Top Channel/ Transportohet me kamion sasia e kokainës e zbuluar në Fratar të Fierit
24/11/2022 19:16

Sasia e madhe e kokainës e zbuluar ditën e sotme në Fratar të Fierit, është transportuar me kamion. Top Channel ka siguruar video nga momenti i transportimit, ku shihet një automjet “Pirun” që e zhvendos atë në kamion të policisë, ku më pas do të procedohet nga autoritetet. 15 persona janë arrestuar deri tani, sipas Anila Hoxhës, ndërsa dhjetëra forca policore ndodhen aktualisht në vendngjarje. Arrestime ka edhe në Mal të Zi, persona të përfshirë në trafikun e kokainës. Sipas informacioneve, ngarkesa e drogës ka ardhur nga Kolumbia, ka mbërritur në Portin e Tivarit dhe në fund në Fratar të Fierit. Ngarkesa ishte sjellë prej kohësh, thanë burimet e Anila Hoxhës, ndërsa SPAK vëzhgoi e përgjoi për të identifikuar rolin e secilit që është i përfshirë. Në operacionin e vëzhgimit sekret gjatë këtyre tre muajve, sipas burimeve të Anila Hoxhës, kanë qenë të angazhuar 60 oficerë të Policisë së Shtetit. Është goditur i gjithë grupi kriminal si porositës, pritës dhe baza e ngritjes së laboratorit. SPAK ka regjistruar procedimin dhe ka marrë autorizimet për t’i kthyer në prova ligjore, pas angazhimit edhe të OPGJ-së dhe të Forcave Operacionet Speciale të Policisë së Shtetit.

Top News – Nga vrasja në Belgjikë, tek sistemi Tims/ Lidhja e hetuesit shqiptar me Kasandër Nogën
03/12 11:05
Top News – Kokaina mbi 400 milionë euro nga Kolumbia/ Si përfundoi në zonën e Frakullës në Fier
03/12 10:57
Top Channel/ 10 kg drogë nga Korça në Elbasan, arrestohen tre persona, mes tyre një vajzë
03/12 10:56
Top News – Nuk ndalen kalimet në La Mansh/ Anglia kërkon kthimin e azilkërkuesve shqiptarë
02/12 22:22
Top News – ‘Më mirë në burg në Angli, se në Shqipëri’/ Deklarata që shokoi autoritetet policore
02/12 22:18
Top News – Pse në Tiranë mesazhet e Macron e Scholz!/ Arsyet ‘bindëse’ nga Bashkimi Evropian
02/12 22:17
Top News – Tirana e bllokuar për Samitin e BE/ ‘Nuk ka asnjë arsye të mbyllen shkollat’
02/12 20:54
Top News-Presidenti në Vatikan, takon Papa Françeskun/ Temë e bisedës raportet mes Kosovës e Serbisë
02/12 20:30
Top Channel/ Dhunohet mjeku në Gramsh, jashtë rrezikut te Trauma, identifikohen 2 autorët
02/12 19:49
Top Channel/ Koncesioni 1.3 mld euro Lekaj-Fier! Si u shkel ligji për kompanitë fituese
02/12 19:41
Top Channel/ Krisje e fortë e PS në Lushnjë! Braçe kundër Ballës: Në parti emëron njerëz pa shkollë
02/12 19:39
Top Channel/ Dosjet në SPAK për Metën! Hetime të ngadalta, ende pa u marrë në pyetje kreu i PL
02/12 19:37
Top News – 10 ditë me reshje shiu dhe bore….!/ Dhjetori do shënojë temperatura të ulëta
02/12 19:21
Top News – Drejtuesi i ri i SPAK/ KLP do të votojë më 16 dhjetor, në garë 3 emra
02/12 19:10
Top News- Presidenti gjerman në Berat/Viziton objektet historike në kalanë e qytetit
02/12 18:11
Top News- Pallati i Kongreseve, para Samitit të BE/ ‘Zbukurohet’, vazo me lule dhe pastrim territori
02/12 18:09
Top News-Diaspora shqiptare, e treta në botë!/ Raporti i OKB tregon shpopullimin masiv të Shqipërisë
02/12 17:45
Top News – Shoqërimi për delegacionet fillon nga kufinjtë/Kush janë rrugët që bllokohen në 6 dhjetor
02/12 16:55
Top News – Dhunohet barbarisht doktori në Gramsh/ Si e gjetën familjarët në gjendje kome
02/12 16:35
Top News – Bordi rrit çmimin e naftës / Në bursa, më lirë se para luftës
02/12 15:48