Top News-Përjashtohet efektivi antidrogës nga policia/Ishte në makinë gjatë vrasjes së Bledar Birçaj
17/06/2021 22:15

Është përjashtuar nga strukturat e policisë së shtetit efektivi I antidrogës Granit Deromemaj që ndoehj në makinë me bledar bircaj, në momëntin kur ai u ekzekutua në mes të vlorës. Mësohet nga burime jozyrtare se vendimi është firmosur nga Drejtori i Policisë së shtetit, Ardi Veliu. Përjashtimi i tij është argumentuar me faktin se ai nuk reagoi në momentin që ndodhi ngjarja e rëndë, edhe pse kishte armën e shërbimit me vete. Gjithashtu Granit Deromeraj akuzohet se kishte dijeni që Birçaj lëvizte me armë pa leje në makinë, por e ka fshehur këtë fakt.Në dëshminë e tij para hetuesve, Deromemaj ka thënë se njihej me viktimën prej kohësh. Ngjarja ndodhi në 11 maj të këtij viti në Vlorë, ku viktima Bledar Birçaj u ekzekutua në makinën e tij me breshëri kallashnikovi nga persona që edne nuk dihen. Në të njëjtin mjet ishin edhe efektivi Deromemaj dhe një kushëri i viktimës, të cilët fatmirësisht i shpëtuan plumbave. Pista kryesore ku është përqëndruar policia, është ajo e larjes së hesapeve për shkak të pazareve të prishura të drogës jashtë Shqipërisë. 38 vjeçari Bledar Birçaj kishte vetëm disa javë që ishte kthyer nga Spanja.

Top News – Zjarri kërcënon Athinën/ Mbyllet rruga nacionale që lidhet me Selanikun
05/08 22:53
Top News – Në pritje të sezonit të tretë…/ Bora zbulon 2 konkurentet e reja të ‘Përputhen’
05/08 22:53
Top News – 10 ditë luftë me flakët/ Vijon zjarri në Karaburun, i afrohet Llogarasë
05/08 22:35
Top News – Zjarri përfshin fshatin Gjorm/Digjen 5 banesa, dëme të shumta në bujqësi
05/08 22:35
Top News – Përshkallëzohet zjarri në Athinë/Qeveria mbyll rrugën nacionale drejt Selanikut
05/08 22:34
Top Channel/ Flakët jashtë kontrollit! Mbyllet rruga që lidh Athinën me Selanikun, rrezikohen banesa
05/08 22:23
Top Channel/ Drama e fshatit Gjorm! Kushtet e rënda të banorëve që zjarri i la pa shtëpi
05/08 22:22
Top News – Lypnin rrugëve të Kosovës/ Dëbohen drejt Shqipërisë 22 shtetas
05/08 21:43
Top News – Top Channel Record audience në youtube/ Kalon edhe gjigandin britanik ‘The Guardian’
05/08 21:28
Top News – Lajmi për Formula 1 në Shqipëri/Dritan Shano-fantastik! uroj mos të mbetet në letër
05/08 21:27
Top Channel/ Athina si në luftë/ Zjarrfikës, helikopterë dhe policë bashkë në përballje me flakët
05/08 21:22
Top Channel/Zjarrfikës,helikopterë dhe policët në Athinë bëhen bashkë kundër flakëve shkatërrimtare
05/08 21:22
Top Channel/ Zjarret rrethojnë Athinën/ Shkurre dhe pemë ‘pushtohen’ nga flakët, digjen edhe shtëpi
05/08 20:34
Top Channel/ Zjarret po djegin Greqinë/ Pranë Athinës dhe në Peloponez situata është kritike
05/08 20:33
Top Channel/ Zjarri vijon ‘punën’ i qetë në periferi të Athinës, largohen zjarrfikësit gjatë natës
05/08 20:31
Top Channel/ Studimi me 1500 persona me Covid/ Të dhënat e ekspertëve për studimin epidemiologjik
05/08 20:10
Top Channel/ Bie numri i vaksinimeve, një pjesë e mirë e qytetarëve kanë ikur me pushime
05/08 20:10
Top Channel/ Zjarret rrethojnë Athinën! Zona me shkurre dhe pemë pushtohet nga flakët, digjen shtëpi
05/08 20:07
Top Channel/ Gjysma e shqiptarëve s’bëjnë pushime/ 39 % e familjeve nuk përballojnë dot as një javë
05/08 19:56
Top Channel/ Zjarr në Bjeshkët e Nëmuna! Flakët kërcënojnë banesat dhe stanet
05/08 19:53