Top News – Kosova do bëhet me aeroport ushtarak/ Projekti madhor në Gjakovë me ndihmën e SHBA
30/03/2023 12:43

Forca e Sigurisë së Kosovës do të bëhet së shpejti me aerport ushtarak. Lajmi u konfirmua nga Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, dhe ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, të cilët kanë prezantuar të enjten dy projekte madhore me të cilat synohet rritja e kapaciteteve trajnuese të Forcës së Sigurisë së Kosovës për arsye strategjike.

Top News – ‘Ju presin pasoja të rënda”, Grenell paralajmëron Kosovën: Kurti nuk e di çfarë po ndodh
07/06 22:21
Top News – A do të shpallë SHBA non grata Albin Kurtin/ BE-ja nuk komenton sanksionet ndaj Kosovës
07/06 21:45
Top Channel/ Sanksione Albin Kurtit? Mediat ndërkombëtare flasin për paralajmërimin e SHBA dhe BE
07/06 19:31
Top News – Kurti pranon përplasjen me Escobar!/ Mesazh SHBA- Paqja në Kosovë nuk vihet me presion
07/06 18:07
Top News – Escobar mesazh Kurtit nga Beogradi/ ‘Prano zgjedhjet në veri, ose do të kesh pasoja’
07/06 17:10
Top News – Kurti drejt shkarkimit!/ Haradinaj- Kemi votat për rrëzimin e qeverisë
07/06 17:01
Top Channel/ Haradinaj: I kemi votat “për të rrëzuar” Kurtin, e papranueshme sjellja me aleatët!
07/06 15:28
Top Channel/ “Serbia të japë garanci”, Osmani për Reuters: Zgjedhjet e reja, me peticion!
07/06 15:25
Top Channel/ Kurti e Sveçla drejt “non gratës”! Kosova:Do duhej të diskutonim sanksionimin e Serbisë
07/06 13:38
Top News- KFOR ul armët e luan me serbët / Përpjekja për çtensionim të situatës në Veri
06/06 17:06
Top Channel/ Escobar e Lajçak takojnë Osmanin/ Takime me krerët e opozitës dhe Listën Serbe
06/06 14:49
Top News – Escobar dhe Lajçak ‘azil’ në Kosovë / Vazhdojnë takimet me përfaqësuesit politikë
06/06 14:33
Top Channel/ Escobar e Lajçak takojnë Osmanin/ Takime me krerët e opozitës dhe Listën Serbe
06/06 12:41
Top Channel/ SHBA dhe BE kërkojnë zgjedhje/ Escobar e Lajçak në mision për të ulur tensionet
06/06 12:24
Top Channel/ Kurti i pabindur, Escobar: “Kosova të na tregojë çfarë do, s`po e kuptojmë”!
06/06 11:52
Top News – Tre kërkesa për Albin Kurtin / Lajçak dhe Escobar sjellin propozimin ndërkombëtar
06/06 11:28
Top News – Këngë nacionaliste serbe në Zveçan / Qindra protestues para objekteve komunale
06/06 10:31
Top Channel/ Escobar dhe Lajçak në Kosovë, nis takimi me Osmanin në Presidencë
06/06 10:19
Top Channel/ Nuk ka marrëveshje/ Kurti refuzon kërkesat e Lajçak dhe Escobar
06/06 09:23
Top News – Qindra trupa të NATO-s mbërrijnë në Kosovë/ Aleanca sjell ushtarë shtesë pas tensioneve
05/06 21:25