Top News – Ndalon procesi i imunizimit/ Kosova, gati të mbetet pa vaksina
23/04/2021 20:11

Në Qendrën e vaksinimit në sallën “1 Tetori” në Prishtinë, nuk do të mund të kryhen më vaksinime kundër Covid 19 gjatë fundjavës, pasi janë mbaruar të gjitha dozat që ishin për tu administruar, u njoftua nga Ministria e Shëndetësisë së Kosovës. Ndërsa është lajmëruar se procesi i vaksinimit në këtë qendër do të rifillojë, kur të mbërrijnë dozat e tjera. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë deri më tani janë vaksinuar 22.096 persona me dozën e parë të vaksinës AstraZeneca.

Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës/ Tension dhe fyerje për gjykatën speciale në Kosovë
06/05 19:57
Top Channel/ Gratë në Kosovë, AFP: Po ngrihen mbi patriarkalizmin!
06/05 17:19
Top News – ‘Një arenë për burra’/ Femrat në Kosovë po ngrihen mbi patriarkalizmin
06/05 15:12
Top Channel/ Përplasje në Kuvendin e Kosovës: “O legen”, shpërthen deputeti i PDK
06/05 13:06
Top Channel/ BE ndihmë Kosovës për vaksina/ Komisioneri për zgjerimin takohet me Albin Kurtin
05/05 19:49
Top News – Rinis vaksinimi në Kosovë/ Pas ardhjes së 4680 dozave nga Bashkimi Evropian
05/05 14:21
Top News – Qeveria e Kosovës nuk del garant/ Për lirinë me kusht të ish-krerëve të UÇK-së
05/05 14:13
Top News – Edhe Kosova në ‘Defender Europe’/ Merr pjesë në stërvitje me 330 pjesëtarë të FSK-së
05/05 12:47
Top Channel/ Kosova do të testojë mësuesit/ Sindikata e Arsimit e kundërshton nismën e qeverisë
04/05 19:53
Top News – Luftëtari që u bë president/ Hashim Thaçi në gjykatën e hagës, deri kur…
04/05 15:46
Top News – Rrezikohet fundi i pandemisë/ Sondazhi, ende ka hezitim për të marrë vaksinën
04/05 15:42
Top News – Vaksina të reja në Kosovë/ Vijnë 4680 doza të pfizer nga bashkimi evropian
04/05 15:41
Top Channel/ U lirua nga Haga për të takuar të atin e sëmurë, Kadri Veseli pritet me brohorima!
04/05 15:26
Top News – Liri e përkohshme për Kadri Veselin/ Ndodhet në Kosovë, pasi ka babain e sëmurë
02/05 22:32
Top News – Osmani uron Pashket/ ’Festa si kjo, manifetsojnë vlerat njerëzore’
02/05 15:05
Top Channel/ Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi. Borrell: Procesi nis në qershor dhe jo në maj
30/04 13:04
Top Channel/ Shqipëri-Kosovë! Analistët:Ftohja Rama-Kurti nuk do të dëmtojë marrëdhëniet mes vendeve
30/04 12:23
Top News – Kurti për ‘Non paper’/ E kanë prejardhjen nga Beogradi dhe Moska
29/04 23:01
Top News – Albin Kurti në Bruksel / ‘Kosova në NATO, e bën rajonin më të sigurt’
29/04 13:51
Top Channel/ Nuk ulet në një tryezë me Vucic, Kurti refuzon pjesëmarrjen në takimin e Brukselit!
29/04 12:02