Top News – Kryeministri publikon pamjet/ Realizohet 90 përqind e unazës së madhe
21/07/2021 22:07

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga Kantieri i Unazës në pjesën verilindore, Loti 2 dhe 3 në Tiranë. Kreu i qeverisë shkruan se është realizuar 90% e projektit të Unazës së Madhe në Tiranë, ka përfunduar mbikalimi në zonën e Farkës, si edhe rrugët dytësore të këtij mbikalimi. Gjithashtu sipas Ramës ka përfunduar puna për montimin e trarëve të viaduktit me gjatësi 240m dhe vendosja e trarëve të mbikalimit në km 5+020. Kantieri i Unazës së Tiranës - Këtu pjesa verilindore Loti 2 dhe 3, ku është realizuar 90 % e projektit, ka përfunduar mbikalimi në zonën e Farkës, si edhe rrugët dytësore të këtij mbikalimi. Gjithashtu ka përfunduar puna për montimin e trarëve të viaduktit me gjatësi 240m dhe vendosja e trarëve të mbikalimit në km 5+020 shkruan kreu I qeverisë në rrjetet sociale.

Top Channel/ Vijon zjarri në Karaburun, rrezikon të përparojë drejt zonave të banuara
31/07 23:31
Top Channel/ Qytetari denoncon rastin e kultivimit të drogës, policia: Ka vetëm prodhime bujqësore
31/07 22:46
Top Channel/ Zv.ministrja e Mbrojtjes: Para përgjegjësisë penale të gjithë ata që dëmtojnë natyrën
31/07 22:32
Top News – Kalimi i truallit të Teatrit Bashkisë /Vokshi-Poshtërues për qytetarët dhe Kushtetuesen
31/07 22:02
Top News – Apeli për zjarrvëniet e qëllimshme/Bici-autorët do të përballen me ligjin
31/07 21:57
Top Channel/ 19 shqiptarë kthehen nga Siria/ 5 gra dhe 14 fëmijë mbërrijnë të dielën në Shqipëri
31/07 21:54
Top News – Rriten sërish infektimet e reja/Shtohen shtrimet në spitale dhe rastet aktive
31/07 20:35
Top News-Me shpejtësi ‘skëterrë’/Hiqen 82 patenta, 19 vetëm në Fier-Vlorë
31/07 20:27
Top News – Luftë me zjarrin në Xhyherinë/Flakët përpijnë ullishte dhe pemëtari
31/07 20:19
Top Channel/ 19 shqiptarë kthehen nga Siria/ 5 gra dhe 14 fëmijë mbërrijnë të dielën në Shqipëri
31/07 20:18
Top Channel/40 vite duke mësuar fëmijët/ Mësuesi veteran tregon historinë e tij nëpërmjet një libri
31/07 20:05
Top Channel/ Rruga me gropa që të “bën gropën”/ Aksi dytësor Tiranë-Vorë, i shkatërruar
31/07 19:58
Top News – Nga kampet e ferrit Al Hol dhe Roj/Gati riatdhesimi për 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë
31/07 19:44
Top Channel/ Fundjava, më e freskët në Pogradec/ Ditët e nxehta mbushin qytetin me pushues
31/07 19:27
Top Channel/ Thirrje për ata që s’duan të kthehen/ Ghorayeb: Eva Dumani ka bllokuar përpjekjet tona
31/07 19:15
Top Channel/ Operacioni në kampet e Sirisë, Çuçi: Vijojmë përpjekjet për t’i nxjerrë të gjithë
31/07 19:02
Top News – Rama mbërrin në Bejrut/Për riatdhesimin e 19 personave nga kampi Al Hol
31/07 18:17
Top News – Vaksina Sputnik, shqetësim/ Procesi i vaksinimit në Itali në ngërç
31/07 17:23
Top News – Përplasje kokë më kokë’/ Aksident mes makinave në qafën e Llogarasë
31/07 17:21
Top Channel/ Vijon të djegë zjarri në Vlorë, qielli pushtohet nga tymi
31/07 17:15