liqenor, linja e trafikantëve të vegjël
20/06 11:08
Top Channel/ Dritëhijet e Mid’hat Frashërit, debati i historianëve në ‘Exclusive’
20/06 11:02