Top News – Sërish trazira në Veri të Kosovës/ Digjen 5 makina që kishin ndërruar targat
31/03/2023 12:33

Policia e Kosovës konfimron se në veri të Kosovës janë diegur edhe të tri makina të cilat thuhet se ishin të regjistruara me targa RKS, vetëm pak orë pas diegies sëe 2 makianve të tjera që kioshin ndërruiar tahgat. Sias policisë këto makina iu përkasin qytetarëve të minoritetit serb dhe kanë qenë të parkuara tre në Zveçan dhe 2 në Mitrovicën e Veritu. Ngjarja ka ndodhur pasi në në veri të vendit kanë nisur thirrjet për diegien e makinave të serbëve që janë regjistruar me targa të Republikës së Kosovës. “Sikurse edhe në rastin e parë, edhe në rastin e dytë, njësitë policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes duke angazhuar njësitë kompetente për marrjen e gjurmëve të gishtave”, thuhet në njoftim. Policia njofton se strukturat ilegale të Serbisë vazhdojnë me frikësimin e serbëve lokalë në Zubin Potok. Policia thekon se po ashtu i përket marrëveshjes së Brukselit, targat e Kosovës janë targat e vetme të ligjshme në gjithë Kosovën.

Top Channel/ Kritika të forta Kosovës! I dërguari i Gjermanisë: Veprimet në veri janë budallallëk
27/05 19:19
Top News-Richard Grenell kritikon ashpër Kurtin/ ‘Shkatërroi lidhjen me SHBA, na duhet Hashim Thaçi’
27/05 19:01
Top News – ‘Kurti të detyrohet që të tërhiqet’ / Vuçiç i pakënaqur me kritikat e Perëndimit
27/05 17:13
Top Channel/ Kritika të forta Kosovës/ I dërguari i Gjermanisë: Veprimet në veri janë budallallëk
27/05 15:33
Top Channel/ Largohet një kamion-barrikadë në Zveçan, situata është qetë, por nën tension
27/05 14:44
Top Channel/ Një ditë pas përplasjeve/ Situatë e qetë në veri, policia ruan ndërtesat komunale
27/05 14:43
Top Channel/ Videoja ekskluzive: Si ofendojnë serbët shoferët shqiptarë, reagimi!
27/05 14:15
Top Channel/ Ministri serb kërcënon Kosovën: “Të gjitha opsionet në tryezë, do mbrojmë vendin”!
27/05 13:18
Top Channel/ Kurti refuzoi ndërkombëtarët/ Përgjigjia pas kërkesave për të mos vijuar më tej
27/05 12:56
Top Channel/ Përplasje në veri të Kosovës/ Serbët kundërshtojnë kryetarët e rinj, ndërhyn policia
27/05 12:55
Top News – KFOR është në gatishmëri/ Por, NATO kërkon zgjidhje me dialog në Veri
27/05 12:24
Top News – Kurti i përgjigjet SHBA e BE / ‘Mirëkuptoj shqetësimet, por në veri po zbatojmë ligjin’
27/05 10:42
Top News-Kurti e Osmani u përgjigjen ndërkombëtarëve/‘Po zbatohet Kushtetuta’ opozita kritika Kurtit
26/05 22:52
Top News- Ndërkombëtarët kryqëzojnë Kurtin/ ‘Ndalo masat e dhunshme, fokusohu tek dialogu’
26/05 22:41
Top Channel/ Tensione në veri të Kosovës, përplasje mes serbëve dhe policisë,reagojnë ndërkombëtarët
26/05 22:23
Top Channel/ Të shtëna me armë dhe përplasje! Policë të lënduar nga incidentet në veri të Kosovës
26/05 22:14
Top Channel/ KFOR shton prezencën në veri të Kosovës, forca të shumta drejt Laposaviçit
26/05 19:01
Top Channel/ Të shtëna me armë dhe përplasje! Policë të lënduar nga incidentet në veri të Kosovës
26/05 18:55
Top News – SHBA kritikon aksionin në veri / Hovenier-Dhuna e papranueshme, ta ndalet menjëherë
26/05 18:37
Top News- Vuçiç mobilizon ushtrinë / Akuzon Kurtin-Po dhunon serbët e Kosovës
26/05 17:56