Top News – Funerali i princit Filip/ Uilliam dhe Harry të ndarë, mbretëresha ulet vetëm
16/04/2021 15:26

Dukët e Kembrixhit dhe Sussex-it do të ecin të ndarë në funeralin e gjyshit të tyre, ku mbretëresha me sa duket do të qëndrojë e vetme. Sipas detajeve të publikuara nga pallati i Buckinghamit, për ceremoninë e 17 prillit, princi uilliam dhe Princi Harry, marrëdhënia mes të cilëve është ftohur pas intervistës së polemizuar të këtij të fundit me Oprah Ëinfrey, do të ndahen nga kushëriri i tyre, Peter Phillips, ndërsa do të ecin pas arkivolit të dukës së edinburgut, të shtunën. Vendimi, thuhet se ëhstë marrë nga mbretëresha dhe ka pak gjasa kështu të shuajë spekulimit për një carje mes vëllezërve ose të rrisë shpresën për pajtim në këtë kohë delikate për familjen. Arkivoli i Princit Filip ndërkohë do të vendoset mbi një Land Rover të modifikuar dhe do të dërgohet më pas në kishën e shën xhorxhit, në kështjellën Uindsor. Pallati konfirmoi më herët se mbretërorët nuk do të veshin uniforma ushtarake, sic ndodh zakonisht në ceremoni të tilla. Sipas raporteve, vendimi është marrë për ti kursyer sikletin Harry-t, i cili është shkarkuar nga titujt e tij ushtarakë pasi u largua nga familja mbretërore. Nuk është bërë i ditur ende ndërkohë plani për uljen e pjesmarrësve në ceremoni. Por në kushtet e respektimit të distancimit social, me gjasë, mbretëresha do të ulet e vetme.

Top News – Një marrëveshje me Iranin/ SHBA nuk e përjashton mundësinë
06/05 21:34
Top Channel/ Adoleshenti palestinez i vrarë nga ushtria në Bregun Perëndimor, varroset në Nablus
06/05 21:18
Top Channel/ Banorët në Guatemala në rituale lutjeje për fundin e aktivitetit të vullkanit Pacaya
06/05 21:17
Top Channel/ Peshkarexhat franceze bllokojnë ishullin Jersey në protestë ndaj Anglisë për peshkimin
06/05 21:15
Top Channel/ Presidenti Macron shënon 200-vjetorin e vdekjes së Napoleonit në ‘Les Invalides’
06/05 21:14
Top Channel/ Gruaja lind nëntë bebe të shëndetshme në spitalin në Marok – Pa koment
06/05 21:13
Top Channel/Protesta të dhunshme në Bogota, në ditën e tetë të trazirave të rënda sociale në Kolumbi
06/05 21:12
Top Channel/ “Made in China” , rruga e re kineze e Mëndafshit pëson të çara!
06/05 16:45
Top Channel/ Ndodh në Japoni: me fondet anti Covid ndërtojnë statujë kallamari!
06/05 15:31
Top News – Po vijnë ‘The Blitzers’…/ Beteja për superyjet e radhës së k-POP-it
06/05 15:27
Top News – Rusi, një Barbie në hapësirë/ Gati misioni. një balerinë e një aktore në ekuipazh
06/05 14:57
Top News – Zjarr dhe zemërim në Kolumbi/ Protestuesit duan të djegin të gjallë policët
06/05 14:48
Top News – Me ndihmat për koronavirusin/ Bashkia ndërton statujën gjigande të oktapodit…
06/05 14:39
Top Channel/ Kur hyjnë në lojë gjermanët, “tërmet” në bizneset e “Ndranghetës”
06/05 14:24
Top Channel/ Plas skandali në Indonezi-testet e Covid në aeroport, me tamponë të përdorur!
06/05 13:40
Top News – ‘Dhëmb për dhëmb’/ SHBA do ti përgjigjet akteve agresive të rusisë
06/05 13:23
Top News – Ndihmë për Kosovën/ Kroacia i dhuron 10 mijë vaksina anti covid
06/05 13:22
Top News – Starship’ ia del mbanë/ Prototipi i ri i Spacex përfundon provën me sukses
06/05 13:22
Top News – Twitter apel përdoruesve/ ’Tregohuni të sjellshëm e mendohuni dy herë’
06/05 13:22
Top Channel/ Shteti amerikan vendim drastik, rikthen skuadrat e pushkatimit dhe karrigen elektrike
06/05 12:58