Top News – Blendi Fevziu për sulmin ndaj Top Channel: Akt i rëndë, ngjarja të mos mbetet enigmë
29/03/2023 20:57

Autori dhe moderatori Blendi Fevziu, ishte i ftuar në emisionin “Zona Zero” në Top News për të komentuar zhvillimin më të fundit të aktualitetit në vend, të shtënat me armë drejt godinës së Top Channel, ku mbeti i vrarë edhe një prej rojave të sigurisë. Fevziu dënoi aktin si një nga më të rëndët që kanë ndodhur në vend dhe bëri apel që organet kompetente të veprojnë shpejt për zbardhjen e ngjarjes dhe dërgimin para drejtësisë, të fajtorëve. Si një njohës i thellë e aktualitetit politik në vend, Fevziu tha se nuk beson që pas aktit të rëndë, të ketë prapavijë politike. Ai e mbylli fjalën e tij, duke theksuar se shteti do të tregojë pafuqinë e tij, nëse nuk arrin të zbardhë këtë ngjarje.

Top News – A po planifikohet vrasja e Putin!/ Ukraina e di në kohë reale se ku është presidenti
30/05 21:10
Top News – ‘Veriu nuk mund të merret peng’!/ Kurti i përgjigjet SHBA pas dhunës dhe tensioneve
30/05 21:10
Top Channel/ Plazhet gati, por strukturat turistike duan suport nga qeveria
30/05 20:05
Top Channel/ Dënohet kërcënuesi/ Një vit burg për Ivzi Hoxhën, dënimi ulet me një të tretën
30/05 19:53
Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat/ Kuçovë: Nuk ka më as grurë, as fruta dhe perime
30/05 19:47
Top Channel/ Mallakastër, votat e PDIU i kishte marrë PS, mandatin e humbi “Bashkë Fitojmë”
30/05 19:35
Top Channel/ SPAK merr në pyetje kryebashkiakun, Erion Isai pyetet për rrugën Korçë-Ersekë
30/05 19:34
Top News – Dua Lipa në botën e modës/ Dizenjon koleksionin e parë Versace
30/05 19:26
Top News – Parregullsi në Mallakastër / PDIU merr mandatin e dytë në Këshill pas rinumërimit
30/05 19:23
Top News – Vuçiç dhe Kurti i thonë ‘jo’ BE!/ Dy liderët refuzojnë ftesën për t’u takuar
30/05 19:23
Top Channel/ “Kam pasur marrëdhënie…”/ Rraja flet për “Audi”-n që iu sekuestrua Kejvina Kthjellës
30/05 18:58
Top Channel/ Bashkë Fitojmë i ikën një mandat, i kalon PDIU-së
30/05 18:52
Top Channel/ Kreu i AMF: Me ligjin për tatimin mbi të ardhurat mund të prodhosh kriptovaluta duke u taksuar
30/05 18:45
Top Channel/Deputetët debat mbi breshërin në Kuçovë:Fermerët nuk i siguron askush, prodhimi ikën dëm
30/05 18:44
Top Channel/ Braçe: Tregu i sigurimeve monopol, kompanitë marrëveshje me njëra-tjetrën
30/05 18:43
Top Channel/ Kreu i AMF: Stoku i dëmeve pezull të sigurimeve në nivelin më të ulët historik
30/05 18:43
Top News – Vrau pronarin e lokalit për një birrë/ Autori i shpëton burgut për jetë
30/05 18:20
Top News – Shqipëria mbështet KFOR-in / Begaj telefonatë me komandantin e misionit të NATO-s
30/05 18:19
Top News – Gazifikimi i rajonit / Tirana, projekte të përbashkëta me Shkupin
30/05 18:18
Top News – Rama në Bratisllavë e Moldavi / Diskutohet ideja e Macron për Europën
30/05 17:48