Top News – Kapet peshkaqeni gjigand/ Peshkatarët durrsakë e marrin me vinç
31/07/2021 16:26

Kapet një peshkaqen gjigand në thellësi të Adriatikut, përballë grykëderdhjes së lumit Buna. Peshkaqeni është kapur nga peshkatarët durrsake me anijen “Geraldo”. Kapiteni i anijes Kapllan Rama, me një përvojë 40-vjeçare tha se peshkaqeni që kishte rënë në rrjetë kishte ngadalësuar shpejtësinë e anijes dhe po tentonte t’i shqyente rrjetat. Peshkaqeni peshonte 650 kg. “Ishim duke peshkuar në drejtim të grykëderdhjes së Bunës rreth 13 milje në largësi nga bregu. Kur thellësi matësi tregonte rreth 155 m ujë thellësi, e kuptuam se kishte rënë shpejtësia e anijes dhe se kishte rënë diçka e madhe në rrjetat tona. Pasi anijet e mëdha gjuajnë me trata fundore dhe ajo merr ç’ti dalë përpara.

Top Channel/ Gërmimet arkeologjike në luginën e Drinos, misioni fokusohet tek Antigonea
26/09 10:45
Top Channel/ “Pas 4 vitesh të mos vemi në fushatën e një balluka*i”. Qytetari ankohet për Bashën
25/09 22:24
Top Channel/ Evi Kokalari krah Berishës: PD duhet riformuar, duke nisur nga kryetari
25/09 22:23
Top Channel/ Berisha-ambasadores Kim: Hyra në parlament për të mbrojtur sovranitetin e vendit tim
25/09 22:23
Top Channel/ “Do largohesha pa kthim”, Berisha: Disa rrethana të zgjojnë dhe nga varri…
25/09 22:22
Top Channel/ Berisha: Basha i kapur prej fyti nga Rama, po zhdukin pluralizmin
25/09 22:21
Top Channel/ “Pse janë tanket sot në Kufi?”/ ‘Open Balkan’, Berisha: Pse hesht PD?
25/09 22:20
Top Channel/Berisha: Rama vodhi vota. I tregova Bashës historinë e “2001”,ai u mor me karrigen e tij
25/09 22:19
Top News – Shqipëria të flasë për tanket/ Basha reagon për tensionet Kosovë-Serbi
25/09 21:54
Top News – Basha nuk shkonte dot në SHBA/ Berisha akuza të forta nga Vlora
25/09 21:53
Top News – Berisha për SHBA/ Nuk vendos nëse hyn në Parlament
25/09 21:52
Top News – Berisha akuzon Soros/ Fshihet pas shpalljes ‘Non Grata’
25/09 21:51
Top News – ‘E di Basha nga kush ka frikë’/ Berisha akuza të forta
25/09 21:04
Top News – Tanke në kufi të Kosovës/ Berisha: Rezultati i Mini-Shengenit
25/09 21:03
Top News – Kushërira e Kokalarit krah Berishës/ ’Ta kthejë PD në 1991’
25/09 21:02
Top News – Duhet ta kisha larguar në 2017/ Berisha flet për Bashën
25/09 21:01
Top Channel/ Simpatizantët e përcjellin deri te makina, Berisha: PD do rikthehet me e fortë
25/09 20:08
Top News – Vlonjatët në pritje të Berishës/ Shumë figura të njohura të PD në takim
25/09 20:07
Top News – Pse hesht për Berishën/ Rama: Shqipëria ka hyrë në fazë të re
25/09 20:05
Top News – Fëmijë, gra e burra/ Mbërrijnë 259 afganë në Shqipëri
25/09 20:04