Top News – Rama tregon hapat para të Shqipërisë, për përmirësimin e jetës demokratike
29/03/2023 22:26

Kryeministri Edi Rama i është drejtuar me një fjalim edicionit të dytë të Samitit të Demokracisë, i cili organizohet nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Në fjalën e tij, Rama tha se në një kohë kur Rusia ka pushtuar Ukrainën, mbledhja e demokracive në një tryezë merr më shumë kuptim, sa i përket urgjencës dhe rëndësisë së tij. Duke sjellë në vëmendje se edhe Shqipëria ka qenë një vend dictatorial përreth 50 vite, Rama theksoi vullnetin e treguar nga vendi për të ndërtuar një shtet të ri, që bazohet në institucionet demokratike. “Shqipëria ka ecur me këmbëngulje në rrugëtimin e saj sfidues pikërisht drejt këtij destinacioni të ri në historinë tonë. Ne kurrë nuk do të mundemi të falënderojmë mjaftueshëm modelet tona dhe aleatët tanë strategjikë, ShBA-në dhe BE-në, që na frymëzojnë në këtë rrugë të re, plot kthesa”, tha Rama.

Top News – Influencerat rrezikojnë burgun, Franca miraton ligjin për aktivitetin në rrjetet sociale
01/06 23:02
Top News – Borrell ultimatum Kosovës: Plotësoni tre kërkesat tona, ose përballuni me pasojat
01/06 22:53
Top News – Kurti-Nuk më ka zgjedhur SHBA por populli!/ Kryeministri rrëfen raportet me ambasadorin
01/06 22:20
Top News – Rrëzohet Biden, presidentin amerikan nuk e mbajnë këmbët në ceremoninë e diplomimit
01/06 22:11
Top News-Minimaliste, por moderne/Kiara Tito poston foto nga shtëpia e re
01/06 21:52
Top News – Serbët me simbolet e Wagnerit në Kosovë/ ‘Gjurmët’ ruse mes protestave në Veri
01/06 21:50
Top News – Komandanti i KFOR-it- Ushtarët tanë heronj/ Parandaluan viktima në Kosovë
01/06 21:47
Top News – Osmani përballet me Vuçiç!/ Presidentja-Tërhiq ushtrinë nga kufiri me Kosovën
01/06 21:38
Top News – Kosova drejt zgjedhjeve të reja!/ Kërkesa e papritur e Macron dhe Scholz
01/06 21:38
Top News – Serbia vë ushtrinë në gatishmëri/ Raportet dhe deklaratat nga kufiri me Kosovën
01/06 21:37
Top News – Reforma hyn në fuqi në qershor, Ibrahimi: Do të japim shtesat edhe për prillin e majin
01/06 21:21
Top Channel/ Rama përqafon dhe puth në faqe Giorgia Melonin, video bëhet virale
01/06 21:16
Top News-Anulohet ‘Sunny Hill’/Dua Lipa zbulon detajet për vendimin e marrë
01/06 20:47
Top News – Prezantohet projekti për godinën e re të Ambasadës Italiane
01/06 20:45
Top News – Tirana me Akademi Çiklizmi, Veliaj: Dhuratë për fëmijët
01/06 20:45
Top News – I riu vret partneren 7 muajshe shtatzënë/ Itali, gjendet trupi i 29-vjeçares
01/06 20:26
Top Channel/ Akademia e çiklizmit/ Përurohet qendra e re në Parkun e liqenit në Tiranë
01/06 19:53
Top Channel/ Albanologjia tek Akademia e Shkencave/ Gjinushi: Lehtëson punën shkencore
01/06 19:51
Top Channel/ Fshati i harruar! Në Qatrom të rinjtë i ikën baltës, të moshuarit shesin bagëtitë
01/06 19:48
Top Channel/ Breshëri lë fshatin pa pjeshkë/ Peqin, dhjetëra hektarë me pemë frutore u shkatërruan
01/06 19:47