Top Channel/Sulmi me armë në Sarandë/Filmohet momenti atentatit kundër pronarit të lokalit të njohur
22/06/2021 20:05

Në video, duken krismat e sulmit me armë të dy personave tashmë të arrestuar që kërkuan të vrasin shtetasin Spiro Iljadhi në Sarandë. Pamjet janë filmuar nga një dëshmitar i rastit. Nga plumbat u plagos edhe një turist që ndodhej në zonë pranë lokalit të njohur në Sarandë për jetën e natës. Policia shpalli në kërkim dy vëllezër dhe arrestoi një bashkëpunëtor të tyre. Të nesërmen e sulmit me armë ndaj Spiro Iljadhit pati një tentativë për ta djegur lokalin. Policia ka ndërhyrë në kohë dhe arrestoi shtetasin Luan Obzova, person me precedent të mëparshëm penalë në fushën e narkotikëve. Pas hetimeve për ngjarjen policia arrestoi edhe Spiro Iljadhin e plagosur me armë për shkak se ditën e atentati edhe ai ka qëlluar me armë pa leje. ai njihet me dy emra si Spiro Iljadhi apo Ermal Iljazi dhe është pronar i lokaleve te natës ne Sarandë e se fundmi edhe ne Ksamil. Policia ende nuk ka dhënë arsyen se perse ndodhi atentati.

Top Channel/ “SPAK të zbresë në Fier”/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet Petro Koçit
24/07 01:48
Top News – Një koncert surprizë në Tiranë… Dua Lipa: Unë mburrem që jam Shqipëtare
23/07 22:30
Top News – Sërish kokainë në Portin e Durrësit/ Ishte fshehur në kontejnerët e një kompanie frutash
23/07 22:28
Top News – Moderna për 12-17 vjeçarët/ Vjen autorizimi i agjencisë evropiane të barnave
23/07 22:24
Top News – Vetëm një qark pa virus/ Më pak testime, por shumë infektime…
23/07 20:39
Top Channel/ SPAK në tenderat e Fierit/ Deputeti i PD Luan Baçi mbështet denoncimet e Petro Koçit
23/07 20:34
Top Channel/ “Koncert në Tiranë? Surprizë”/ Dua Lipa tregon projektet artistike & ato të bamirësisë
23/07 19:54
Top Channel/ Dua Lipa vjen në Tiranë/ Këngëtarja ndihmon në ndërtimin e kopshtit 42 në kryeqytet
23/07 19:50
Top Channel/ UNESCO: Ndërprisni gërmimet. Autoritetet shqiptare injorojnë kërkesën, vijojnë punimet
23/07 19:50
Top Channel/ Motorri përplaset me biçikletën, ndërron jetë 85-vjeçar
23/07 19:49
Top Channel/ PD: Porti i Durrësit, lavatriçe parash. Kush do paguajë kreditë për portin aktual?
23/07 19:42
Top Channel/ “Sherret” për reformën,drejtuesit e institucioneve ankohen për punën e njëri tjetrit
23/07 19:40
Top Channel/ Dua Lipa: Mburrem që jam këtu. Të ndryshojmë stigmën për Kosovën e Shqipërinë
23/07 19:35
Top News – Petro Koçi kërkohet nga SPAK/ Denoncoi abuzime me koncesione nga Bashkia Fier
23/07 18:38
Top News – Edi Rama takon Dua Lipën/ ‘Çfarë çike, modeste, krenaria e familjes’
23/07 17:35
Top News – ‘Lavatriçe e parave të pista të Rilindjes’/ PD denoncon konçestionet e portit të durrësit
23/07 17:31
Top News – Dua Lipa në Shqipëri/ Bashkohet me nismën ‘adopto një kopsht’
23/07 17:28
Top News – ‘Luftë klanesh brenda socialistëve’/ Kryedemokrati i fierit drejton gishtin nga qeveria
23/07 17:24
Top News – Vështirësi me regjistrimin online/ Ngatërrohen të dhënat, do ketë raund të dytë
23/07 16:30
Top Channel/ Dua Lipa i bashkohet nismës së Bashkisë së Tiranës “Adopto një Kopësht”
23/07 16:09