Top Channel/ Takime me krerët e lartë të shtetit shqiptar,Albin Kurti: Theksova dy gjëra kryesore…
26/03/2023 21:25

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti zhvilloi takime me krerë të lartë të shtetit shqiptar ditën e sotme, ku ka theksuar dy gjëra kryesore. “Gjatë këtyre takimeve theksova dy gjëra kryesore. E para është suksesi dhe progresi demokratik e ekonomik i Kosovës në këto dy vite të qeverisjes tonë, që është një progres i pashembullt në Kosovën e pavarur. Në anën tjetër i informova për detajet e përmbajtjes së marrëveshjeve që kemi realizuar së pari në Bruksel dhe më pas edhe ankesin e zbatimit në Ohër, për normalizimin e marrëdhënieve mes Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Dëshirova që t’i njoftoj për së afërmi, dhe në hollësi me procesin e dialogut, por edhe me elementët përbërës të marrëveshjes që tani duhet të zbatohet”, tha ai. Kurti u shpreh se krerët e shtetit shqiptar e kanë mbështetur për procesin e dialogut dhe marrëveshjen e arritur.

Top Channel/ Zjarr në Orikum
05/06 14:42
Top News – I thyen xhamat e automjetit/ Anëtarja e Këshillit – Jo politike, është makina e burrit
05/06 14:16
Top Channel/ Digjet lokali në Durrës/ Zjarri ra në mjediset e kuzhinës në Spitallë
05/06 12:58
Top Channel/ Kërcënim me armë/ Kërcënohet pronari i një lokali në Shijak
05/06 12:58
Top Channel/ Masa për “postieren” e 3 milion eurove/ Akuzohet se vodhi klientët në Korçë
05/06 12:57
Top Channel/ Burri plagos me thikë gruan/ 38-vjeçarja në gjendje të rëndë, shkak xhelozia
05/06 12:56
Top Channel/ “Do të vras”, pronari i lokalit në Shijak denoncon në polici kanosjen në rrugë
05/06 12:41
Top Channel/ Shqiptari u vra me plumb në kokë nga vëllai në Itali, babai: Ngjarja aksidentale
05/06 12:32
Top Channel/ Plakja e popullsisë/ Studim: Më 2100, gjysma e shqiptarëve do jenë mbi 65 vjeç
05/06 12:29
Top Channel/ Mbi 30 banorë në spital, hetimet tregojnë kush e helmoi ujin në Gjoricë
05/06 12:27
Top Channel/ Saimir Tahiri në “arrest shtëpie”, punonjës të Shërbimit të Provës i shkojnë në banesë
05/06 12:26
Top Channel/ Nga Saranda në Shëngjin, policia bllokon 8 mjete lundruese pa leje, gjobit drejtuesit
05/06 12:22
Top Channel/ Haxhia: Xhamat e thyer të makinës, mesazh për të mos parkuar, kështu afrohen turistët?
05/06 11:30
Top Channel/ Shkrumbohet gjatë natës lokali në Durrës, çfarë thotë policia
05/06 11:28
Top News – Krimi në familje në 2023/ Nga djali që mbyti të ëmën, te babai që vrau të birin
05/06 11:23
Top Channel/Manovra të rrezikshme në bregdet, bllokohen tetë mjete lundruese në Sarandë dhe Shëngjin
05/06 11:09
Top Channel/ I thyen xhamat e makinës, ish-kandidatja e PD-së: Akt vandalist, jo politik
05/06 11:08
Top Channel/ Përfshihet nga flakët një lokal në Spitallë të Durrësit
05/06 10:57
Top Channel/ U arrestua për korrupsion, sekretarja e Ministrisë së Shëndetësisë sot në GJKKO
05/06 10:54
Top Channel/ Hapen aplikimet për praktikë pune, Rama: 1579 pozicione të lira. Kush mund të aplikojë
05/06 10:37