Top Channel/ Incidenti në Fier, Mehmetaj: Kemi paguar kontratë qiraje! Kërkojmë rikthimin e tij
21/04/2021 12:01

Ndërsa për pak ditë shqiptarët do u drejtohen kutive të votimit, incidentet elektorale vazhdojnë të pasojnë njëra tjetrën. Në Fier vendosja e një baneri të LSI në bulevardin kryesor të qytetit, ka sjellë përplasjen e kandidatëve të kësaj force politike me policinë. Kandidatja për deputete e LSI-së, në Fier, Kejdi Mehmetaj ka treguar se partia e saj ka lidhur një kontratë qiraje për ta mbajtur subjektin ku ishte vendosur baneri si zyrë elektorale. Mehmetaj tha se heqja e banerit është bërë me urdhër të kryeministrit Edi Rama, pasi nuk duron dot që të shohi LSI. Mehmetaj: Kemi lidhur një kontratë noteriale për ta mbajtur ambientin si zyrë elektorale. Është një kontratë me një subjekt privat. Sipas përcaktimit të kodit zgjedhor nëpërmjet një kontrate qiraje, ne kemi marrë me qira ambientet e godinës, kemi vendosur brenda të gjitha parametrave ligjorë banerat tonë propagandistikë. Na ka ardhur një shkresë nga bashkia, ku ne i kemi kthyer përgjigje ku materialet që kemi vendosur janë në përputhje me ligjin. Por këta kanë marrë disa shkallë, as kanë lajmëruar njeri, e hoqën banerin duke e grisur. Kryeministri e ka alergji LSI-në edhe një baner e tmerron. Nxjerr punonjës t bashkisë që pa lajmëruar askërkënd dhe si hajduta shkojnë dhe marrin shkallët.

Top News – Ankimimi në KAS/ LSI këron rinumërim të votave në Durrës
09/05 22:33
Top News – Kërkoi identifikimin elektronik/ PD: Pajisja lejonte votimin më shumë se një herë
09/05 21:28
Top Channel/ Në “Ditën e kërcimeve” atleti shkodran përmirëson rekordin e mëparshëm
09/05 20:06
Top Channel/ Dinamo në superiore/ Pas 9 vitesh vuajtjesh, “Blutë” e kryeqytetit rikthehen në elitë
09/05 20:00
Top Channel/Nga ndërtimi u bë fermer/24 vite punoi në Greqi e Itali, tani merret me rritjen e viçave
09/05 19:56
Top Channel/Rritet numri i familjeve për kredi/Kërkesa për blerje e riparime prone, zhvillim biznesi
09/05 19:53
Top Channel/ Vaksina mbron nga virusi indian/ Dollenberg: Mutacioni, probleme në prodhimin e dozave
09/05 19:52
Top Channel/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe/ Dosjet e ankimimit në KQZ, edhe LSI ankohet për Beratin
09/05 19:49
Top Channel/Valë covidi në vjeshtë/ Alban Ylli: Tirana s’konsiderohet me risk të lartë, problem jugu
09/05 19:41
Top Channel/ Dita e shpendëve shtegtarë/ Kali i qyqes, si kartolinë për vizitorët në Drino dhe Vjosë
09/05 19:08
Top Channel/Familjarët e viktimave kanë dyshime: Ngordhi dhe qeni, nëna i njihte kërpudhat, s’ishte…
09/05 19:06
Top Channel/ Të helmuar nga kërpudhat, humbin jetën 3 anëtarët e familjes nga Gjilani
09/05 19:02
Top News – Mjeti bie nga ura në lumin Osum/ Plagoset rëndë 28-vjeçarja në aksin Berat-Skrapar
09/05 18:51
Top News – Humb jetën 33 vjeçarja/ Policia-dyshohet se e ka mbytur motra me jastëk
09/05 18:51
Top News – Shifrat e infektimeve po ulen/ 57 raste të reja dhe 1 viktimë nga covid-19
09/05 18:26
Top News – Reagon familja Haliti nga Gjilani/ Drejton gishtin nga neglizhenca e mjekëve
09/05 17:23
Top News – ‘SPAK heshti ndaj kallzimeve të PD’/ Alibeaj akuzon treshen Rama-Doshi-Rakipi
09/05 15:09
Top Channel/ Vdekja e tre familjarëve, flet për herë të parë mjeku. Tregon pse nuk i çuan në spital
09/05 13:36
Top News – U helmuan nga kërpudhat e pyllit/ Humbin jetën tre anëtarët e familjes Haliti
09/05 13:32
Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50