Top News – Kur NATO bombardoi Serbinë… / Kosova shënon 24 vjetorin, homazhe në Prishtinë
24/03/2023 15:22

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, bashkë me ambasadorët e akredituar në Prishtinë, kanë bërë të premten homazhe pranë pllakës Përkujtimore të ushtarëve të rënë të NATO-s, në 24 vjetorin e fillimit të bombardimeve të NATO-s në Kosovë. Bashkë me Osmanin, homazhe bëri edhe ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ambasadori i Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott, ambasadori i Francës, Olivier Guerot, ambasadori i Italisë, Antonello de Riu dhe ambasadori i Gjermanisë, Jorn Rohde.

Top News – NATO në gatishmëri në Kosovë!/ Stoltenberg- Qindra trupa shtesë pas tensioneve
30/05 23:13
Top Channel/ Situata në veri të Kosovës, Stoltenberg: Dënojmë sulmet e paprovokuara kundër KFOR
30/05 22:02
Top Channel/ Hovenier: Qeveria e Kosovës nuk i koordinoi me SHBA-në veprimet e së premtes
30/05 21:32
Top Channel/ Kryetari i Zveçanit “braktis” zyrën: Do të shkoj në komunë pasi të stabilizohet situate
30/05 21:31
Top Channel/Hovenier:Anulimi i Defender 23,pasoja e parë për Kosovën!Do ndërmarrim veprime të tjera
30/05 21:30
Top Channel/ Situata në veri, Kurti nuk tërhiqet: Përballë kemi kriminelë. Haradinaj: Jep dorëheqjen
30/05 21:30
Top News – ‘Veriu nuk mund të merret peng’!/ Kurti i përgjigjet SHBA pas dhunës dhe tensioneve
30/05 21:10
Top Channel/Kurti:Policia e KFOR janë kufiri mes ekstremistëve të dhunshëm e institucioneve paqësore
30/05 19:42
Top Channel/ Tension në veri! Tërhiqet policia dhe kryekomunarët, serbët sërish në protestë
30/05 19:37
Top Channel/ NATO-shton forcat në veri të Kosovës pas lëndimit të 30 ushtarëve
30/05 18:50
Top Channel/ Veriu i trazuar, Serbët mblidhen sërish para komunave
30/05 15:27
Top News-Kryetari i Zveçanit, ‘punon në distancë’, ai i Leposaviçit, ‘ngujuar’ në zyrë prej 2 ditësh
30/05 15:06
Top Channel/ Lajçak, “pajtuesi i gjaqeve”: Tenton një takim Kurti-Vuçiç në Bratisllavë!
30/05 15:03
Top News – Wagner është nisur për në Kosovë! Izraeli paralajmëron për ‘akte të mundshme terroriste’
30/05 12:58
Top Channel/ Sulmi ndaj makinës së Top Channel, policia e Kosovës nis hetimet
30/05 12:23
Top News – Policia e Kosovës heton dhunën në veri / ’Grupe kriminale rrezikuan jetë njerëzish’
30/05 12:19
Top Channel/ Veriu i trazuar, serbët mblidhen sërish para komunave
30/05 12:10
Top Channel/ Osmani: Destabilizimi në veri, i orkestruar -“Urdhrin e dha Vuçiç!
30/05 11:41
Top Channel/ Rrugët në veri të Kosovës janë bosh, KFOR prezente për shmangien e trazirave
30/05 11:18
Top Channel/ Nis protesta në veri të Kosovës, KFOR-i siguron objektin e komunës në Zveçan
30/05 09:56