Top News – 300 mijë euro për vrasjen në Tiranë/ Flet i penduari për planin e tij të ekzekutimit
17/04/2021 22:04

Për vrasjen e Domart Konjarit më premtuan 300 mijë euro. Kjo është shuma e treguar nga i penduari i drejtësisë, Enver Jamaku, para hetuesve si shpërblim për ekzekutimin e Konjarit. Jamaku, dëshmia e të cilit çoi në pranga 9 persona, shpalli në kërkim disa të tjerë dhe zbuloi 20 baza armatimi në Tiranë, ka rrëfyer se vrasja e Konjarit ishte porositur nga Blendi Deda e Paris Prenga për hakmarrje. Sipas tij, arsyeja ishte fakti se Konjari kishte vrarë shokun e tyre, Devi Kasmi. Jamaku ka treguar me tej se i ishin vënë në dispozicion dy mina dhe dy pulte për to, me qëllim montimin në mjetin me të cilin lëvizte Konjari. Sipas rrëfimit, Jamaku ka vëzhguar për 1-2 muaj lëvizjet e një personi, që ia kishin identifikuar si Konjari përmes një fotoje, por asnjëherë nuk i ishte afruar. Për realizimin e krimit ai është ndihmuar edhe nga i afërmi i tij Ermond Jamaku. Sipas të penduarit, minat i kishin montuar kushëriri tek një “Mercedes” në rrugën “Siri Kodra” me të cilin mendohej se lëvizte Konjari. Jamaku ka treguar se kur personi ishte futur në makinë, Ermond Jamaku kishte mundur të shpërthente vetëm një minë, pasi tjetra nuk ishte aktivizuar, ndërsa personi që u plagos në ngjarje nuk ishte Konjari, por kunati i tij, Artion Bylyku. I penduari ka rrëfyer se porositësit ishin nervozuar nga mosrealizimi i vrasjes dhe se e kishin paguar vetëm 3 mijë euro.

Top Channel/ Helmimi i qenve të rrugës, fushata e dytë brenda vitit
16/05 13:21
Top Channel/ Censusi për Pelikanin kaçurrel, numërimi i species së rrallë, në Liqenin e Prespës
16/05 12:47
Top Channel/ Pastrimi në Krastë! Pas çdo pikniku mbulohet nga plehrat
16/05 12:35
Top Channel/ Të lindësh talent! Sonte në Exclusive historitë e fëmijëve gjeni në Shqipëri
16/05 12:30
Top Channel/ “Eja në Vlorë”! Qyteti bregdetar hap zyrtarisht sezonin turistik për këtë vit
16/05 12:20
Top News – Loja që rezultoi në tragjedi/ ‘5 maji’ strehë e municioneve luftarake dhe kanabis
16/05 12:08
Top Channel/ Ministrja Kushi uron të dielën me nxënësin e talentuar të liceut artistik në Tiranë
16/05 10:50
Top News – Tronditet ‘Vasil Shanto’/ Përplasi 3 këmbësorë, vihet në pranga 49 vjeçarja
16/05 10:48
Top Channel/ Video nga stacioni i shkatërruar! Pasojat e aksidentit të rëndë në “Vasil Shanto”
15/05 22:55
Top News – Atentatet mafioze, hetim nga Europol/ Nga Vlora në Elbasan, bandat që veprojnë
15/05 22:41
Top Channel/ 47-vjeçarja humb kontrollin, makina përfundon brenda lokalit. Plagosen dy këmbësore
15/05 21:59
Top Channel/ Qytetarët dalin në protestë në sheshin ‘Skëndërbej’, në mbështetje të Palestinës
15/05 20:51
Top News – A e kemi fituar betejën me covid! Në 24 orë, sërish numër i ulët i infektimeve
15/05 20:33
Top Channel/’Të falen gjobat e pandemisë’,Murrizi nismë për anulimin e dënimeve të ndalimqarkullimit
15/05 19:45
Top Channel/ Alergjikët duhet të vaksinohen/ Para vaksinimit të bëjnë testin nga çfarë kanë alergji
15/05 19:45
Top Channel/ Gjyqtarët e shkarkuar nën hetim, SPAK po kontrollon pasuritë
15/05 19:35
Top Channel/ Nëna e 5 fëmijëve ndihet e kërcënuar, ish-bashkëshorti e kërcënon se do ta vrasë
15/05 19:34
Top News – Vrasja e 27 vjeçarit Mehmet Qema/ Lihet në burg autori i dyshuar, Marius Dema
15/05 19:13
Top News – Eurodeputeti i ‘Agimit të Artë’/ Ekstradohet në Greqi, i dënuar me 13 vjet burg
15/05 19:12
Top News – Pastrimi i tunelit të Krrabës/ ARRSH: Ja si do bëhet lëvizja e mjeteve
15/05 19:11