Top News – Lëvizte lirshëm me kallashikov/ Arrestohet 18 vjecari në mes të New Yorkut
18/04/2021 11:38

Një 18-vjeçar nga Ohio të Shteteve të bashkuara të Amerikës, po përballet me akuza për armëmbajtje në publik pasi oficerët që patrullonin një stacion metroje nw Times Square, e diktuan atë me një kallashnikov AK-47. Sadiq Teague u gjet i ulur ndërsa po karikonte telefonin e tij në stacionin e metrosë dhe kishte AK-47 të vendosur para tij, ka raportuar CNN. Adoleshenti gjithashtu mbante një maskë kundragaz me vete, Komisioneri i Policisë së Nju Jorkut, Dermot Shea në Tëitter uroi oficerët për patrullimin e suksesshëm rutinë në të cilin konfiskuan sendet e rrezikshme. "Kjo histori mund të kishte një fund tragjikisht, por falë këtyre policëve të zellshëm përfundoi me të dyshuarin në pranga," shkroi ai. Teague akuzohet pwr posedim kriminal të një arme sipas Departamentit të Policisë së Nju Jorkut. Raportohet se ende nuk i është caktuar një avokat 18 vjecarit, ndërsa është kërkuar një koment nga familja e tij dhe nga zyrat e avokatisë në Manhatan.

Top News – 11 persona kërcënojnë presidentin/ Arrestohen nga policia, mes tyre një shqiptar
12/05 21:24
Top News – Del raporti amerikan për Shqipërinë/ Çfarë është bërë gabim me liritë fetare
12/05 21:23
Top Channel/ Ushtria e Izraelit qëllon me artileri kundër qytetit të Gaza – Pa koment
12/05 21:21
Top Channel/ Gjykata ruse lë në paraburgim vrasësin e 8 nxënësve e një mësuesi në shkollën e Kazan
12/05 21:21
Top Channel/ Sulmet ajrore të Izraelit godasin ndërtesën në qytetin e Gaza – Pa koment
12/05 21:20
Top Channel/ Filipine, roja bregdetare kthen prapa anijet kineze në ujërat e kontestuara – Pa koment
12/05 21:20
Top Channel/ Turma të mëdha mblidhen në Bangladesh në përgatitje të festës së Bajramit – Pa koment
12/05 21:19
Top Channel/ Meksikanët kërkojnë drejtësi për vrasjen e tre vëllezërve, të rrëmbyer nga bandat
12/05 21:19
Top News – Dokumenti që nxjerr blof BE/ Zhgënjimi i integrimit për vendet e ballkanit
12/05 19:27
Top News – Pastrim parash me Kriptomonedha/ 11 të arrestuar në evropë për ‘paratë dixhitale’
12/05 19:23
Top News – Rregullat reja për në Gjermani/ Si duhet të veprojnë ata që janë vaksinuar
12/05 19:22
Top News – Fëmijët të tmerruar/ Izrael: Gaza, banorët përgatiten për luftë
12/05 19:21
Top News – Humbi unazën e martesës në det/ ’E gjen’ tek një peshk në një ishull në paqësor
12/05 18:06
Top News – Lufta e tretë botërore…/ Ish ushtaraku Britanik-covidi, ‘arma perfekte’
12/05 18:05
Top News – Roveri Perseverance/ Gati të zbulojë sekretet e marsit
12/05 18:05
Top News- Capri bëhet ‘Covid-free’/ Vaksinohet popullata, ishulli idilik pret vizitorët
12/05 18:05
Top News- Erdogan ‘skërmit’ dhëmbët/ Takon putin-‘OKB t’i tregojë vendin Izraelit’
12/05 18:04
Top News – ’Po bie shi minjsh’/ Pamjet horror, Australia nën pushtimin e brejtësve
12/05 18:04
Top News – Dua Lipa na bën krenarë/ Riumfon në ‘Brit Awards’, rrëmben dy çmime
12/05 17:00
Top News – Nëntë-njakët e rekordit/ Kalojnë me sukses javën e parë të jetës…
12/05 16:37