Top News – ‘Serbët mos t’i harrojnë bombardimet’/ Ambasadori amerikan zemëron Kosovën
24/03/2023 18:04

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, ka sjellë një sërë pakënaqësish në Prishtinë duke deklaryar populli serb nuk do ta harrojë kohën e bombardimeve gjatë 1999. Ai ka thënë se gjatë karrierës së tij, ka mësuar se kur diplomacia dështon, rezultatet mund të jenë tragjike. “E di që populli serb nuk do ta harrojë kurrë atë kohë të tmerrshme, e as nuk duhet ta harrojë. Populli serb nuk do ta lërë kurrë mënjanë pikëllimin e tij, por besoj se është mjaft i fortë për të lënë anash ankesat e tij. Përkushtimi i Shteteve të Bashkuara ndaj partneritetit tonë me Serbinë është i palëkundur, siç është edhe angazhimi ynë ndaj diplomacisë”, shkroi Hill.Por këto deklarata të ambasadorit amerikan në 24 vjetorin r nisjes së bombardimeve ka ngjallur reagimin e zyrtarëve të shtetit të Kosovës.

Top Channel/ Kurti i prerë: Zgjedhjet e reja, kur të kthehen bandat në Serbi!
03/06 12:16
Top Channel/ Kurti s`po kupton “lojën”, Rama për BBC: SHBA e BE kanë të drejtë për Kosovën!
03/06 11:51
Top Channel/ Osmani: Një zgjidhje për de-përshkallëzimin është shumë afër
02/06 22:40
Top Channel/ Osmani: Beogradi duhet t’i ndaloj bandat kriminale që të shkaktojnë dhunë në veri
02/06 22:39
Top Channel/ Osmani: Jemi të gatshëm të mbajmë zgjedhjet e reja në veri në përputhje me ligjin
02/06 22:39
Top Channel/ Presidentja e Kosovës: Vuçiç ankohej, duke mos thënë të vërtetën
02/06 22:38
Top Channel/ Osmani: Vuçiç ishte i tërbuar dhe i pëlqen të ofendojë në gjuhën e tij
02/06 22:38
Top News – Kurti sërish përballë Asociacionit/ Kërkesa e SHBA për uljen e tensioneve në veri
02/06 22:34
Top News – Vuçiç- Mendoja se konfliktin e nisi NATO!/ Presidenti serb akuzon Policinë e Kosovës
02/06 22:33
Top News – Sulme dhe të plagosur në Veri!/ Kosova publikon bilancin e rëndë të protestave
02/06 22:20
Top News – Kurti zbulon serbët që sulmuan KFOR/ Serbia e zemëruar- Lexoi një listë pushkatimi!
02/06 21:10
Top Channel/ Kosovë, Kurti përplaset me opozitën/ Kriza në veri. Opozita i kërkon të tërhiqet
02/06 19:40
Top Channel/ Osmani dëgjon ndërkombëtarët/ Flet për zgjedhje në veri dhe tregon takimin e Vuçiç
02/06 19:23
Top News – Kurti- Serbët mbajnë foto të Putin/ Kryeministri zbulon çfarë u gjet në komunat në Veri
02/06 18:45
Top Channel/ Debatet në Kuvendin e Kosovës për situatën në veri të vendit
02/06 15:45
Top Channel/ Debate në Kuvend! Opozita akuzon Kurtin se po “ndihmon” ndarjen e Kosovës
02/06 15:17
Top News – Kush qëlloi mbi KFOR-in? Kurti nxjerr emrat: Ndërkombëtarët duhet ta dinë
02/06 15:13
Top News – Persona me maska në protestat në veri, Kurti publikon emrat e tyre
02/06 15:12
Top News – Kush po i organizon protestat në veri të Kosovës? Kurti nxjerr emrat në Kuvend
02/06 15:06
Top News–Ndizet debati në kuvendin e Kosovës/Kurti ‘jep llogari’ për veriun, a do mbijetojë qeveria?
02/06 13:21