Top News – Aksioni IKMT në bregdetin e Durrësit/ Një në pranga, të tjerë procedohen për ndërtime pa leje
19/06/2021 20:40

Policia e Durrësit dhe Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit kanë nisur aksionin e prishjes së bizneseve pa leje në Durrës. Gjatë aksionit është arrestuar 1 person dhe janë vënë janë vënë nën hetim 5 të tjerë, ndërsa 1 shtetas është shpallur në kërkim, pasi u konstatuan duke kryer punime pa lejen e organeeve përkatëse. Ndërhyrja e IKMT-së është bërë në zonën e Kepit të Rodonit në Shetaj, Durrës dhe në disa zona të tjera përgjatë vijës bregdetare. Po ashtu ka nisur procedimi penal edhe për tre persona të tjerë pasi u konstatun duke kryer punime pa leje në zona të ndryshme, në Rromanat, në lagjen nr. 10, Durrës dhe në Karpen, në fshatin Vlashaj. Hetimi për të gjitha rastte e konstuara si ndërtime pa leje po vijon nga ana e Prokurorisë së Durrësit, për veprime të mëtejshme. Aksioni ‘bredgeti ynë ka nisur gati dy javë më parë për shembjen e ndërtimeve pa leje në vijën bregdetare. Fillimisht aksioni nisi në zonën e Velipojës dhe Ksamilit, ku u shembën gati 45 ndërtime të paligjshme.

Top News-‘Investimi me vlerë 37 milionë euro’/Hapet garën për ndërtimin e aeroportin e Sarandës
30/07 22:16
Top Channel/ Nata bëhet e frikshme në Ksamil, shihni sa pranë banesave kanë mbërritur
30/07 22:13
Top Channel/ Akuzat e Koçit, Lame: Politika të rrijë larg! Bujrum SPAK, i kam çuar edhe vetë dosje
30/07 21:47
Top News-Tenderi i uniformave të policisë/ Apeli i GJKKO lë në fuqi masat për të arrestuarit
30/07 21:15
Top News – Berisha i përgjigjet Yuri Kim/‘Gabove rëndë, mua s’më ndal dot asnjë trillim’
30/07 21:13
Top News – Policia Rrugore kontrolle intensive/10 shoferë të arrestuar dhe mijëra gjoba
30/07 21:10
Top News-Rriten sërish rastet me Covid/ 37 të infektuar në 24 orë dhe asnjë viktimë
30/07 21:09
Top Channel/ Situata del jashtë kontrollit në Ksamil, vatra e zjarrit shumë pranë banesave
30/07 21:07
Top Channel/Biden njofton masat e reja në SHBA, punonjësit civilë të qeverisë federale të vaksinohen
30/07 20:39
Top Channel/ Rrugëtimi i ‘Za Fest”, mbrëmja e dytë e festivalit në qytetin e Shkodrës
30/07 20:38
Top Channel/ A dëmton Kosovën Ballkani i Hapur? Analistët: Vetë përjashtimi, i dëmshëm për Kosovën
30/07 20:12
Top Channel/ Si të zgjedhësh universitetin? Deri më 3 gusht vijojnë aplikimet për shkollën e lartë
30/07 20:02
Top Channel/ Skandali me uniformat e policisë/ Ish zyrtarët e Ministrisë së Brendshme mbeten në burg
30/07 19:51
Top Channel/ “Berisha mos bëhet deputet i PD”/ Yuri Kim kërkesë ultimative Bashës: Zgjidh të ardhmen
30/07 19:44
Top Channel/ Turistët bllokohen në kanione, dëmtohet njëri prej tyre
30/07 19:44
Top News – Shpërndanin kokainë në kuti picash/Gjykata lë në burg 4 prej tyre, 1 në arrest shtëpie
30/07 18:01
Top Channel/Gara për Aeroportin e Sarandës, Balluku: Do të jetë sezonal, investim privat 37 mln euro
30/07 17:41
Top Channel/ Të dehur dhe me shpejtësi tej normave të lejuara, pranga 10 shoferëve në 24 orë
30/07 17:33
Top News – Yuri Kim thumbon Berishën ‘non grata’/‘PD s’mund të hajë bar për hir të një deputeti’
30/07 16:37
Top News – Gjykata e Lartë bëhet me 9 anëtarë/ Presidenti Meta firmos emërimin e Asim Vokshit
30/07 16:36