Top News – Inceneratori i Fierit/ Avokatët akuzojnë SPAK- Hetimet janë devijuar
24/03/2023 17:50

Pas vendimit të Gjykatës së Posaccme për të kaluar për gjykim dosjen e Inceneratorit të Fierit, Gurali Brahimllari, avokati i ish-Zyrtarit të FSH-së, Arben Dervishaj, pretendon se hetimet janë devijuar. Sipas avokatit, faturat për të cilat klienti i tij ka nënshkruar janë të falsifikuara dhe kjo sipas tij është e provuar. “Ne kërkuam papërdorshmërinë e këtyre faturave që kanë dalë të falsifikuara. Janë të provuara që këto fatura janë të falsifikuara me imitim ose të vendosura mbi xham. Nuk gjendet asnjë faturë e shkruar dhe nënshkruar prej të pandehurit që unë mbroj. Unë mendoj se Prokuroria lidhur me një akuzë për mashtrim, lidhur me pagesat që janë për firmën italiane që është fituese e koncesionit, ka devijuar hetimet,” tha ndër të tjera avokati. Nga ana tjetër, Avokati i ish deputetit socialist Alqi Bllako këmbëngul se çështja penale ndaj tij duhet pushuar. Sokol Hazizaj tha se në seancën paraprake Gjykata nuk u shpreh për kërkesën për gjykim të shkurtuar.

Top Channel/ Basha: 17 Maji marrëveshje transparente u duartrokit nga Beisha dhe Meta
05/06 23:26
Top Channel/ “BE e gatshme të organizojë takim të nivelit të lartë”, Stano: Kur të jenë kushtet …
05/06 23:18
Top News – Në kërkim të një kryetari…/ PD hap garën, por përjashton Sali Berishën
05/06 23:09
Top Channel/ Rinumërimi i kutive në Rrogozhinë, rezultati nuk ndryshon, Memolla mbetet fitues
05/06 23:06
Top News – Tentuan të destabilizojnë Ballkanin/ SHBA-ja sanksionon shtatë zyrtarë rusë
05/06 22:56
Top News – Ukraina do çlirojë vendin me tanket e NATO/ Ushtria e Kievit nis kundërsulmin në lindje!
05/06 22:56
Top News – Turi i falënderimeve/ Rama në Fier- Kadastra do të kalojë online
05/06 22:08
Top News – Qindra trupa të NATO-s mbërrijnë në Kosovë/ Aleanca sjell ushtarë shtesë pas tensioneve
05/06 21:25
Top Channel/ Ekrani i Artit/ Në Shkodër u zhvillua edicioni i gjashtë i festivalit të filmit
05/06 20:52
Top News – BE planifikon takim Kurti –Vuçiç/ Pas takimit me Vjosa Osmanin në Moldavi
05/06 20:42
Top News – “Hetoni sulmet serbe ndaj gazetarëve’, CPJ apel Kosovës
05/06 20:42
Top News – Rinumërimi i votave të 14 Majit/ Në Rrogozhinë nuk ndryshon gjë, do hapet edhe Belshi
05/06 20:41
Top Channel/ “Do përdorim çdo opsion”!Blinken: SHBA nuk do e lejojnë Iranin të marrë armë bërthamore
05/06 20:33
Top Channel/ Sylvinho: Na presin 7 finale! Ndeshja e Shqipërisë me Moldavinë në arenën kombëtare
05/06 20:31
Top Channel/ “Dëbuam 1800 shqiptarë”, fjalimi i kryeministrit Rishi Sunak në Parlament
05/06 20:25
Top Channel/ Lajcak dhe Escobar sot në Prishtinë, ndërkombëtarët ndërhyjnë për krizën në veri
05/06 20:24
Top Channel/ Kampionët e Tiranës/ Veliaj takon volejbollistët dhe basketbollistët që morën trofeun
05/06 20:15
Top Channel/ “Natë Evropiane”, shfaqja e përbashkët e Kastriot Tusha me Josif Gjipalin
05/06 20:08
Top Channel/ Rritje pagash me 20%, dhurata e spitalit ditor KEIT për punonjësit e saj
05/06 20:05
Top Channel/ Gazeta gjermane: Politikat e Kurtit, në përputhje me planet serbe për destabilizim
05/06 19:56